Podzimní vyrábění

Co vyrobit s dětmi na podzim? Tipy a nápady na podzimní vyrábění. Tvoříme z toho, co přinesl podzim.

Podzim přináší tolik možností, z čeho s dětmi vyrábět! Bez dlouhého přemýšlení každého hned napadnou kaštany, žaludy, barevné listí a různá semínka, skořápky a sušené plody. Všechny ty přírodní materiály mohou děti nasbírat v lese nebo parku, což je sama o sobě zábavná činnost, kterou děti milují.

Na této stránce uvádíme několik nápadů a tipů na podzimní vyrábění. Jednoznačně nejoblíbenější je výroba zvířátek a postaviček z kaštanů a žaludů. Velmi krásné jsou ale také koláže z barevného listí a nejrůznější podzimní dekorace do bytu. A opomenout nesmíme ani výrobu tradičního papírového draka – ať už opravdového létacího draka, nebo jen „nelítacího“ roztomilého dráčka na domácí výstavku s podzimními výrobky.

Pokud máte rádi žlutou, červenou a oranžovou barvu a různé odstíny zelené a hnědé, určitě je podzim vaše oblíbené roční období. Naučte jej milovat i svá vyrábění chtivá dítka! Ukažte jim krásy podzimu. Podzim, to určitě není jen sychravé počasí a ranní mrazíky, ale především plno barev a poslední teplé sluneční paprsky v roce, kterých si člověk může plnými doušky užít a načerpat z nich sílu na nadcházející chladné dny.

aktualizováno 06. 02. 2024