Spiderman: figurky, kostýmy, hračky

Nejoblíbenějšími hračkami s motivy Spidermana jsou figurky. Znáte ale i ty ostatní hračky s logem komiksového hrdiny, co si říká Spiderman? Podívejte se.

Figurky Spiderman

Super hrdina Spiderman nepromlouvá k dětem pouze z pláten kin, z displejů mobilů, monitorů počítačů, televizních obrazovek a stránek komiksových knih, ale také z regálů v hračkářstvích. Z hraček s motivy spidermana se nejvíce prodávají figurky. Z figurek pak pochopitelně přímo samotný Spiderman.

FIGURKA SPIDERMAN

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Spiderman pavoučí základna

za 1589 Kč na Hračky 4kids.cz
Pavoučí základna vyrobená podle seriálu Spider-Man a jeho úžasní přátelé, zajisté potěší fanoušky tohoto snímku. Má podobu obrovského pavouka se čtyřmi obřími nohami a uvnitř nabízí prostory, jako jsou pavoučí laboratoř, pracovnu detektiva nebo vězení. Skladba a funkčnost: světelné a zvukové funkce kompatibilní s dalšími vozidly ze seriálu Spider-Man nohy základny lze ohýbat, vytvářet tak plošiny na plošinách budou dobře brzdit vozidla Obsah balení: figurka Spider-Mana, pavoučí motocykl pavoučí základna Kupte chlapcům pavoučí základnu! Vhodné pro děti od 3 let Materiál: plast Výška figurky: 10 cm Rozměr balení: 66 x 39,4 x 12,7 cm
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Goo Jit Zu figurky Marvel Venom vs. Spider-Man 12 cm

za 889 Kč na Hračky 4kids.cz
Venom a Spider-Man jsou jedněmi z hrdinů, vyrobených podle animovaného seriálu Heroes of Goo Jit Zu, kde vystupují hrdinové jako chytří, odolní a zároveň drsní. Fanoušci mohou vytvořit celou sbírku těchto postav, přičemž Spidermana Goo Jit Zu mohou najít pouze v tomto balení. Funkčnost: speciální náplň a specifická textura dají se natáhnout až do třínásobné velikosti, poté se figurky vrací do původního stavu Kupte dětem figurky hrdinů Goo Jit Zu! Vhodné pro děti od 4 let Materiál: plast
Výrobce (značka): Tm Toys
Do obchodu

Spiderman figurka titan

za 399 Kč na Hračky 4kids.cz
Spider-man ve své typické modročervené kombinéze je vyroben jako 30 cm figurka. Lze ji snadno nastovovat do různých pozic, děti si tak mohou snadno přehrát akční situace, které znají z filmu. Funkčnost: pohyblivá v 5 kloubech Kupte dětem figurku Titan Spiderman! Vhodné pro děti od 4 let Materiál: plast Výška: cca 30 cm Rozměry balení: 30,5 x 9,8 x 5 cm
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Spider-man 3 figurka deluxe marvels vulture

za 389 Kč na Hračky 4kids.cz
Marvels Vulture , postava z příběhu Spidermana, tentokrát jako figurka z řady Deluxe. Kolekce zahrnuje více postav z filmu o Spidermanovi, a to jak hrdiny, tak padouchy. Děti si je mohou sbírat a přehrávat si s nimi příběhy boje dobra a zla. Skladba a funkčnost: figurka má zakomponovaný vystřelovací mechanismus stlačením Spidermanovi nohy začne střílet Kupte dětem figurku Spiderman Deluxe! Vhodné pro děti od 4 let Materiál: plast Výška. 15 cm
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Spider-man 3 figurka marvels mysterio

za 299 Kč na Hračky 4kids.cz
Marvels Mysterio , figurka připravená pro akční hru. Kolekce zahrnuje více postav z filmu o Spidermanovi, a to jak hrdiny, tak padouchy. Děti si je mohou sbírat a přehrávat si s nimi příběhy boje dobra a zla. Skladba a funkčnost: figurka s výstrojí a výzbrojí Kupte dětem figurku z filmu Spiderman! Vhodné pro děti od 4 let Materiál: plast Výška. 15 cm
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Spiderman prémiové figurky 15cm gwenpool

za 299 Kč na Hračky 4kids.cz
Hasbro Spiderman Prémiové figurky 15 cm Gwenpool je jednou z postav filmu Spiderman. Tentokrát je vyroben jako prémiová figurka s doplňky. V této řadě jsou figurky ohybatelné a lze z nich postavit vlastní tým, ať kladných či záporných postav. Kupte dětem prémiovou figurku z filmu! Vhodné pro děti od 4 let Počet doplňků: 4 ks Výška: 15 cm Rozměr balení: 15 x 26,5 x 5 cm
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Spiderman figurky ghost-spider

za 209 Kč na Hračky 4kids.cz
Ghost-Spider , z kolekce Spiderman, a to v podobě 10 cm figurky, která je vyrobena podle animovaných postav na Disney Junior. V nabídce dalších samostatných produktů objeví fanoušci figurky, jako je Spider-Man, Miles Morales, Black Panther a Green Goblin. Skladba a funkčnost: detailní zpracování postava ohebná na 6 místech snadné uvedení do akčních poloh Kupte dětem figurku akčního hrdiny! Vhodné pro děti od 3 let Materiál: plast Výška figurky: 10 cm
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Známe děti. Ty své obzvláště. Nepsaným pravidlem bývá, že pokud dítě už nějakou figurku z edice spiderman vlastní, většinou touží i po dalších postavách. Svést bitvu s mnoha postavičkami je prostě mnohem větší zábava, než tlouct do podlahy pouze jednou osamělou plastovou figurkou. Proto se dobrému prodeji těší i ostatní charaktery ze spidermana, např. černý spiderman čili Spiderman Miles Morales nebo záporná postava Venom a Hobgoblin.

Kromě akčních figurek, které jsou určené na běžné hraní, vycházejí také sběratelské figurky Spider-man, např. sběratelské figurky Funko Pop.

Pro koho je hračka určená?

Spiderman patří mezi hrdiny, kteří oslovují především kluky. Malé chlapečky i dospělé chlapy, kteří na spidermanovi vyrůstali a „strávili spolu dětství“. Méně často si figurku spidermana vybírají ke svým hrám holky. Existuje ale i figurka Spider-girl, tedy holčičí „spidermanka“, jejíž posláním je učinit spidermanův svět atraktivnějším právě také pro dívky.

Hračka je vhodná pro:
 • kluky
 • holky (některé)
 • sběratelé
Věk dítěte:
 • od 3 let
 • do 16+ let (v případě věrných fanoušků, co si rádi hrají)
 • do 99+ let (v případě sběratelů figurek)

Jaké figurky z příběhů „Spiderman“ existují?

Spider man v tom není sám! Komiksové, filmové nebo knižní postavy z akčních příběhů se vždycky dělí na ty kladné a na ty záporné. Spider-Man jakožto výsostně kladná postava, potřebuje k tomu, aby mohl potírat zlo a činit dobro, jiné postavy, které naopak zločiny páchají.

A aby to nebylo tak jednoduché: dokonce ani samotný Spiderman - když se to tak vezme - není dnes už vlastně jen jedinou postavou. Identitu pavoučího muže (ženy) na sebe v marvelovských příbězích bere totiž hned několik postav.

Na začátku se po kousnutí kontaminovaným pavoukem stal Spidermanem obyčejný, v ničem nevýjimečný kluk jménem Peter Parker. Později se ale v příbězích o „Spajdým“ objevují i další postavy v převleku pavouka: černošský chlapec Miles Morales v černočerveném obleku nebo dívka Mayday Parker jako Spidergirl. Ta nosí červenomodrý nebo černobílý oděv s obrázkem pavouka na prsou.

Navíc i Spiderman Peter Parker používá více než jeden pavoučí úbor. Původní je červenomodrý; to je ten klasický spidermanův kostým. Někdy na sebe ale obléká také černý oblek (black suit), který se v originále jmenuje Symbiote Costume (symbiotický kostým; symbiotický znamená něco jako vzájemně prospěšné soužití dvou organismů).

Co z tohoto výčtu (a to jsem uvedl pouze kladné postavy) vyplývá? Inu, že co fiktivní postava, co jiný převlek, to v obchodě ke koupi jiná akční figurka na hraní. Takže pro nezasvěceného laika, který chce udělat radost svému klukovi a koupit mu konečně toho „Spidermana“, může být pohled mezi všechny ty krabice s figurkami Spidermana, které jsou si tolik podobné, dost překvapující.

Zkrátka babička, která chce koupit dárek svému vnoučeti, si může v hračkářství připadat jako Alenka v říši divů; úplně zmatená, jako lapená v pavoučí síti.

Proto zde uvedu krátký přehled akčních figurek z příběhů o Spidermanovi, které se dají koupit, s tím, že u každé napíšu, jak je snadno rozeznat:

Kladné postavy

 • Spider-Man – červenomodrý převlek
 • Spider-Man – černý převlek
 • Spider-Man Miles Morales (přezdívka Kid Arachnid) – černočervený oblek
 • Spider-Girl Mayday Parker – je to holka (žena – čili na hrudníčku má figurka dva hrbolky)
 • Honolulu – prasátko v obleku Spidermana
 • Spider-Gwen – holka s kapucí na hlavě

Záporné postavy

 • Venom – černá hrůzostrašná příšera s děsivě dlouhým rudým jazykem
 • Lizard – vypadá jako velká ještěrka
 • Carnage – červená figura s černými pruhy
 • Doctor Octopus – zloun, který nosí na zádech chapadla
 • Sandman – zelené pruhované tílko; je z písku
 • Hobgoblin – mutant, oranžový plášť a kápi přes hlavu
 • Green Goblin – mutant, je zelený, háže dýňové bomby
 • Electro – modrá postavička s obrázkem blesku na hrudi
 • Marvels Prowler – figurka ve fialovém plášti

Tento výčet neobsahuje všechny figurky, které se pojí ke světu Spidermana. Vyjmenoval jsem pouze ty nejznámější.

Je s akčními figurkami Spider-Man ad. zábava?

Kvalita figurek bývá na docela slušné úrovni. Řada figurek umožňuje hýbat pažemi, nohama, hlavou a některé dokonce nabízejí interaktivní prvek v podobě vystřelování pavučiny apod. Takže figurky samy o sobě jsou předurčeny ke skvělé, dlouho trvající zábavě. A děti, které si Spidermana a postavy z jeho světa nechaly naplno vstoupit do světa svého, tráví s těmito figurkami zpravidla velmi mnoho času.

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 93%

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 179 do 1589 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 400 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.

Nejlevnější hračka

Spiderman de pie

Obrázek hračky Spiderman de pie

Hračka za 1589 Kč

Spiderman pavoučí základna

Obrázek hračky Spiderman pavoučí základna

Kostýmy Spiderman

Spiderman, to je vlastně člověk v kostýmu. Není proto divu, že charakteristický spidermanovský kostým je velice oblíbenou dětskou maskou; převlekem, který si děti berou na karneval a různé převlékací party a do kterého se rádi oblékají i doma při hře na hrdiny.

KOSTÝM SPIDERMAN

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Spiderman 3 maska špión

za 459 Kč na Hračky 4kids.cz
Maska Spidermana je připravena pro kluky od 5 let, kteří si chtějí vyzkoušet Spidermanovy schopnosti a vtělit se na chvíli do tohoto odvážného hrdiny bojujícího neúnavně se zlem. Je výborným doplňkem ke kostýmu Spidermana. Přednosti: vyroben z kvalitního materiálu svítící oči Kupte chlapcům parádní Spidermanovu masku!   Vhodné pro děti od 5 let Materiál: plast, nastavitelná páska Baterie: 2 x AAA 1,5V (součást balení)
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Dětský karnevalový kostým Pavoučí hrdina 92-104 cm

za 259 Kč na Hračky 4kids.cz
Hrdina Spiderman je námětem pro dětský kostým, se kterým se děti mohou přeměnit v úplně jinou bytost. Ať při hraní doma v pokojíčku nebo při účasti na karnevalu. Kostým je vhodný pro chlapce s výškou 92 - 104 cm. V balení nejsou obsaženy boty. Obsah balení: kombinéza, kukla Vyberte dětem kostým z pestré nabídky značky Made! Vhodné pro děti od 3 let Velikost: XS (92 - 104 cm) Výška: 92 x 110 cm Hruď: 58 cm Pas: 53 cm Boky: 59 cm Materiál: 100% Polyester
Výrobce (značka): Made
Do obchodu

Stavebnice Lego Spiderman

Postavičce Spiderman dala svou podobu i firma Lego, která pro své stavebnice vytvořila minifigurku Spiderman. Vedle Spider-mana Lego přetvořilo na své minifigurky i řadu jiných super hrdinů – ať už ze světa Marvel nebo DC Comics. Stavebnice Lego s postavičkami Spiderman, Venom a dalšími vychází zejména v edici Lego Super Heroes.

Postava Spidermana je zpracovaná také do podoby stavebnice Lego Duplo, která je určená pro nejmenší nadšence, kteří obdivují tohoto superhrdinu.

LEGO SPIDERMAN

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Marvel spider-man 76185 spider-man v dílně sanctum

za 839 Kč na Hračky 4kids.cz
Sklepení Doktora Strange a obrovského brouka si mohou děti postavit z 355 dílků. Poté si mohou přehrát akční situaci, z marvelovského trháku Spider-Man: No Way Home v dílně mistra mystických umění s mnoha zábavnými předměty. K dispozici budou mít nářadí, kola, herní ovladač, svícen, kazeťák, tajuplný svítící kámen a další překvápka. Digitální průvodce Instructions Plus, co by zdarma stažitelná aplikace pro chytré telefony a tablety, nabízí interaktivní návod. Přináší nástroje pro přibližování a otáčení. Přednosti: precizně vyrobené dílky kompatibilní s dalšími stavebnicemi Lego Obsah balení: celkem 355 dílků obrovský brouk s funkčními klepety 4 minifigurky - SpiderMana, MJ, Wonga, Doktora Strange v plášti levitace digitálního průvodce Instructions Plus Kupte dětem kvalitní stavebnici Lego! Vhodné pro děti od 7 let Materiál: plast Počet dílků: 355 Rozměr sklepení: 9 x 22 x 22 cm
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Super heroes 76194 sakaarianský iron man tonyho starka

za 789 Kč na Hračky 4kids.cz
Sakaarianského Iron Mana si mohou děti sestavit z 369 dílků. Poté mohou do robota umístnit minifigurku Tonyho Starka, Valkýry nebo Watcheraa přehrát si akční situaci podle nímětu z oblíbeného seriálu. Robota si mohou také přestavět na originální bourák. Kluci se tak mohou snadněji vžít do role superhrdinů, jako je Spiderman, Ironman, Superman, Batman či Hulk. Obsah balení: celkem 369 dílků minifigurka Tonyho Starka, Valkýry a Watchera návod Kupte chlapcům stavebnici Lego Super Heroes! Vhodné pro děti od 8 let Počet dílků: 369 Výška robota: 15 cm
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Marvel spider-man 76195 spider-man a duel s dronem

za 439 Kč na Hračky 4kids.cz
Dron, podle marvelovského trháku Spider-Man: No Way Home, si mohou děti postavit ze 198 dílků. Poté si mohou přehrát příběh boje dobra se zlem kdy SpiderMan použije proti Vulturovi nejen své pavučiny, ale i dron se 4 rotory. Mohou si tak užít jak prostor na zemi, tak ve vzduchu. Mohou přichytit Spider-Mana ke spodní straně dronu za pomocí dlouhé pavučiny. Přednosti: precizně vyrobené dílky kompatibilní s dalšími stavebnicemi Lego Obsah balení: celkem 198 dílků 2 minifigurky, SpiderMana a Vultur sestavitelný dron se 4 rotory a 2 vystřelovači Kupte dětem kvalitní stavebnici Lego! Vhodné pro děti od 7 let Materiál: plast Počet dílků: 198 Rozměr dronu: 5 x 23 x 25 cm
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Pro koho je hračka určená?

Na každé krabici kostiček lega je uveden věk, pro jak staré dítě je stavebnice vhodná.

Hračka je vhodná pro:
 • kluky
 • holky (některé)
Věk dítěte:
 • 2 – 5 let (v případě Lego Duplo)
 • od 4+ let (v případě klasického Lega)

Je to zábavná hračka?

Ano: jakákoliv stavebnice Lego je velmi zábavná. A navíc rozvíjí u dítěte jemnou motoriku, prostorové vidění, konstrukční schopnosti a kreativitu.

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 80%

Další hračky s motivem Spidermana

Motiv Spiderman prodává. Proto jej výrobci hraček umisťují na mnoho svých produktů. Existuje tak např. puzzle Spiderman, plyšové postavičky Spiderman, nejrůznější společenské hry s motivy Spidermana, autíčka, motorky, míče, hračky na písek, hračky do vody, dětské zbraně a mnoho dalších různých hraček, které se světem spidermana příliš nesouvisí, ale i tak se na nich vyjímá obrázek nebo jiný motiv ze Spidermana, který upoutá dětskou pozornost. Nutno ovšem přiznat, že děti tyto hračky milují a dožadují se jich.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Go autodráha 62195 spiderman

za 1099 Kč na Hračky 4kids.cz
Spiderman autodráha, včetně dvou závodních autíček. V nabídce je i bohaté příslušenství jako je napájecí díl, mechanické počítadlo kol, ovladač rychlosti, mantinely a možnost připojení dalšího příslušenství. Přednosti dráhy:   snadno a rychle sestavitelná výškově nastavitelné podpěry přesné a stabilní provedení dráhy dobře kombinovatelná s novým příslušenstvím Přednosti autíček: magnet pro větší přilnavost k dráze detailně zpracovaná s tampónovým potiskem dvojité kontaktními kartáčky pro optimální kontakt s dráhou propojení tratí s tabletem nebo telefonem přes prvek PitStop 61664 Obsah balení: auto Spider Speed Shifter auto Goblin Getaway rovinky, zatáčky, napájecí díl 2 ovladače rychlosti, ovladač nemá tlačítko Turbo je možné připojit ovladač rychlosti kód 61663, který tlačítko Turbo obsahuje a funguje i v případě, že napájíte s bateriemi podpěry, mantinely, náhradní kontaktní kartáčky, náhradní vodící lišty návod GO!!! na baterie Turbo rychlost ve světě autodráh Carrera neobsahuje baterie 4×D Závoďte si s dětmi na autodráze Carrera! Vhodné pro děti od 6 let Materiál: plast, kov, magnet Baterie: 4 x D (nejsou součástí) Délka trati: 2,4 m Měřítko dráhy: 1:43 Měřítko aut: 1:43 Rozměry po sestavení: 95 x 47 cm Rozměry balení: 50 x 30 x 7 cm
Výrobce (značka): Carrera
Do obchodu

Spiderman figurka s vozidlem 2v1 ghost-spider

za 689 Kč na Hračky 4kids.cz
Ghost-Spider s jeho dopravním prostředkem je další figurkou, která je vyrobena podle animovaných postav na Disney Junior. Helikoptéru mohou děti proměnit snadným způsobem na motorku. Poté si mohou přehrát příběh plný dobrodružství. Obsah balení: figurka, vozidlo Kupte dětem figurku s vozidlem 2v1! Vhodné pro děti od 3 let Materiál: plast Délka vozu: 20 cm Výška figurky: 10 cm
Výrobce (značka): Hasbro
Do obchodu

Tričko ReDraw Spider-man - vel. 98

za 149 Kč na Hračky 4kids.cz
Bílé bavlněné tričko s obrázkem pavoučího hrdiny, nabízíme ve více velikostech. Obrázek Spidermana je doplněn nápisem se stylovou pavučinou, připravenou v černé kontuře na bílém podkladu. Děti si mohou obrázek dovybarvit vlastními fixami na textil. Upozornění: fixy v této sadě jsou vyschlé tričko lze psát v pračce Využijte akční ceny trička! Vhodné pro děti od 3 let Vel. 98 Materiál: 100% bavlna Rozměry balení: 29,8 x 28,3 x 2,7 cm
Výrobce (značka): Epee
Do obchodu

Bublifuk Spiderman 300ml

za 89 Kč na Hračky 4kids.cz
Bublifuk Spiderman Akční Spiderman je motivem pro ozdobení plastové tuby bublifuku s hrou ve víčku. Součástí víčka je také foukátko. Víčko je bezpečně dotažitelné, aby náplň nechtěně neunikala. Cena je uvedena za jeden kus. Vyberte pro Vaše dítko jeden z bublifuků Dulcop! Vhodné pro děti od 3 let Obsah: 300 ml Rozměry: výška 17 cm Země původu: Itálie
Výrobce (značka): Dulcop
Do obchodu
11. 11. 2019, aktualizovano 15. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: