Texty pro děti

Texty pro děti (pohádky, příběhy pro děti, říkanky, básničky a písničky) ke čtení online.

Na této stránce najdete pohádky, krátké povídky určené dětem, říkanky, básničky, písničky a podobné texty pro děti. Všechny zde uveřejněné texty můžete číst rovnou z displeje počítače nebo mobilu, jsou přístupné online a samožřejmě zdarma – tedy konec výmluvám: Přečíst dětem pohádku můžete kdykoliv a kdekoliv, i když zrovna nemáte po ruce dětskou knížku 😍️. Některé texty jsou uzpůsobené pro nácvik tzv. genetické metody čtení, a proto jsou vhodné i pro čtenáře, kteří se teprve učí číst.

Seznam textů

Básničky, pohádky a písničky

Čili dětská literatura online.

Básničky, říkanky, příběhy, texty dětských písniček, pohádky a další texty pro děti, které si zde můžete číst online, jsou k přečtení zdarma. Snažíme se tady publikovat celé (nezkrácené) texty, ale v některých případech to z licenčních důvodů není možné, a proto uveřejňujeme alespoň ukázky.

Nejčastěji v této sekci děti a jejich rodiče hledají básničky na Mikuláše, velikonoční koledy a říkanky, vánoční básničky a koledy, říkanky pro nejmenší děti, pohádky na dobrou noc nebo básničky, které si děti musí připravit do školy.

aktualizováno 06. 02. 2024