Housenka ze skořápek od vajíček jako velikonoční dekorace

Obrázek Housenka ze skořápek od vajíček jako velikonoční dekorace

Vyrábíme veselé dekorace na Velikonoce nebo jen tak jako jarní výzdobu.

Co takhle si doma vyzdobit byt netradiční velikonoční dekorací? Barevná housenka ze skořápek od vajíček bude tou pravou velikonoční, a potažmo i jarní dekorací, která vám báječně ozdobí byt, dům či zahradu.

Nejen že je hezká a roztomilá, ale je také praktická, protože do každé skořápky si můžete zasadit semínka řeřichy nebo jiné bylinky – bazalku, kopr apod. Housenka vydrží celou sezonu, když ji tedy někdo nešikovný zrovna nerozbije, a můžete donekonečna užívat své vypěstované bylinky (tedy pokud svou zahrádku pravidelně zaléváte).

Pokud už víte, co budete chtít vyrábět, není nic jednoduššího než si sbírat skořápky od vajíček. Vždy když budete při vaření potřebovat vajíčko, rozklepněte opravdu opatrně skořápku, abyste dostali požadovanou velikost skořápky – na hlavu housenky potřebujete tři čtvrtiny skořápky, na poslední článek housenky stačí polovina skořápky. Skořápky pečlivě sbírejte, omyjte a usušte a vložte do krabice. Až jich budete mít požadovaný počet, můžete se s dítkem pustit do vyrábění.

Co budeme potřebovat k výrobě barevné housenky

  • tavná pistole
  • semínka, vata, hlína
  • korálky
  • fixy
  • akrylové barvy, štětec, voda
  • 5 skořápek od vajíček
  • dvě krátké špejle na tykadla
  • velkou pomoc rodičů, neboť skořápky jsou opravdu křehké a s tavnou pistolí se musí pracovat velmi obezřetně (dle vlastní zkušenosti :-)
Postup při výrobě barevné housenky
Postup při výrobě barevné housenky

Postup výroby barevné housenky ze skořápek od vajíček

1.

Usušené skořápky opatrně vybarvěte základovou bílou barvou. Po zaschnutí je přetřete požadovanou barvou. Nejlépe se vybarvuje akrylovými barvami. Na obličej housenky použijte třeba fixy a namalujte oči, nos a pusu. Nabarvené skořápky nechte zaschnout.

2.

Po zaschnutí jednotlivým článkům housenky přilepte tavicí pistolí nohy, které tvoří čtyři korálky.

Housenka je hotová
Housenka je hotová

3.

Pak pomocí tavicí pistole spojte jednotlivé články a hlavu housenky k sobě. Nechte zaschnout. Vytvořte tykadla – korálky připevněte tavnou pistolí ke špejlím.

4.

Do jednotlivých článků housenky (i hlavy) vložte kousek vaty nebo hlíny a nasypte semínka – řeřichu, kopr, koriandr, tymián, levanduli, bazalku aj. Zalijte a housenku opatrně přeneste na 

Stačí už je zasít semínka
Stačí už je zasít semínka
red | 22. 03. 2016
Štítky: