Originální adventní kalendář

Obrázek Originální adventní kalendář

Vyrábíme adventní kalendář na dárečky.

První adventní neděle je za námi, a to znamená, že vánoční trhy jsou v plném proudu. První adventní víkend všude po České republice probíhala rozsvícení vánočních stromečků na náměstích či v centrech měst, a pokud jste si to nenechali ujít, mohli jste tak načerpat tu pravou vánoční atmosféru. Vánoce se blíží a již za tři týdny dorazí i k Vám. Abyste dětem usnadnili odpočítávání zbývajících dní do Štědrého večera, můžete jim pořídit adventní kalendář.

Loni jsem v tomto krásném adventním čase na web DoPohádky.cz vkládala příspěvek na vytvoření netradičního adventního věnce, letos jsem pro své děti vymyslela originální adventní kalendář, na jehož výrobě jsme se podíleli společně.

K výrobě adventního kalendáře mě vedly hned tři důvody. Tím prvním byl fakt, že i bez mého věnovaného adventního čokokalendáře se děti budou cpát obrovským množstvím čokoládových bonbonů, sladkostí a cukrovinek. Tím druhým důvodem byly nehorázně přemrštěné ceny adventních kalendářů s hračkami, takže u dvou a víc dětí byste se nedoplatili. A třetím důvodem, není nic hezčího než dětem věnovat svůj čas a společně si něco hezkého a praktického vyrobit.

K adventnímu kalendáři budete potřebovat 24 prázdných krabiček od zápalek, jednu větší krabici, kam malé krabičky uložíte, a pěkný balicí papír s vánoční tematikou. Dovnitř jako překvapení můžete vložit nějaké zdravé mlsání (sušené ovoce, oříšek), upečený perníček, malou nálepku, je-li adventní kalendář určen starším dětem, tak třeba drobný penízek. Prostě vše, co vás napadne.

24 adventních krabiček
24 adventních krabiček

Co budeme potřebovat k výrobě adventního kalendáře

  • prázdná papírová krabice
  • 24 krabiček od zápalek
  • lepidlo
  • štětec na lepidlo
  • balicí vánoční papír
  • pravítko, tužku a nůžky
  • bílá samolepka
Netradiční adventní kalendář
Netradiční adventní kalendář

Postup výroby originálního adventního kalendáře

1.

Na vánoční balicí papír si odměříme míry krabice a malých krabiček od zápalek. Šablony vystřihneme a nalepíme je na každou krabičku.

2.

Necháme zaschnout. Z bílé samolepky vystřihneme čísla od 1 do 24 a každé číslo nalepíme na jednotlivé krabičky od zápalek. Do 24 krabiček nachystáme malé překvapení a malé krabičky vložíme do velké krabice.

red | 01. 12. 2015
Štítky: