Veselá záložka do knížky

Obrázek Veselá záložka do knížky

Vyrábíme záložku do knížky.

Také si vaše dítko rádo prohlíží (popř. čte, pokud už je větší) knížky? A nejraději má, když si může listovat více knížkami najednou? Nebo si rádo vybírá sáhodlouhé příběhy, které mu ani náhodou nedokážete přečíst za jeden večer? A druhý den složitě hledáte, kde jste to včera vlastně skončili? Pak není nic snazšího než si vyrobit záložky podle vkusu vašeho dítěte. Záložky mohou být vymalované, pomalované nebo polepené nálepkami či obrázky.

Co budeme potřebovat

  • lepidlo
  • nůžky
  • izolepa
  • obrázky, nálepky nebo barvičky, štětec a kelímek s vodou
  • bílá čtvrtka

Pracovní postup

1.

Připravíme si bílou čtvrtku (nebo ústřižky ze čtvrtky, které nám zbyly z nějaké jiné aktivity). Buď necháme naše malé dítko, ať si záložku samo vymaluje, pomaluje, nebo s ním společně vystříháme obrázky a nalepíme na záložku obrázky. Nebo si záložku ozdobíme samolepkami. Záleží na fantazii dítěte.

Obrázek záložky do knížky
Vypadá to jako abstraktní umění, ale věřte mi, že když malá Barborka tuto záložku do knížky vymalovala, byla naprosto konkrétně celá špinavá od barviček :)

2.

Záložku je dobré po zaschnutí celou obalit (polepit) izolepou – obrázky na záložce tak budou perfektně držet a nebudou se odlepovat.

Obrázek záložky do knížky
Veselá záložka do knížky z nalepených obrázků

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

red | 15. 03. 2013
Štítky: