Zvířátka z kaštanů

Obrázek Zvířátka z kaštanů

Vyrábíme zvířátka z kaštanů.

Nastává barevné podzimní období a naše ratolesti se určitě už moc těší na to, jak s námi budou chodit na dlouhé procházky a sbírat kaštany, žaludy a šípky, abychom z nich mohli vyrábět zvířátka, která patří do ZOO, na statek či do lesa.

Se svou malou dcerou jsme již nějaké ty lesní plody našly a přinesly si je s sebou domů. Doma jsme je nechaly pořádně uschnout, aby nám nezplesnivěly. Pak jsme si rozmyslely, jaká zvířátka budeme vytvářet, a pustily jsme se s plnou vervou do díla.

Co budeme potřebovat

  • ubrus na přikrytí stolu
  • kaštany, žaludy, šípky
  • malé, ostré, manikúrní nůžky
  • špejle, popř. párátka
  • zápalky

Pracovní postup

1.

Nejprve se společně domluvíme na zvířátku, které budeme vyrábět. Větší děti zvládnou zvířátka vytvářet samy a mohou nás svým zvířátkem překvapit. My s dcerou jsme si zvolily ježka. Připravíme si všechny potřebné věci a stůl, na kterém budeme s kaštany a nůžkami manipulovat, přikryjeme nějakým starším ubrusem či novinami.

Zvířátka z kaštanů
Zvířátka z kaštanů

2.

Do kaštanu pomocí nůžek vydloubáme dírky, do kterých dítě zasadí kousky špejle, které jsme mu pomohli nalámat. Pak vytvoříme dírky na oči a nos a vložíme do nich kousky zápalek s hlavičkou, aby to vypadalo jako oči a nos.

Zvířátka z kaštanů
Zvířátka z kaštanů

3.

Zvířátek je možné si zvolit celou řadu: žirafa, kůň, pes, medvěd, srna aj. Výběr záleží na vás a vašem dítěti.

Zvířátka z kaštanů
Zvířátka z kaštanů

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

Petra Přečková | 18. 09. 2013
Štítky: