Hračky Bob a Bobek

Hračky s motivy večerníčkových králíků z kloubokou.

Hračky Bob a Bobek

Každá úspěšná pohádka a každá oblíbená postavička, kterou děti znají z filmového plátna nebo televize, se často objeví v obchodech jako hračka pro děti. Jde o tzv. licenční hračky. Slavní králíci Bob a Bobek nemohou být výjimkou, vždyť kreslený seriál pro děti Bob a Bobek Králíci z klobouku zná každý z televize z pořadu Večerníček.

BOB A BOBEK

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Na trhu můžeme najít postavičky Boba a Bobka v plyšové podobě nebo třeba figurky z pryže, existují také různé přívěsky na klíče, pomůcky pro děti do školy, nálepky, oblečení atd. My si dnes představíme několik hraček, které jsou inspirovány pohádkou Bob a Bobek Králíci z klobouku, a které zároveň něčím předčí ty ostatní.

Maňásci Bob a Bobek

Z Moravské Ústředny Brno pocházejí prstoví maňásci Bob a Bobek. Dítě si může králíka nasadit na prst a hrát prstové maňáskové divadlo. Výška figurky je cca 20 cm. Zpracování hračky je na dobré úrovni. Loutky přímo vybízejí zahrát si divadlo.

Plyšáci Bob a Bobek

Stejný výrobce jako u předchozí hračky (MÚ Brno) vyrábí i plyšáky králíků Boba a Bobka. Plyšové postavičky Bob a Bobek jsou vysoké cca 42 cm. Jsou hebounké, mírně vycpané, prostě tak akorát na mazlení.

Mluvící figurky Bob a Bobek

Moderní plyšové figurky králíku Bob a Bobek disponují elektronickou součástí, která zajišťuje, že králíci umí mluvit, samozřejmě česky. Po stisknutí knoflíku na břiše se ozve nezaměnitelný hlas vypravěče pohádky o Králících z klobouku Josefa Dvořáka. Bob začne odříkávat nezapomenutelnou hlášku: "Vstávat, vstávat a cvičit. Ale proč? Protože je ráno. Jenže já mám ještě noc."

Figurky Bob a Bobek i s kloboukem kouzelníka Pokustóna

A konečně ke stálicím mezi hračkami s tematikou králíků Boba a Bobka patří kouzelnické sady kouzelníka Pokustóna.

Hračka od Mikro Trading Králíci z klobouku Bob a Bobek obsahuje oba králíky a kouzelnický klobouk. Hračka je vyrobena z plastu. Plastový králík Bob měří 10,5 cm a menší Bobek má 9 cm. Jde tedy o menší figurky, tak akorát do dětské ručičky.

Figurky králíků z pohádky Bob a Bobek ocení každé dítě, které si zalíbilo tento animovaný seriál a ve kterém se například právě také zapálila vášeň pro kouzla. Až se vaše milovaná ratolest bude chtít naučit vytáhnout králíka z klobouku, nebudete muset spěchat do zverimexu pro živé zvířátko a zároveň doufat, že dítko to kouzlení neopustí stejně rychle, jako předchozí záliba.

Tak vstávat a kouzlit!

Knížky Bob a Bobek

Králíci z klobouku se dočkali mnoha knižních zpracování. Mnohé knihy o Bobu a Bobkovi pouze převyprávějí známé příběhy z Večerníčku. Najdou se mezi nimi ale i originální knížky, které téma zpracovávají svébytně. Na některé z nich se podívejte v nabídce jednotlivých knihkupectví. Například zde v eshopech:

O pohádce Bob a Bobek

Kreslený seriál Bob a Bobek patří mezi nejoblíbenější české animované večerníčky. Bob s Bobkem jsou dva králíci, kteří žijí v klobouku kouzelníka, který se jmenuje Pokustón. Oba králíci mají originální nápady, které je ovšem často dostanou do potíží, jež jsou základem komické zápletky. Ačkoli většinou postavy ctí dobré mravy, není seriál v žádném případě moralizující, králíci dělají i neplechu a mají záporné vlastnosti. Pohádky s animovanými postavičkami Bobem a Bobkem mají podtitul Králíci z klobouku.

Tvůrci seriálu Bob a Bobek

Postavičky Boba a Bobka namaloval výtvarník Vladimír Jiránek. Hudbu k pohádce složil Petr Skoumal. Králíky Boba a Bobka skvěle namluvil a hlas postavičkám propůjčil herec Josef Dvořák. Režii měl nejčastěji na starosti Václav Bedřich.

Kreslený večerníček Bob a Bobek se začal natáčet v roce 1978. Tento pohádkový seriál má celkem osm sérií. První čtyři natočila Československá televize (respektive Krátký film Praha Studio bratři v triku). Zbývající čtyři cykly produkovaly Ateliéry Bonton ve Zlíně.

První epizoda z první série seriálu Bob a Bobek se jmenuje Na ulici. Jedná se tedy o úplně první díl, který byl kdy natočen. Málokdo asi tenkrát tušil, že se z této kreslené pohádky, která se vysílá už mnoho let jako večerníček, stane takový kult.

Bratři v triku

Studio Bratři v triku je filmové studio vyrábějící animované filmy, které spadá pod Krátký film Praha. Krátký film Praha je česká filmová produkční společnost, která se zaměřuje na naučné, dokumentární a animované filmy. Sídlí v Olomouci. Krátký film Praha vznikl v roce 1946.

Studio Bratři v triku se nesmazatelně zapsalo do dějin české animované pohádky tím, že vyrobilo nepřeberné množství pohádek a večerníčků.

Bob a Bobek - hlášky ze seriálu

Kdo by neznal úvodní formuli vypravěče Josefa Dvořáka: „To je prosím klobouk kouzelníka Pokustóna, a v něm bydlí dva králíci. Crrrr. Bob a Bobek. Jenže tomu se nikdy z vyhřátého klobouku nechce.“

Hláška, kterou občas používáme snad všichni a která naprosto zlidověla, zní:

„Vstávat a cvičit!"

Proslulá je ale celá úvodní scéna každého dílu, ve které tato hláška zazní. Scéna, když králíci ráno vstávají a vylézají, resp. nevylézají z klobouku:

„Vstávat a cvičit!“

„Ale proč?“ ptá se rozespalý Bobek.

„Protože je ráno!“

„Jenže já mám ještě noc,“ dupne si packou Bobek. Jenže Bob ho už tahá za uši z klobouku ven.

Kdo je Bob a který je Bobek?

Bob je ten větší králík. Je chytřejší a zaujímá často pozici rodiče. Bob je sice velmi chytrý a přičinlivý, ale zdaleka není tak šikovný a nápaditý jako menší Bobek.

Bobek je ten menší, bázlivější, ale zato je šikovný a nemá nouzi o nápady. Často vystupuje jakoby v roli dítěte.

Povídání o některých epizodách večerníčku Bob a Bobek Králíci z klobouku

Bob a Bobek: S koloběžkou

Český kreslený večerníček Bob a Bobek Králíci z klobouku. Vstávat a cvičit! Epizoda číslo 3 z první série této pohádky má název S koloběžkou.

Bob a Bobek: Ve škole sportu

Kreslená pohádka Ve škole sportu je 11. epizoda z 1. série seriálu pro děti Bob a Bobek. Pohádky s animovanými postavičkami Bobem a Bobkem mají podtitul Králíci z klobouku.Bob a Bobek patří mezi nejoblíbenější české animované večerníčky. Tento večerníček je mezi dětmi i jejich rodiči snad stejně tak oblíbený jako Krteček. Kdo by neznal úvodní formuli vypravěče Josefa Dvořáka: "To je prosím klobouk kouzelníka Pokustóna, a v něm bydlí dva králíci. Crrrr. Bob a Bobek. Jenže tomu se nikdy z vyhřátého klobouku nechce."Kreslený večerníček Bob a Bobek se začal natáčet v roce 1978. Tento díl s názvem Ve škole sportu byl vyroben v roce 1978. O produkci pohádky Ve škole sportu z 1. cyklu seriálu Bob a Bobek se postaral Krátký film Praha Studio bratři v triku.

Bob a Bobek: Na ostrově

Kreslená pohádka Na ostrově je 13. epizoda ze 3. série seriálu pro děti Bob a Bobek. Pohádky s animovanými postavičkami Bobem a Bobkem mají podtitul Králíci z klobouku.Bob a Bobek patří mezi nejoblíbenější české animované večerníčky. Kdo by neznal úvodní formuli vypravěče Josefa Dvořáka: "To je prosím klobouk kouzelníka Pokustóna, a v něm bydlí dva králíci. Crrrr. Bob a Bobek. Jenže tomu se nikdy z vyhřátého klobouku nechce."Kreslený večerníček Bob a Bobek se začal natáčet v roce 1995. Tento díl s názvem Na ostrově byl vyroben v roce 1995. O produkci pohádky Na ostrově z 3. cyklu seriálu Bob a Bobek se postaral Krátký film Praha Studio bratři v triku.Bob a Bobek jsou dva králíci, kteří žijí v klobouku kouzelníka, který se jmenuje Pokustón. Proslulá je úvodní scéna králíků s kloboukem při ranním vstávání a jejich hláška: "Vstávat a cvičit!" "Ale proč?" ptá se rozespalý Bobek. "Protože je ráno!" "Jenže já mám ještě noc," dupne si packou Bobek; jenže Bob ho už tahá za uši z klobouku ven.Postavičky Boba a Bobka namaloval kreslíš Vladimír Jiránek. Režie této epizody se ujal Miroslav Walter. Hudbu složil Petr Skoumal a jak již bylo zmíněno, hlas postavičkám propůjčil skvělý Josef Dvořák.Pohádkový seriál Bob a Bobek má celkem osm sérií. První čtyři natočila Československá televize (respektive Krátký film Praha Studio bratři v triku). Zbývající čtyři cykly produkovaly Ateliéry Bonton ve Zlíně.

Bob a Bobek: Na zahradě

Animovaný večerníček Bob a Bobek se začal natáčet v roce 1978. Tento díl s názvem Na zahradě byl vyroben také v roce 1978. O produkci pohádky Na zahradě z 1. cyklu seriálu Bob a Bobek se postaral Krátký film Praha Studio bratři v triku. Bob a Bobek jsou dva králíci, kteří žijí v klobouku kouzelníka, který se jmenuje Pokustón. Proslulá je úvodní scéna králíků s kloboukem při ranním vstávání a jejich hláška: "Vstávat a cvičit!" "Ale proč?" ptá se rozespalý Bobek. "Protože je ráno!" "Jenže já mám ještě noc," dupne si packou Bobek; jenže Bob ho už tahá za uši z klobouku ven.Postavičky Boba a Bobka namaloval kreslíš Vladimír Jiránek. Režie této epizody se ujal Václav Bedřich. Hudbu složil Petr Skoumal a hlas postavičkám propůjčil herec Josef Dvořák.Pohádkový seriál Bob a Bobek má celkem osm sérií. První čtyři natočila Československá televize (respektive Krátký film Praha Studio bratři v triku). Zbývající čtyři cykly produkovaly Ateliéry Bonton ve Zlíně. Kdo je Bob a který je Bobek?Bob je ten větší králík. Je chytřejší a zaujímá často pozici rodiče. Bob je sice velmi chytrý a přičinlivý, ale zdaleka není tak šikovný a nápaditý jako menší Bobek.Bobek je ten menší, bázlivější, ale zato je šikovný a nemá nouzi o nápady. Často vystupuje jakoby v roli dítěte.Oba králíci mají originální nápady, které je ovšem často dostanou do potíží, jež jsou základem komické zápletky. Ačkoli většinou postavy ctí dobré mravy, není seriál v žádném případě moralizující, králíci dělají i neplechu a mají záporné vlastnosti.

Bob a Bobek: Truhláři

Kreslená pohádka Truhláři je 4. epizoda z 1. série seriálu pro děti Bob a Bobek. Pohádky s animovanými postavičkami Bobem a Bobkem mají podtitul Králíci z klobouku.Bob a Bobek patří mezi nejoblíbenější české animované večerníčky. Tento večerníček je mezi dětmi i jejich rodiči oblíbený skoro jako Krteček.Kreslený večerníček Bob a Bobek se začal natáčet v roce 1978. Tento díl s názvem Truhláři byl vyroben v roce 1978. O produkci pohádky Truhláři z 1. cyklu seriálu Bob a Bobek se postaral Krátký film Praha Studio bratři v triku. Bob a Bobek jsou dva králíci, kteří žijí v klobouku kouzelníka, který se jmenuje Pokustón. Proslulá je úvodní scéna králíků s kloboukem při ranním vstávání a jejich hláška: "Vstávat a cvičit!" "Ale proč?" ptá se rozespalý Bobek. "Protože je ráno!" "Jenže já mám ještě noc," dupne si packou Bobek; jenže Bob ho už tahá za uši z klobouku ven.Postavičky Boba a Bobka namaloval kreslíš Vladimír Jiránek. Režie této epizody se ujal XReX. Hudbu složil Petr Skoumal a jak již bylo zmíněno, hlas postavičkám propůjčil skvělý Josef Dvořák.Pohádkový seriál Bob a Bobek má celkem osm sérií. První čtyři natočila Československá televize (respektive Krátký film Praha Studio bratři v triku). Zbývající čtyři cykly produkovaly Ateliéry Bonton ve Zlíně. Bratři v triku. Studio Bratři v triku je filmové studio vyrábějící animované filmy, které spadá pod Krátký film Praha. Krátký film Praha je česká filmová produkční společnost, která se zaměřuje na naučné, dokumentární a animované filmy. Sídlí v Olomouci. Krátký film Praha vznikl v roce 1946. Studio Bratři v triku se nesmazatelně zapsalo do dějin české animované pohádky tím, že vyrobilo nepřeberné množství pohádek a večerníčků.

Bob a Bobek: Na ulici

Animovaná pohádka Na ulici je 1. epizoda z 1. série seriálu pro děti Bob a Bobek. Jedná se tedy o úplně první díl, který byl kdy natočen. Málokdo asi tenkrát tušil, že se z této kreslené pohádky, která se vysílá už mnoho let jako večerníček, stane takový kult. Pohádky s animovanými postavičkami Bobem a Bobkem mají podtitul Králíci z klobouku.Večerníček Bob a Bobek - to jsou dva králíci, kteří žijí v klobouku kouzelníka, který se jmenuje Pokustón. Proslulá je úvodní scéna králíků s kloboukem při ranním vstávání a jejich hláška: "Vstávat a cvičit!" "Ale proč?" ptá se rozespalý Bobek. "Protože je ráno!" "Jenže já mám ještě noc," dupne si packou Bobek; jenže Bob ho už tahá za uši z klobouku ven.Postavičky Boba a Bobka namaloval kreslíš Vladimír Jiránek. Hudbu složil Petr Skoumal a hlas postavičkám propůjčil skvělý Josef Dvořák.Bob a Bobek patří mezi nejoblíbenější české animované večerníčky. Tento večerníček je mezi dětmi i jejich rodiči snad stejně tak oblíbený jako Krteček. Kdo by neznal úvodní formuli vypravěče Josefa Dvořáka: "To je prosím klobouk kouzelníka Pokustóna a v něm bydlí dva králíci. Crrrr. Bob a Bobek. Jenže tomu se nikdy z vyhřátého klobouku nechce."

Bob a Bobek: Na stavbě

Video s názvem Na stavbě je animovaná pohádka ze seriálu Bob a Bobek. Jde o sedmou epizodu první série tohoto kresleného seriálu pro děti.V tomto večerníčku vystupují známé a oblíbené animované postavičky bílí králíci Bob a Bobek. Hlavním autorem pohádky je Vladimír Jiránek a režisér Václav Bedřich. Vypravěčem pohádky a svůj hlas postavičkám propůjčil herec Josef Dvořák.Animovanou pohádku Na stavbě (stejně jako další díly seriálu Bob a Bobek) vyrobilo produkční studio Krátký film Praha studio Bratři v triku. Epizoda Na stavbě byla natočena v roce 1978.

Bob a Bobek: V Zoo

Video s názvem V Zoo je jedním z dílů kresleného seriálu Bob a Bobek. Tato animovaná pohádka je epizodou číslo 2 z 2. série animovaného seriálu Bob a Bobek.V tomto večerníčku vystupují oblíbené kreslené postavičky králíci Bob a Bobek. Bob a Bobek jsou dva králíci, kteří žijí v klobouku kouzelníka, který se jmenuje Pokustón. Proslulá je úvodní scéna králíků s kloboukem při ranním vstávání a jejich hláška: "Vstávat a cvičit!" "Ale proč?" ptá se rozespalý Bobek. "Protože je ráno!" "Jenže já mám ještě noc," dupne si packou Bobek; jenže Bob ho už tahá za uši z klobouku ven.Hlavním autorem této pohádky pro děti je režisér Václav Bedřich a výtvarník Vladimír Jiránek. Vypravěčem pohádky je herec Josef Dvořák.Animovanou pohádku, která se jmenuje V Zoo (stejně jako další díly seriálu Bob a Bobek), vyrobilo produkční studio Krátký film Praha studio Bratři v triku. Epizoda V Zoo byla natočena v roce 1985.

Bob a Bobek: U Moře

Animovaná pohádka s názvem U Moře je 13. epizodou z druhé série seriálu o dvou králících Bob a Bobek. Tento díl celou druhou řadu večerníčku Bob a Bobek uzavírá.A uzavírá tento seriál opravdu nevšedně. V této pohádce se podíváme jak se králíci Bob a Bobek umí válet a snít u moře.Ale na začátku jejich dovolené byla náhoda:"Hurá, sláva, vyhráli jsme," raduje se Bob."Co jsme vyhráli?" ptá se udiveně Bobek."Představ si, koupil jsem los a vyhráli jsme na něj pobyt u moře!""Hurá, jedeme k moři!" křičí Bobek.A pak Bob a Bobek cestují autobusem k moři. Ubytují se v hotelu a lážoplážo na slunném pobřeží kdesi v exotice může začít. Sluníčko svítí. Králíci se válí na pláži na dece. A pak z tepla usnout. A to to největší dobrodružství má teprve přijít. I když to možná byl jen sen...Byl? Podívejte se na tuto eoizodu a dozvíte se.A pak nezapomeňte zhlédnout i další pohádky s Bobem a Bobkem, protože kreslený večerníček Bob a Bobek patří mezi nejoblíbenější české animované večerníčky. Tento večerníček je mezi dětmi i jejich rodiči snad stejně tak oblíbený jako Krteček. Přece kdo by neznal úvodní formuli vypravěče večerníčku Josefa Dvořáka: "To je prosím klobouk kouzelníka Pokustóna a v něm bydlí dva králíci. Crrrr. Bob a Bobek. Jenže tomu se nikdy z vyhřátého klobouku nechce."

Bob a Bobek: U pumpy

Bob a Bobek se vydávají na brigádu vydělat si nějaké peníze, aby měli na sladkosti (čili na mrkev). Když dojdou peníze, je to prostě těžké. Bez peněz se žije špatně. A když králíkům nikdo peníze nepůjčí, kdo by taky dal půjčku králíkům, že? A ještě třeba bez úročnou... tak králíčkům v pohádce nezbude nic jiného, než začít pracovat. Stejně jako lidem. Ach jo: i do pohádky už dorazila práce. Kde jsou všechny ty kouzelné "ubrousku, prostři se!" nebo "oslíku, otřes se!" apod.?Bob s Bobkem se rozhodli, že se tedy svému štěstí vstříc vydají usilovnou pílí a manuální prací.Budeme pracovat u pumpy, řekli si jednoho dne králíci. Budeme lidem tankovat benzín a mýt auta a zkrátka vyděláme si balík peněz. Ať jsme zaopatření a finančně nezávislí! Takže králíci z klobouku chodí ve své vlastní pohádce kolem čerpací stanice s pokladničkou (s prasátkem) v tlapkách a spoří každou vydělanou korunu. Ale tak jednoduché to mít nebudou. Vždycky se najde nějaký podvodník, který se pokusí králíky Boba a Bobka okrást. A jelikož králíci pojištění proti krádeži sjednané nemají, musí si poradit jinak a sami.Poradí si? Budou se nakonec z peněz radovat? Užijí si vydělané peníze? Nebo se budou muset opět spolehnout na nějaké ty sociální dávky, penzi pro pohádkové bytosti, tantiemy a provize a úroky z nezaplacených koncesionářských poplatků? Mají pohádkové bytosti vůbec nárok na důchod? A má stát na to, aby důchody vyplácel? Nezačne se nakonec říkat (po vzoru chudý jak kostelní myš) chudý jako králíci z klobouku? A co na to kouzelník Pokustón? Animovaná pohádka U pumpy ze seriálu Bob a Bobek byla natočena v roce 1978 ve Studiu Bratři v triku.

Bob a Bobek: Čistí okna

Bob a Bobek Králíci z klobouku je seriál, který zná každý z televize z pořadu Večerníček. Bob a Bobek vyšel ale také na DVD a jednotlivé pohádky je možné dokonce zdarma zhlédnout online na youtube. Pohádka Bob a Bobek ale není jen video, ale jsou to i hračky pro děti. Existují Bob a Bobek plyšáci, různé přívěsky na klíče s tématikou Boba a Bobka, pomůcky pro děti do školy. Ale také oblečení s nálepkou králíků z klobouku, hrneček Bob a Bobek apod.Lidé si také rádi dávají do telefonu mp3 vyzvánění z ústředního hudebního motivu této pohádky. Tuto chytlavou melodi a také komplet hudbu k této pohádce složil Petr Skoumal. Králíci Bob a Bobek v této epizodě budou čistit okna. A právě tato a podobné činnosti těchto pohádkových postaviček jsou dalším zdrojem inspirace pro některé podnikavé lidi. Někteří podnikatelé ve snaze zviditelnit svou firmu se snaží použít tuto silnou značku, jakou je (brand) Bob a Bobek. A chtějí se svést na vlně zájmu o tyto pohádkové postavičky. Tito podnikavci si jména protagonistů této pohádky pro děti dávají ke jménům firmy. Např. Bob a Bobek - čištění oken; nebo Stěhováci Bob a Bobek. Sice to není tak časté, jako například u jiného pohádkového hrdiny Ferdy mravence, ale i takoví podnikatelé se u nás najdou. Osobně bych si ale asi stěhováky s přízviskem Bob a Bobek neměl odvahu vybrat .Dětský seriál Bob a Bobek je zkrátka zdrojem nevyčerpatelné inspirace - a ač se to nezdá, obklopují nás tito králíci z klobouku takřka na každém kroku.Epizoda Bob a Bobek Čistí okna pochází ze třetí série tohoto večerníčku, která byla natočena v roce 1993. Pohádku vyrobil Krátký film Studio Bratři v triku.

Bob a Bobek: Na letišti

Animovaná pohádka Bob a Bobek Na letišti ze stejnojmenného seriálu Bob a Bobek zavede králíky z klobouku kam jinam než na letiště. V tomto díle se můžete podívat na dobrodružství, které králíci Bob a Bobek na letišti zažili. Vytáhli si králíci letenky z klobouku? Zdarma? Vykouzlil králíkům letenky kouzelník Pokustón? Letěli vůbec králíci někam? Oba? Společně? Jako obyčejní turisté? Nebo letěli business třídou? Zaplatili králíci letištní taxu? Kolik ta sranda stála? Objednali si letenky online? Přes internet? V roce 1985???Vždyť epizoda Na letišti vznikla v roce 1985.

Bob a Bobek: Na útěku

Bob a Bobek jsou Na útěku! Před kým? Před kouzelníkem Pokustónem? Už mu došli jiní králíci a nemá koho tahat z klobouku? Možná. Ale co když jsou Bob a Bobek na útěku před chladnokrevným řezníkem, který chce králíky upéct na pekáči? Nebo před komedianty a cirkusáky, kteří chtějí králíky do svého cirkusu, aby tam dětem pro pobavení dělali "cvičené opičky"?.Ten řezník, pokud je to takový lakomý prevít jako řezník, kupec a sedlák v jedné osobě, všem dobře známá postavička Krkovička, tak pokud to je on nebo někdo tomuto člověku podobný, tak to chudáčci králíčci nebudou mít vůbec jednoduché. Možná jejich život skončí dobře, ale možná také na smetaně. Nebo na víně. Nebo takové králičí masíčko dozlatova propečené, na kmínu, česnek a špetka tymiánu a zelí s brambůrkem k tomu - ale na druhé straně kdo by jedl pohádkové postavičky, no ne, děti? Děti, proboha, no ne?!Zvířecí pohádkové postavy - jsou jedlé?Pohádkové bytosti nejsou k snědku. I když dost možná jsou jedlé; ti různí králíci, ovečky a kačeři - to by byla pečínka, panečku, jen Krtka bych asi nejedl; a Toma a Jerryho, protože mají jména. Ale asi by mi (doufám!) konzumace pohádkových postav, byť de facto zvířat, připadala podivně. Asi by mi v ústech všechna ta potenciálně jedlá pohádková zvířata zhořkla. To je jako jíst psa a nebýt Číňan (ale čínská kuchyně, milé děti, to nejsou jen psi). Takže zvíření pohádkové postavy jsou pravděpodobně jedlé, nicméně nejsou určeny k snědku. Z nějakých asi morálních důvodů; holt nacházíme se na teritoriu pohádky a musíme respektovat pravidla. Proto, milí malí jedlíci, doma je jíst nezkoušejte! A už vůbec ne bez dozoru.Pro maso se chodí do masny a pro pohádky na web, který chce šířit radost z pohádky - tečka. Takže králíci Bob a Bobek by asi ve své pohádce měli být v bezpečí, alespoň co se týče neoprávněné konzumace jejich osob co by zvířat, jakožto zdroje pro masný průmysl - alespoň dokud Ela mele maso. Ale až ho domele, co bude pak mlíti? To těm králíkům raději přeji ten cirkus a zotročení a živoření v kleci. Protože i na tu smetanu se dá nahlížet z dvou různých stran. Tak jako se dá hledět do hrnce - i z hrnce ven...Ale dost! Konec tomuto bláznivému myšlenkovému pochodu s kulinářskou všehochutí, který připomíná páteční rizoto ve školní jídelně. Evidentně jsem se nechal při online sledování televizní pohádky o Králících Na útěku trochu více unést. A přitom Bob a Bobek zatím jen utíkají (a třeba před tím řezníkem), zatím je ale nikdo neunesl (ani ten zpropadený řezník ne!).To se mi pouze spojily dvě asociace: kouzlit a vařit. Kdo dobře vaří, je kouzelník. Neříká se snad: ten kuchař doslova čaruje? A aby člověk mohl vařit, musí mít suroviny, tedy potřebuje dodavatele surovin - řezníka. A k tomu, vidíte to, ti krásní běloučcí králíci, kterým to na pekáči obvykle vážně moc sluší, alespoň když je na ten pekáč dostane právě takový kuchař, který doslova umí kouzlit...A na závěr už konečně trochu seriózně: animovanou pohádku o králících z klobouku Na útěku vyrobil Krátký film Praha Studio Bratři v triku v roce 1978. A kdo má rád králíky, ať dá like!

red | 25. 10. 2012
Štítky: