Panenky Winx

Kouzelné víly z Winx Club jako oblíbené hračky pro holky.

Víly Winx jsou pohádkové postavy, které vystupují v animovaném seriálu pro děti Winx Club. Panenky Winx jsou hračky, které věrně kopírují jednotlivé charaktery, které v kreslené pohádce vystupují.

Panenky Winx

Na nejoblíbenější nebo nejlevnější panenky-winx se můžete podívat na srovnávači cen Heureka:

Každá dítě touží po hračce, která nějak souvisí s jejím oblíbeným seriálem nebo pohádkou. Plyšové postavičky z pohádky, model autíčka Cars z filmu pro děti apod. Obliba různých seriálů ale podléhá času, a proto se mění také hračky, které jsou zrovna trendy a takříkajíc v kurzu. Hračky, po kterých děti touží. V poslední době se velké oblibě mezi holčičkami těší víly z oblíbeného animovaného seriálu Winx club.

Co znamená slovo Winx?

Slovo winx je slovní hříčka, která vznikla ze slova wings, jež se vyslovuje stejně. V překladu toto slovo znamená křídla, což je také hlavní poznávací znamení těchto víl. Hračky motivované pohádkou Winx Club se prodávají jak pod označením Winx, tak Wings.

Panenka Winx
Panenka Winx

Víly Winx: víte, která je která?

Víly Winx bojují společně proti zlu, kouzelníkům a čarodějnicím. Jsou obdarovány výjimečnými schopnostmi. V kresleném seriálu Winx Club vystupuje šest ženských postaviček – víl, které dohromady tvoří jednu skupinu. Co postavička, to jiný charakter – a také vlastní hračka. Každá umí vykouzlit něco jiného, čímž se od sebe vzájemně liší, nicméně dohromady jsou nepřemožitelné. Pojďme si je představit.

Ve Winx Club vystupuje celkem šest základních hlavním postav. A mnoho dalších…

Bloom

Bloom (dlouhé zrzavé vlasy) je z celé skupiny víl nejmocnější, protože ovládá živel oheň. Také se jí říká víla dračího ohně. Dokáže rozpoznat nebezpečí a rychle reagovat. Je princeznou ztracené planety Domino, na které je ukryt Dračí duch a ona je vílou-strážkyní tohoto pokladu – největší síly Magické dimenze.

Stella

Stella (dlouhé blonďaté vlasy) je nejlepší kamarádkou princezny Bloom, drží se při sobě. Je to dobrosrdečná optimistka a velmi citlivá dívka, ale také je marnivá, protože miluje nakupování a oblečení. Je vílou Zářícího slunce a princeznou Solarie, planety, kde jsou všichni lidé velmi šťastní a srdeční.

Flora

Flora (dlouhé oříškově hnědé vlasy s blonďatým přelivem) je víla přírody a veškerou svoji energii získává z květin a rostlin. Vyzná se ve všech možných bylinkách a v přípravě kouzelných lektvarů. Flora pochází z planety Lynphea. Všichni obyvatelé tohoto kvetoucího království jsou mírumilovní. I když je Flora nejmladší ze všech hrdinek, chová se nejdospěleji. Je jednoznačně nejmoudřejší a nejpřemýšlivější ze všech. Kdykoli se její přátelé začnou hádat, snaží se jejich spory urovnat.

Musa

Musa (dlouhé modré vlasy) je víla hudby. Pochází z planety Melodie. Má přirozené vyšetřovací schopnosti a dobře si všímá drobností, takže se z ní stala přebornice v řešení záhad. Musa se většinou drží stranou, protože ji absolutně pohlcuje hudba. Je oblíbená, protože svým detektivním instinktem vždycky odhalí všechna tajemství svých přátel. Na druhou stranu s ní její kamarádky mohou mluvit úplně otevřeně a mají přitom jistotu, že jejich tajemství jsou u ní bezpečně ukrytá.

Tecna

Tecna (krátké fialové vlasy) jakožto víla technologie čerpá energii ze všech technologických a energetických zdrojů. Je z celé skupiny nejvzdělanější a vyniká ve všech vědeckých předmětech. Logiku upřednostňuje před emocemi. Pochází ze Zenitu, technologického království, kde se všechno soustředí na vědecký pokrok. Je velmi štědrá, a když si někdo z jejích blízkých něco přeje, dokáže ho překvapit nějakým neobyčejným vynálezem, ze kterého mají všichni velkou radost.

Layla

Layla (dlouhé kudrnaté tmavé vlasy) je vílou vln. Má schopnost ovládat vodu a magickou tekutinu (Morphix), která slouží k chytání nepřátel do pasti. Je sportovně založená, energická a má neobvyklé taneční nadání. Layla je princezna z planety Andros a zbožňuje moře. Poté, co se stala vílou, dokázala výborně spojit svou tělesnou zdatnost s kouzelnictvím. V bitvě vyniká její fyzická odolnost a výbušná energie. Svoji statečnost neustále dokazuje tím, že bojuje v první linii.

Kromě vil Winx vystupuje v seriálu řada dalších bytostí, především malé víly Winx. Všechny tyto postavičky z kouzelného světa Winx Club mají ve světě hraček své protějšky v podobě nějaké té panenky nebo figurky, které se dají taktéž koupit buď na internetu nebo v hračkářství.

Ostatní hračky Winx Club

Každá holčička, která na seriál pravidelně kouká, má vybranou tu svou vílu, kterou by si přála dostat třeba k narozeninám. Pokud chcete udělat své dcerce radost a chcete jí koupit panenku vílu, pak se držte jména postavičky, protože s vílami Wings club existuje mnoho hracích setů – Wings club magical hair (panenky s dlouhými vlasy a doplňky do vlasů), Winx club Love&Pet (panenky se zvířátkem a doplňky), Wings club Styling Head (česací hlavy s doplňky) aj. Největší radost budou mít holky ale určitě z panenek a postaviček z Winx clubu. Licencované, tedy originální značkové panenky Winx vyrábí společnost Rainbow

Na nejoblíbenější nebo nejlevnější panenky-winx se můžete podívat na srovnávači cen Heureka:

Seriál Winx Klub mají rády především holčičky a malé slečny, a proto jsem se zeptala své malé dcerky, která chodí do první třídy, aby mi o panenkách Winx něco pověděla: „Panenky Winx jsou víly, které zachraňují lidi. V některých dílech, které se odehrávají ve vodě, mají Winxky za kamarádky malé mořské víly. Víly Winx bojují proti zlu, například proti příšeře, která si říká Tritanus.“ Takže teď už o panenkách Winx víme opravdu úplně všechno a stačí si jen vybrat tu pravou panenku z magického světa Winx Club :-). Katalog hraček s motivem tohoto dobrodružného animovaného seriálu je naditý k prasknutí...

Knížky o Winx Club

Mají vaše děti rády postavy z Winx Clubu? Zbožňují-li vše, co se týče víl a postav z Winx Club, ať už jde o seriál v telce nebo hračky apod., určitě je zaujme i nová série 4 knížek o vílách z Winx Clubu. Pražské vydavatelství CooBoo vydalo v letech 2014–2015 všechny čtyři díly magické série Winx Club:

  1. Magie přírody
  2. Hvězdná kariéra
  3. Kouzlo přátelství
  4. Klíč k harmonii

Všechny čtyři brožované publikace mají stejný formát, jsou přeloženy z italského originálu, obsahují 7 kapitol a jejich rozsah činí 62–64 stran. Všem čtyřem dílům Winx Club Magic series jsou společné krásné, bohaté a barevné ilustrace.

4. díl Winx Magic series Klíč k harmonii
4. díl Winx Magic series Klíč k harmonii

Magickou knižní sérií Winx Club čtenáře a čtenářky provází pevné přátelství, které spojuje BloomFloruStelluMusuTecnu a Laylu. Žijí jedna pro druhou, jako jedna parta. Jejich upřímné přátelství jim dodává sílu a odvahu, díky kterým jsou ve svých neuvěřitelných dobrodružstvích neporazitelné.

V prvním díle Magie přírody je hlavní hrdinkou Flora, která se snaží zachránit Arktidu, která se octne v nebezpečí! Nečekaný příval znečištění zničil přírodní rovnováhu v moři a děsuplné zmutované příšery ohrožují tamní živočichy...

Druhý díl Hvězdná kariéra představuje Stellu, která se stane úspěšnou módní návrhářkou a rozhodne se opustit Winx Club! Její vílí kamarádky nechápou, co se s ní děje. Obávají se, že za jejím úspěchem stojí temné síly…

V třetím díle Kouzlo přátelství přichází Bloom o veškerou kouzelnou moc! Co se mohlo stát? Zdá se, že víla ohně si přestala důvěřovat. Kdo na ni jen seslal tuhle ošklivou kletbu?

Ve čtvrtém díle Klíč k harmonii odvál čarodějný vichr hudbu a přeměnil ji v nesnesitelný randál! Za pomoci Meastra Cis a úžasných víl Winx ale na naší planetě opět zavládne harmonie!

Mají-li vaše děti rády vílí dobrodružství, tak knižní série Winx Club Magic series je rozhodně nezklame. Navíc se knížky skvěle hodí pro začínající čtenáře, tomu je přizpůsobena i velikost písma.

V knihkupectvím a eshopech s knihami najdete ještě spousty dalších a především také novějších knížek s vílami Winx. Na aktuální nabídku se mrkněte sem do Kosmasu nebo tady.

06. 02. 2013, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: