Famfrpálový zápas v Bradavicích

Příběh o jednom famfrpálovém utkání v Bradavicích. Podaří se Harrymu Potterovi chytit zlatonku? Zvítězí jeho tým? Bude mít Nebelvír důvod slavit?

Obrázek Famfrpálový zápas v Bradavicích
  • ⌚ 2 min. (3 min. čtení nahlas)
  • velikost textu

Byla sobota a všichni z Bradavického hradu si povídali o dnešním zápase a sázeli si na jeho výsledek. Harry, Ron a Hermiona šli z nebelvírské společenské místnosti na snídani a také se bavili o famfrpálu. Harryho dnes čekal důležitý zápas. Nebelvír proti Zmijozelu.

Došli do Velké síně, Ron si rychle sedl na lavici a začal se cpát kuřecími stehýnky. Harry s Hermionou se usadili každý z jedné strany vedle Rona. Harry si vzal dva tousty a Hermiona si dnes dala ovesnou kaši. Uprostřed snídaně přilétla soví pošta. Hermioně jako obvykle přišel Denní věštec.

„Píšou tam něco zajímavého?“ zeptal se Harry.

„Ani ne,“ odpověděla Hermiona.

Když všichni tři dojedli a zvedali se od stolu, Hermiona s Ronem popřáli Harrymu hodně štěstí do zápasu.

Hermiona s Ronem zamířili na tribunu a Harry pospíchal do famfrpálového stanu.

Harry se pozdravil s ostatními hráči a začal se převlékat. Po pár minutách vyšli všichni společně na hřiště. Madam Hoochová tam už čekala a když přišli, zavelela: „Kapitáni podejte si ruce!“

Zápas začal. Všichni hráči vzlétli na košťatech a madam Hoochová vypustila potlouky a vyhodila do vzduchu camrál.

Harry Potter vylétl vysoko do oblak. Kroužil nad hřištěm a díval se po zlatonce. Zápas byl vyrovnaný. Hra se přenášela ze strany na stranu. Hráči se snažili ze všech sil. Diváci nadšeně jásali.

Po hodině hry vedl Nebelvír nad Zmijozelem o sto bodů. A v tom Harry spatřil zlatonku. Vrhl se střemhlav za ní. Přestal vnímat komentátora Leeho Jordana. Málem ho trefil potlouk, ale George ho naštěstí včas odrazil. Harry letěl dál.

Draco Malfoy, zmijozelský chytač, pronásledoval Harryho a chtěl ho předletět. K polapení zlatonky scházelo už jenom pár centimetrů. Když v tom Harry natáhl ruku a zlatonku chytil.

Utkání tím bylo ukončeno. Komentátor Lee Jordan hlásil: „Harry Potter chytil zlatonku, Nebelvír vítězí!

- konec -

HRAČKY HARRY POTTER & FAMFRPÁL

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Puzzle 148219 harry potter v bradavicích 500 dílků

za 229 Kč na Hračky 4kids.cz
Harryho Pottera s jeho přáteli i jeho úhlavním nepřítelem si mohou děti sestavit na puzzle obrázku, a to z 500 dílků. Ravensburger je značka pro jedny z nejkvalitnějších puzzle v Evropě i ve světě. Svoji oblíbenost mají potvrzenou prodejností trvající déle než 100 let. Sortiment nabízí puzzle pro děti i dospělé. Skládání dílků trénuje trpělivost, vizuální vnímání a logické myšlení. Přednosti: prvotřídní kvalita každého dílku povrch bez reflexů pro obsažený přírodní len zaručená ohebnost a stabilita přesně zapadajících dílků zajištěná různorodost dílků skrze ručně vyrobené raznice Vyberte dětem puzzle Ravensburger! Vhodné pro děti od 9 let Počet dílků: 500 Rozměr po sestavení: 36 x 49 cm Rozměry balení: 33 x 3,5 x 23 cm Hmotnost: 0,55 kg Země původu: EU
Výrobce (značka): Ravensburger
Do obchodu

Puzzle 1500 dílků Harry Potter

za 399 Kč na Bambule.cz
Puzzle 1500 dílků Harry Potter z kategorie Harry Potter, od značky Clementoni, máme skladem. Do 3 dnů u Vás.
Výrobce (značka): Clementoni
Do obchodu

Harry Potter hůlka Hermiony s projektorem

za 669 Kč na Bambule.cz
Namiřte hůlku na jakýkoli povrch a se zvukovým efektem promítněte obraz Hermionina patrona – Vydry. Délka hůlky 33 cm. Vhodné od 6 let.
Výrobce (značka): Spin Master Harry Potter
Do obchodu

Harry Potter Hermiona se svítícím patronem

za 889 Kč na Hračky 4kids.cz
Figurka Hermiony s bohatými kadeřavými vlasy, čeká na své fanoušky, kteří se rádi přenášejí do školy kouzel v Bradavicích a rádi si připomínají oblíbené scénky z příběhů o Harry Potterovi. Funkčnost: pohyblivé ruce, nohy a hlava figurky možnost spustit holografické světelné efekty na kouzelnický štít nebo Patronu Vydru Obsah balení: figurka Hermiony kouzelnická hůlka, 2 knihy kouzel, pírko, lektvar Kupte dětem figurku z Bradavic! Vhodné pro děti od 5 let Materiál: plast Výška: 20 cm Baterie: 3 x LR41 (součást balení)
Výrobce (značka): Spin Master
Do obchodu

Harry Potter hůlka Harryho se svítícím patronem

za 1299 Kč na Bambule.cz
Ovládněte kouzlo Expecto Patronum pomocí kouzelnické hůlky Harryho Pottera. Figurka patrona Jelena o velikosti 15 cm reaguje kouzelnými světly a zvuky na pohyby 33 cm velké kouzelnické hůlky. Vhodné od 6 let.
Výrobce (značka): Spin Master Harry Potter
Do obchodu

Harry potter 76401 bradavické nádvoří: siriusova záchrana

za 1299 Kč na Bambule.cz
Inspirujte čarodějky, kouzelníky a mudly starší 8 let k prozkoumávání kouzelného světa nápaditého hraní se stavebnicí LEGO Harry Potter Bradavické nádvoří: Siriusova záchrana (76401). Útěk z Bradavic na zádech okřídleného zachránce Tato všestranná stavebnice je inspirována nezapomenutelnými scénami z filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Obsahuje 3 minifigurky kultovních postav – Harryho Pottera, Hermionu Grangerovou a Siriuse Blacka – a oblíbeného hipogryfa Klofana. Klofan má pohyblivá křídla a na záda mu lze umístit minifigurku. Pomozte hrdinům zinscenovat útěk z cely na vrcholku bradavické věže a pak vyrazte vstříc dalším kouzelným dobrodružstvím na Harryho Kulovém blesku. Bezplatná aplikace LEGO s návody dětem umožní si model během stavění přibližovat a otáčet, díky čemuž se ještě více ponoří do tvůrčího procesu. Tuto modulární stavebnici lze také spojit s dalšími sadami a postavit si celé Bradavice.
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Harry Potter létající auto

za 2999 Kč na Bambule.cz
Přeneste se do kouzelnického dobrodružství s Harrym Potterem a Ronem Weasleym v létajícím autě. Sada obsahuje létající auto a figurky Harryho a Rona. Figurky jsou ohebné v kloubech. Rozměry auta: 48 × 15 × 15 cm. Vhodné pro děti od 6 let.
Výrobce (značka): Mattel Harry Potter
Do obchodu
Text a foto: Bája | 14. 10. 2020 Facebook icoE-mail ico
Štítky: