Domeček pro drahokamy Jewel Pets Ruby

Miniaturní figurky s příslušenstvím pro holky

Chtěli jsme naší 2,5leté holčičce udělat radost, a tak jsme jí koupili náhrdelník Jewel Pets. Konkrétně Jewelpet Ruby, což je náhrdelník s magickým medailonem a s postavičkou králíčka. Chci se s vámi podělit o svůj zážitek s touto hračkou.

Jewel Pets

Reklamu na Jewell Pets jsem v televizi zahlédla jen letmo. Hračka mi přišla zajímavá, ale v tom množství jiných hraček, které na děti útočí během reklamní pauzy mezi kreslenými pohádkami, nedokázala dostatečně upoutat mou pozornost. Zato naše malá! Ta se vyžívá ve všem, co je velikosti mini a ještě menší a co může vzít do ručky a vložit si do kabelčičky. Ta při běžící reklamě na Jewell Pets úplně explodovala nadšením.

Řekli jsme si proto s manželem, že jí tento drahokam s náhrdelníkem pořídíme. Původně jsme jí tuto hračku chtěli nadělit až pod stromeček, jenže když ony ty Vánoce jsou ještě tak daleko a naše malinká po tom drahokamu Jewell Pets tak moc touží, vysvětlila jsem manželovi... A navíc jsme oba s manželem bojovali s vlastní zvědavostí (jak ta hračka asi ve skutečnosti funguje?), a proto jsme drahokam se schovaným zvířátkem dali naší malé holčičce hned, jak jsme se vrátili z krámu.

Pro malou jsme vybrali nádherný červený drahokam (domeček ve tvaru vajíčka) s postavičkou pidizajíčka (figurka s názvem Ruby). Malá byla nadšená. Kromě náhrdelníku s variantou Ruby existují ještě další drahokamy: Garnet a Saphhie. Dále šperkovnice Jewelpet Blister a konečně Jewelpet Domeček pro Drahokámky. Pravděpodobně nás na Vánoce čeká rozšiřování této sbírky drahokamů Jewel Pets. A navíc existuje i celá řada dalších hraček s motivem Jewelpet.

Jak se otevírá magický medailon Jewel Pets?

Hned po rozbalení hračky Jewelpet z obalu jsme narazili na drobný problém. Předestírám, že vyloženě šlo o naši blbost.

Když hračku koupíte, máte ji v rozloženém stavu – součástí krabičky je otevřený drahokam, postavička leží vedle a k tomu je přiložena šňůrka a malý medailonek ve tvaru srdíčka. Složit to jde hravě, v domečku je naznačeno místo, kam vložíte postavičku, a drahokam zavřete.

Jenže jaksi k této hračce není přiložen návod, jak tedy správně domeček otevřít? Manžel na to šel silou, co jiného čekat od chlapa, že? Uchopil vajíčko/drahokam prsty a rval jednotlivé stěny od sebe. Šlo to. Jenže jsem při tom trnula strachy, aby se nepoškodil záklapný systém vajíčka/drahokamu. Musí to jít i jinak! Je to hračka pro děti a dítě to takto přeci nemůže rvát násilím!

Já vymyslela jinou metodu otevírání Jewel Pet. To uchopíte náhrdelník s drahokamem za šňůrku a jemně drahokamem bouchnete o zem. Řešení to je elegantní, ale drahokam se otevře jen někdy. A navíc při tom vypadám, jako bych měla v ruce obyčejné jojo – a ne tajemný drahokam.

Pořád nám s manželem to otevírání drahokamu Jewel Pets vrtalo hlavou, určitě je na to nějaký další fígl. A pak nás to trklo, k čemu tam vlastně je ten malý medailonek ve tvaru srdíčka? Přiložili jsme srdíčko zespodu drahého vejce – a to se rázem proměnilo v kouzelný domeček, který před našimi zraky bez jediného vrznutí ladně dokořán otevřel svá vrátka... uprostřed domečku dřepěl zajíc a s manželem si myslíme, že se nám v ten moment musel chichotat pod vousky.

Zkrátka v jednoduchosti je síla!

Poznámka: někteří prodejci hračku prodávají pod jménem Jewel Pet nebo dokonce Jewell Pets, na naší krabičce bylo ale napsáno Jewelpet. Proč – to přesně nevím. Ale myslím si, že správně je jméno hračky Jewelpet. Což je složenina z anglických slov Jewel (šperk) a Pet (domácí mazlíček, zvířátko).

05. 11. 2012, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: