Facebook icon RSS icon YouTube icon

Zvířátka z rychleschnoucí hmoty na vzduchu

S mojí čtyřletou Barborkou rády vyrábíme věci z hmoty, která má tu vlastnost, že rychle schne na vzduchu. Rády si hrajeme i s modelínou, ale když chceme vytvořit nějakou věc, která by si měla zachovat svou trvalou podobu alespoň pár měsíců, modelína se k tomuto vytváření příliš nehodí.

Výsledná zvířátka z rychleschnoucí hmoty na vzduchu
Výsledná zvířátka z rychleschnoucí hmoty na vzduchu

Z rychleschnoucí hmoty na vzduchu jsme už zkoušely tvořit hodně věcí, například jídlo pro panenky, korálky na navlékání, různé postavičky, a teď jsme si řekly, že si vymodelujeme zvířátka.

Dlouho jsme hledaly hmotu, která se bude dobře zpracovávat rukama, která není tuhá, ani příliš měkká, která se nelepí na prsty, u které není potřeba namáčet ruce do vody. Žádná z předchozích modelovacích hmot nám příliš nesedla, buď se z pracně vyrobených a poté nabarvených předmětů oloupala barva nebo se nám výsledný tvar po zaschnutí rozdrolil. Proto jsme byly moc rády, že jsme při jednom ze svých „nákupů“ narazily na hmotu v malých kelímcích, která vypadá jako modelína, a stejně perfektně se z ní i vyrábělo. Navíc jsme si mohly vybrat z velké nabídky barev (pestré a syté, pastelové, přírodní, neutrální apod.). Takže jsme byly ve svém živlu. Barborka si samozřejmě vybrala růžovou a červenou, marně jsem přemýšlela, jaké zvíře je celé růžové (kromě plameňáka mě jiné zvíře nenapadlo,  a že by se Barborce líbili pelikáni až tak moc, to si nejsem jistá:-) Bylo nad slunce zřejmé, že růžový bude opět nějaký medvěd či medvědice... ale Barborka mě mile překvapila, chtěla vyrobit ptáčka a myšku.

S hmotou, kterou jsme si nakonec pořídily, jsme byly naprosto spokojené, jediné, co bych hmotě, která podle názvu schne rychle na vzduchu, vytkla, že neschne rychle, nýbrž pomalu, zhruba tak 2 dny. Ale výsledek stojí za to!

Rychleschnoucí hmota v originálních kelímcích
Rychleschnoucí hmota v originálních kelímcích

Co je potřeba na výrobu zvířátek z rychleschnoucí hmoty

  • rychleschnoucí hmota
  • párátka či špejle na zakreslení např. obličejových detailů apod.
  • šikovné ruce
Vymodelovaná myš a ptáček z rychleschnoucí hmoty na vzduchu
Vymodelovaná myš a ptáček z rychleschnoucí hmoty na vzduchu

Postup při výrobě postaviček z rychleschnoucí hmoty

1)

Nejprve si vymyslíme, co budeme modelovat. Hmotu vybalíme z kelímku, utrhneme si požadované množství a v rukách vyválíme jednotlivé části těla.

2)

Doladíme detaily a necháme zaschnout.

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Zkompletovala jsem si pracovní listy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Výsledná zvířátka z rychleschnoucí hmoty na vzduchu
Zvířátka z rychleschnoucí hmoty na vzduchu
Vhodné pro: Předškoláky, Školáky

Kategorie: 

Komentáře

Přidat komentář