Vybíráme: chodící pejsek a podobné hračky

Chcete koupit chodícího pejska, koníčka, jednorožce nebo jiného interaktivního plyšového mazlíčka, co umí chodit, skákat nebo lézt? O hračkách přehledně.

Interaktivní plyšové hračky dokáží dítě zaujmout na první pohled: Jsou líbivé, mají přitažlivý vzhled a „něco“ dělají. Dítě je přirozeně zvědavé, a proto takovou hračku chce prozkoumat neboli touží po ní a chce ji koupit. Jednou z takových hraček je i chodící pejsek. Hračka, která se těší velké popularitě především u malých děti předškolního věku.

Chodící pejsci

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

V tomto článku vám ukážu různé chodící pejsky a ostatní plyšová zvířátka, která chodí. Zhodnotíme je, povíme si o nich něco bližšího a prozradíme, kde se dají koupit a za kolik. A kterého chodícího plyšového mazlíčka vyberete svému dítěti vy?

Chodící pejsek – proč dětem koupit tuto hračku?

Co dítěti hračka přinese:
  • buduje a posiluje vztah ke čtyřnohému příteli
  • poskytuje zábavu a radost skoro jako s opravdovým domácím mazlíčkem
  • ukazuje, co obnáší péče o živé zvířátko

Proč dětem koupit chodícího pejska? Snad každé dítě by doma chtělo mít své zvířátko. Jenže chovat doma zvíře je veliká zodpovědnost a starost a často to z mnoha různých důvodů není vůbec možné. Když dítěti přesto chcete udělat radost dárkem, po kterém tolik touží, může živého psa nebo třeba kočičku alespoň částečně nahradit interaktivní plyšový mazlíček. Díky této hračce si dítě může uvědomit, že život s živým čtyřnohým tvorečkem nepřináší jen radost, ale že také vyžaduje pravidelnou péči.

Z dostupných statistik vyplývá, že Češi jsou národem pejskařů. I děti již od útlého věku často touží právě po vlastním pejskovi. Dávají mu přednost před ostatními domácími mazlíčky. To se odráží i v nabídce interaktivních chodících plyšových zvířátek, kde převládají právě hračky jako psi a štěňátka.

Chodící pejsek nejenže sám chodí, ale také vrtí ocáskem, štěká, reaguje na povely… Je skoro jako živý. A v očích dítěte, které je plně zabráno do hry se svým plyšovým pejskem, skutečně ožívá. Naštěstí se však s touto hračkou nepojí opravdové starosti, které přináší dennodenní péče o živé zvířátko. Když holčičku nebo kluka přestane bavit se o zvířátko starat, dá se plyšová hračka jednoduše vypnout – a je po starostech. Což u živého tvora samozřejmě není možné. Tam většinou přechází starost na zodpovědného rodiče…

Nabídka interaktivních plyšových pejsků je velmi rozmanitá. Dokonce tak, že nám dává na výběr z různých plemen psů. Schválně, který chodící pejsek se líbí vám? Získal si vás foxteriér (ano, foxteriér je ta známá fenka Dášenka z pohádky), maličký yorkshir, kterému tolik sluší copánky, nebo hyperaktivní Jack Russel teriér, se kterým si užijete nikdy nekončící zábavu?

Chodící pejsek – o co jde?

Základní popis hračky:
  • je to pejsek nebo i jiné plyšové zvířátko
  • chodí, hýbe se
  • interaktivně reaguje na povely

Chodící pejsek je plyšová hračka, která dokáže chodit. Některé hračky chodí samy, např. po stisknutí určitého tlačítka, jiné musí uvést do pohybu pániček (dítě) prostřednictvím dálkového ovládání. To jsou zpravidla pejsci na vodítku. Ve skutečnosti vodítko slouží právě jako dálkové ovládání, přesněji řečeno je to kabel k dálkovému ovládání. Méně často, ale přeci jen, se vyskytují také RC chodící zvířátka, která jsou řízena rádiově bez spojovacího kabelu. Dalším typem chodících hraček jsou hračky, které se rozhýbou na základně zvuku, např. na tlesknutí nebo zachrastění speciálního chrastítka, které je součástí hračky. Všechny tyto interaktivní hračky pohání baterie. Dříve bývaly poměrně běžné pohybující se hračky, které se natahovaly na klíček. Dnes se ale v tomto segmentu v hračkářstvích příliš často nevyskytují.

Ať už pes nebo štěňátko, hračka tohoto typu musí být velice roztomilá. Jejím účelem je simulovat domácího mazlíčka, proto to snad ani jinak nejde: domácí mazlíček = roztomilé stvoření. Také proto bývají tyto hračky vyrobené kromě plastových nebo kovových dílů z hebkého a na omak příjemného plyše nebo podobné vlasové textilie čili z velice „mazlivého“ materiálu.

Pro koho je hračka určená?

Hračka je vhodná pro:
  • holky
  • kluky
Věk dítěte:
  • od 3 - 5 let
  • do 8 - 10 let

Chodící plyšoví pejsci jsou vhodní zpravidla pro děti od tří let. U některých konkrétních modelů je uvedeno, že je pro dítě již od dvou let. Naopak složitější interaktivní hračky vyžadující větší „intelektuální“ zapojení dítěte cílí na o něco starší děti. Je to však individuální, dítě od dítěte. Obecně lze říct, že si s tímto druhem hraček rádi hrají děti předškolního a mladšího školního věku. Děti od tří do šesti let bez rozdílu, tedy holčičky i kluci. S přibývajícími léty si s touto hračkou vyhrají spíše jen holky než chlapci.

Je to zábavná hračka?

Rozhodně zábavnou chce být. Snaží se o to. Chodící pejsek často neumí pouze chodit, ale nabízí mnohem více funkcí a interakcí. Například vrtí ocáskem a hlavičkou, někteří reagují na povely jako sedni nebo lehni a uposlechnou je. Někteří interaktivní pejsci umí dokonce i vykonat potřebu, rozuměj vykadí neškodné plastové hovínko. Samozřejmostí je, že většina z těchto hraček dokáže štěkat či vyluzovat štěkotu se podobající zvuky. Některé modely kromě štěkání a třeba zavrčení zahrají po stisknutí tlačítka nějakou melodii nebo rovnou celou písničku. Přiznám se ale, že zrovna k této funkcionalitě se stavím poněkud rozpačitě. Cožpak je pes nějaká hudební hrací skříňka?

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 73%

Plyšový mazlíček, který interaktivně reaguje na svého malého pánička, nabízí spousty možností, jak si s hračkou dosyta vyhrát. A navíc dítě vede ke vztahu k zvířeti a potažmo živému tvoru obecně a učí ho se o něj postarat. A skutečně první reakce dítěte na chodícího psa bývá nadšená. Pokud ještě hračka navíc umí některé další věci, jako třeba vykonávat hlasové povely, vydrží si dítě s hračkou hrát poměrně dlouho.

Takže na otázku, zda je chodící plyšový pejsek zábavnou hračkou, odpovídám kladně: ano, je to zábavná hračka, s chodícím pejskem je zábava. Ale hned si k tomu musím položit druhou otázku: na jak dlouho dítě zabaví?

Už z podstaty fungování té hračky totiž hrozí, že hra s chodícím mazlíkem upadne do stereotypu a děti po nějakém čase hračka omrzí, jak to bohužel dokládají i některé recenze tohoto typu hračky a hodnocení od rodičů. Je to ale problém, který se týká všech robotických hraček, jež mají omezené množství funkcí. Dítě hračku prozkoumá, vyhraje si s ní, jenže po čase zjistí, že mu už nepřináší nové zážitky, nenabízí nic nového. Některé dětí si navíc uvědomí, že jejich plyšový „Alík“ je přeci jen obyčejná hračka, a ne živé zvířátko, po kterém tolik toužili a na hračku zanevřou.

Jelikož si ale dětičky ke svým plyšákům zpravidla vybudují vztah, je naděje, že i chodící plyšový mazlíček zaujme ještě na dlouho čestné místo po boku svého pánička. Vyvstává jen otázka, nakolik je to, že hračka chodí, nakonec vlastně důležité. Nestačil by dítěti ke hraní a k vybudování citového pouta k pomyslnému mazlíčkovi i docela „obyčejný“ plyšáček. Plyšáček, který „chodí“ kdykoliv, když si s ním dítě hraje – a přitom se do něj nemusejí strkat baterie? Možná ano, ale nejspíše by s ním na počátku toho vztahu (při objevování nových funkcí) nebyla taková zábava.

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 369 do 849 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 620 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.


Hračka za 849 Kč

Pejsek Floppy

Obrázek hračky Pejsek Floppy

Další chodící hračky

Pokud pro dítě vybíráme chodící plyšové zvířátko, rozhodně nemusíme svůj výběr omezovat pouze na psy. Protože krásně klušou a skáčou koníci, okouzlit svými ladnými pohyby dokáží jednorožci, roztomilé hopsají králíčci, bláznivě pochodují čuníci a elegantně se pohybují kočičky. Takže se na ně podívejte.

Chodící koník, poník nebo jednorožec

Nevím proč, ale koníčky většinou preferují holčičky. Doslova koníky zbožňují. A vlastně ne jen koně a jejich hříbátka, ale také pohádkové jednorožce nebo sladké poníky.

CHODÍCÍ KONÍK

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Lezoucí medvídci

Od plyšového medvídka snad nidko ani nečeká, že by mohl nebo měl umět sám lézt a kymácivě se pohybovat. Plyšový méďa je přeci sám o sobě prostě geniální hračka. Ale přesto - nebo možná právě proto - se vyrábějí i interaktivní lezoucí medvídci. A jsou opravdu k pomazlení.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Hopsající králíčci

Skákající plyšový králíček? Nebo zajíček na baterky, co peláší po palouku do lesa? Poznávací znamení: nenechává za sebou bobky.

Kočky, prasátka a ostatní chodící plyšáci

I další zvířátka si lze koupit jakožto chodící plyšovou hračku. V hračkářství se prodává např. kočička, prasátko, ale i dinosaurus nebo drak jako z pohádky. Velké nadšení vzbudí třeba čuník, co umí nejen chodit, ale také hýbat rypáčkem a chrochtat.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Chodící hračky podle značky

Chodící plyšové hračky vyrábějí tito výrobci: Alltoys, Ostatní. Je jich docela dost. Největší zastoupení v nabídce chodících hraček mají značky Alltoys a Ostatní.

20. 10. 2019, aktualizováno 06. 02. 2024
Štítky: