Klasické české pohádky od Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové

Obrázek Klasické české pohádky od Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové

Božena Němcová a Karel Jaromír Erben: Zlatá truhlice českých pohádek.

    ⌚ 1 min.

Jak dokonale znáte klasické české pohádky jako Hrnečku, vař!, O Smolíčkovi, Otesánek, Kocour v botách, Červená karkulka, Obušku, z pytle ven!, O perníkové chaloupce, O třech přadlenách, Zlatovláska, Kůzlátka a vlk a další? Umíte je převyprávět zpaměti? Nebo byste si svou paměť potřebovali trochu osvěžit?

Pokud si již pohádky příliš nepamatujete, a přece je chcete nyní vyprávět svým dětem, vnoučatům, synovcům a neteřím, protože klasické české pohádky považujete za poklad české literární historie, právě vám a vašim dětem je určena kniha s názvem Zlatá truhlice českých pohádek.

Publikace sestává z 13 sebraných lidových pohádek, které v 19. století sepsali Karel Jaromír Erben, Božena Němcová a Eliška Krásnohorská. Knihu Zlatá truhlice českých pohádek ilustrovala Marcela Walterová a vydalo nakladatelství Egmont v roce 2013.

Každé dítě by se mělo nejprve seznámit s českými lidovými pohádkami, než se vrhne na čtení Medvídka Pú, Malé mořské víly Ariel, Malého prince, Příběhů panenek Barbie apod. Nejen že se dozví něco málo z naší minulosti, ale seznámí se také s mateřštinou běžně používanou v 19. století a může být pro něj zábavou (stejně tak pro jeho rodiče) hledat významy slov, která se již neužívají (př. ba, ledva, skýva, ucháč aj.).

red | 09. 12. 2013
Štítky: