Listový panáček

Obrázek Listový panáček

Co vyrobit z listí sesbíraného při procházce v parku? Listového panáčka!

Venku je krásný, slunečný a nezvykle teplý podzim. Stromy nás svými pestrobarevnými listy vybízejí k procházkám, zbarvené listí, které nám šustí pod nohama, nás láká k jejich sběru.

Využily jsme s Barborkou těchto teplých dnů, abychom se nejen prošly a nadýchaly čerstvého vzduchu (i když v Ostravě to zase tak čerstvý a zdravý vzduch nebude), ale také nasbíraly listy, žaludy a kaštany. Žaludy sbíráme pro zvířátka a nosíme do ostravské Zoo, z kaštanů vytváříme různá zvířátka (nápady na tvoření z kaštanů najdete zde). Ale co vyrobit z listů, které naše děti přinesou domů a z kterých mají takovou velkou radost? Děti si můžou s naší pomocí vytvořit třeba listového panáčka, listovou panenku nebo strašidýlko z listí.

Co budeme potřebovat k výrobě listového panáčka

  • čtvrtka
  • nůžky
  • lepidlo, popř. izolepa
  • barevné listy
Pestrobarevné listí
Pestrobarevné listí

Pracovní postup

1)

Nejprve musíme nechat listy pořádně usušit. Nám se osvědčila tlustá kniha, do níž dáme listy vložené mezi dva bílé papíry, aby knihu neumazaly, a zatížíme dalšími těžkými knihami. Po pár dnech jsou listy vylisované a usušené a můžeme s nimi v klidu pracovat.

2)

Připravíme si čtvrtku, na kterou budeme listového panáčka lepit. Listy si předpřipravíme do podoby panáčka a nalepíme. Ze zbývajících listů můžeme vystříhat oči, pusu, nos aj.

Panáček z listí
Panáček z listí
Petra Přečková | 25. 10. 2013
Štítky: