Famfrpálový zápas v Bradavicích

Příběh o jednom famfrpálovém utkání v Bradavicích. Podaří se Harrymu Potterovi chytit zlatonku? Zvítězí jeho tým? Bude mít Nebelvír důvod slavit?

Obrázek Famfrpálový zápas v Bradavicích
  • ⌚ 2 min. (3 min. čtení nahlas)
  • velikost textu

Byla sobota a všichni z Bradavického hradu si povídali o dnešním zápase a sázeli si na jeho výsledek. Harry, Ron a Hermiona šli z nebelvírské společenské místnosti na snídani a také se bavili o famfrpálu. Harryho dnes čekal důležitý zápas. Nebelvír proti Zmijozelu.

Došli do Velké síně, Ron si rychle sedl na lavici a začal se cpát kuřecími stehýnky. Harry s Hermionou se usadili každý z jedné strany vedle Rona. Harry si vzal dva tousty a Hermiona si dnes dala ovesnou kaši. Uprostřed snídaně přilétla soví pošta. Hermioně jako obvykle přišel Denní věštec.

„Píšou tam něco zajímavého?“ zeptal se Harry.

„Ani ne,“ odpověděla Hermiona.

Když všichni tři dojedli a zvedali se od stolu, Hermiona s Ronem popřáli Harrymu hodně štěstí do zápasu.

Hermiona s Ronem zamířili na tribunu a Harry pospíchal do famfrpálového stanu.

Harry se pozdravil s ostatními hráči a začal se převlékat. Po pár minutách vyšli všichni společně na hřiště. Madam Hoochová tam už čekala a když přišli, zavelela: „Kapitáni podejte si ruce!“

Zápas začal. Všichni hráči vzlétli na košťatech a madam Hoochová vypustila potlouky a vyhodila do vzduchu camrál.

Harry Potter vylétl vysoko do oblak. Kroužil nad hřištěm a díval se po zlatonce. Zápas byl vyrovnaný. Hra se přenášela ze strany na stranu. Hráči se snažili ze všech sil. Diváci nadšeně jásali.

Po hodině hry vedl Nebelvír nad Zmijozelem o sto bodů. A v tom Harry spatřil zlatonku. Vrhl se střemhlav za ní. Přestal vnímat komentátora Leeho Jordana. Málem ho trefil potlouk, ale George ho naštěstí včas odrazil. Harry letěl dál.

Draco Malfoy, zmijozelský chytač, pronásledoval Harryho a chtěl ho předletět. K polapení zlatonky scházelo už jenom pár centimetrů. Když v tom Harry natáhl ruku a zlatonku chytil.

Utkání tím bylo ukončeno. Komentátor Lee Jordan hlásil: „Harry Potter chytil zlatonku, Nebelvír vítězí!

- konec -

HRAČKY HARRY POTTER & FAMFRPÁL

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Puzzle 111541 stojan na tužky harry potter 54 dílků

za 229 Kč na Hračky 4kids.cz
Stojan na tužky s motivem Harryho Pottera si mohou děti seskládat z kvalitních plastových dílků, které do sebe přesně zapadají a dají se sestavit bez použití lepidla.  Ravensburger je značka pro jedny z nejkvalitnějších puzzle v Evropě i ve světě. Svoji oblíbenost mají potvrzenou prodejností trvající déle než 100 let. Sortiment nabízí puzzle pro děti i dospělé. Skládání dílků trénuje trpělivost, vizuální vnímání a logické myšlení. Přednosti: prvotřídní kvalita každého dílku zaručená stabilita přesně zapadajících dílků zajištěná různorodost dílků skrze ručně vyrobené raznice Obsah balení: 54 puzzle dílků příslušenství a návod Vyberte dětem 3D puzzle stojan Ravensburger! Vhodné pro děti od 7 let Materál: plast Počet dílků: 54 Rozměry stojánku: 10 x 7,7 cm Rozměry balení: 13 x 18 x 4 cm
Výrobce (značka): Ravensburger
Do obchodu

Domino Harry Potter

za 239 Kč na Bambule.cz
Domino v licenčním provedení
Výrobce (značka): Epee Merch - Paladone
Do obchodu

Harry Potter Harryho kouzelnická hůlka

za 259 Kč na Hračky 4kids.cz
Kouzelnická hůlka Harryho Pottera zajisté potěší všechny fanoušky kouzelníků z Bradavické školy kouzel. Patří do sady replik s autentickým zdobením. Holky a kluci mohou najít v této sérii samostatně nabízené hůlky Harryho Pottera, Hermiony Grangerové, Rona Weasleye, Luny Lovegoodové a Albuse Brumbála. Poté se s nimi mohou ponořit do světa kouzel a přehrávat si s nimi dobrodružné příběhy s použitím kouzel, jako je Aguamenti, Expelliarmus, Incendio a další. Vyberte dětem kouzelnickou hůlku! Vhodné pro děti od 6 let Velikost: 30 cm
Výrobce (značka): Spin Master
Do obchodu

Puzzle Harry Potter Voldemort 1000 dílků

za 369 Kč na Bambule.cz
Puzzle Harry Potter Voldemort 1000 dílků z kategorie Harry Potter, od značky Ravensburger, máme skladem. Do 3 dnů u Vás.
Výrobce (značka): Ravensburger
Do obchodu

Dětský kostým Harry Potter Zmijozel, 4-6 let

za 469 Kč na Bambule.cz
Dětský kostým, který je vhodný pro děti výšky 114–116 cm. Balení obsahuje plášť Zmijozelské koleje s detaily, v balení také kouzelnická hůlka.
Výrobce (značka): Epee Merch - Amscan
Do obchodu

Harry Potter deluxe Lenka 20 cm s doplňky

za 899 Kč na Bambule.cz
Detailně propracovaná figurka Lenky s bohatými vlasy, dvěma obleky a pěti doplňky jako patron, lví klobouk a ikonická hůlka. Má pohyblivé ruce, nohy a hlavu. Vhodné od 5 let.
Výrobce (značka): Spin Master Harry Potter
Do obchodu

Talisman: harry potter

za 1499 Kč na Hračky 4kids.cz
Desková hra , která hráče snadno přenese do kouzelnického světa Harryho Pottera. Je založená na mechanikách legendárního Talismanu. Hráči v roli postav Fenixova řádu nebo v roli Smrtijedů, postupně prochází do Velké síně. Smrtijedi nesou Voldermortovi Relikvii smrti, postavy Fénixova řádu se snaží ji využít pro boj s Voldemortem. Ve hře hráči zaujmou postavy Harryho Pottera, Brumbála, Hagrida, McGonagallové, ale také Lucia a Draca Malfoye, Petera Pettigrewa či Beatrix Lestrangeové. Komu se podaří získat Relikvii smrti a dostat se až do Velké síně, vítězí. Obsah balení: herní deska 8 karet postav, karta Lorda Voldemorta 9 figurek postav,  figurka Voldemorta 100 karet setkání, 21 karet nákupu, 24 karet kouzel 3 karty Relikvií smrti, 2 karty fretky, 4 šestistěnné kostky 6 desek s kotouči, 20 žetonů mincí, 36 žetonů osudu žeton výhody, CZ pravidla Kupte dětem hru Talisman: Harry Potter! Vhodné pro děti od 11 let Počet hráčů: 2 - 6 Doba hry: 30 min.
Výrobce (značka): Rexhry
Do obchodu
Text a foto: Bája | 14. 10. 2020 Facebook icoE-mail ico
Štítky: