Jak využít dýňová semínka? Co takhle na obrázky?

Obrázek Jak využít dýňová semínka? Co takhle na obrázky?

Lepení semínek na obrázky je kreativní a zábavné.

Halloween je sice za námi a s ním i strašidelné stezky, lampionové průvody, dlabání dýní a vyrábění všelijakých strašidelných masek, výtvorů a dekorací (doufám, že jste si tento svátek společně s dětmi užili stejně jako my), nicméně podzimní sezona stále ještě přetrvává a s ní se dostávají na talíř i pochutiny z dýní. Moje rodina miluje například dýňové polévky. Nemusí v nich být výrazné koření ani žádná dochucovadla, stačí troška kořenové zeleniny, libeček, sůl a v cuku letu máme uvařenou lahodnou a chutnou dýňovou polévku, která se rozplývá na jazyku a po níž se mohou moje děti utlouct.

„Dýňovku“ vaříme na podzim docela často a kolikrát mě při porcování dýně napadlo, co by se dalo dělat se zásobou dýňových semínek. Trošku semínek z dýně vždy osmahnu do polévky, to je logické, ale co se zbytkem?

Jestli jste na tom podobně jako my a milujete dýňové pokrmy, ať už jsou to sladké dýňové muffinky, polévka z dýní, pečená dýně či třeba dýňový koláč na slano, a nevíte, co udělat se semínky z dýně, pak mám pro vás bezva tip. Dýňová semena společně s dětmi můžete vybarvit akrylovými barvami a po zaschnutí je nalepit na předem připravený obrázek.

Je to vcelku snadné, barvení i lepení děti moc baví. Nejhorší je semínka vydlabat z dýně a pořádně opláchnout. Sušení semen z dýně pak netrvá tak dlouho, za hodinu už se můžou děti pustit do malování.

Co budeme potřebovat na výrobu obrázku z dýňových semínek

  • dýňová semínka
  • akrylové či temperové barvy
  • štětce
  • kelímek s vodou
  • čtvrtku
  • lepidlo
I ozdoby na vánočním stromku mohou být semínka z dýně
I ozdoby na vánočním stromku mohou být semínka z dýně

Postup výroby

1.

Nejprve vyndáme semínka z dýně, opláchneme je a usušíme.

2.

Semínka nabarvíme podle libosti. Necháme zaschnout.

3.

Připravíme si obrázek, kam semínka budeme lepit. Děti mohou nakreslit například dýni či jinou zeleninu nebo ovoce, kam semínka následně nalepí, nebo třeba strom, vánoční stromeček a dýňová semínka mohou vypadat jako plody nebo vánoční ozdoby.

4.

Na obrázek nalepíme semínka z dýně. Je hotovo.

Petra Přečková | 06. 11. 2016
Štítky: