Zvířátka z barevné plastelíny a kaštanů

Obrázek Zvířátka z barevné plastelíny a kaštanů

Netradiční podzimní vyrábění s dětmi.

Barevný podzim dorazil i k nám a s ním nastupuje období sbírání podzimních plodů a listů. Z plodů se nabízí kaštany, šípky, jeřabiny, žaludy. Nejčastěji s dětmi chodíme na kaštany, a ačkoli chodíme stále do stejného parku, pod tytéž stromy, děti to stále ještě neomrzelo a výskají nadšením. Ať je sucho nebo déšť, slunečné počasí nebo sychravý den, na kaštany se vyrazit prostě musí. Děti si nachystají holínky a svoje tašky. Barunka a Josífek totiž mají malé plátěné taštičky ušité speciálně na sběr kaštanů a s těmi se prohánějí po parku a hledají kulaté lesklé hnědé plody.

Najdou-li čerstvě spadanou skořápku, která je pootevřená, mají radost o něco větší, protože si ji samy mohou rozlousknout a zjistit, co se v ní ukrývá. Oba na sebe pak pokřikují a halekají přes celý park, jaký poklad objevili.

Kaštany pak doma pořádně usušíme, aby nám je nenapadla plíseň. S dětmi společně vymýšlíme, co s nimi uděláme. Velkou tašku kaštanů jako každý rok nasbíráme pro zvířátka bydlící v zoologické zahradě, kam ji v týdnu zavezeme, ze zbytku budeme něco tvořit. Nejohranější tvoření z kaštanů je výroba zvířátek.

My však ta zvířátka vyrábíme nejen z kaštanů, ale kombinujeme to ještě s dalším materiálem, který mají děti velmi v oblibě. Tím materiálem je plastelína neboli modelína.

Vyrobit můžete cokoli, záleží jen na vás. My jsme vytvořili kraba, chobotnici, pavouka, hlemýždě, medvídka aj. Jako tělo poslouží kaštan, nohy, uši, klepeta, chapadla mohou být vymodelované z barevné plastelíny. Zvířátka z kaštanů a modelíny vypadají fantasticky. Co kousek, to originál. Zkuste si to taky.

Co budeme potřebovat k výrobě kaštonovo-plastelínových zvířátek

  • kaštany
  • modelína
  • párátka nebo špejle či zápalky
  • nůžky
  • vál či tác
  • gumový ubrus
K výrobě zvířátek potřebujeme velké množství kaštanů
K výrobě zvířátek potřebujeme velké množství kaštanů

Postup výroby

1.

Připravíme si usušené kaštany a všechny potřebné věci na stůl, který přikryjeme igelitem či omyvatelným ubrusem.

2.

Z modelíny vyrobíme potřebné části těla jednotlivých zvířat.

3.

K modelíně přidáme kaštany a vše doladíme do výsledné podoby.

Výsledná zvířátka z barevné plastelíny a kaštanů
Výsledná zvířátka z barevné plastelíny a kaštanů
Petra Přečková | 07. 10. 2016
Štítky: