Pracovní ponk pro malé kutily

Dětské nářadí pro kluky

V každém malém klukovi se skrývá zvídavý opravář, domácí kutil, agent na výrobu „něčeho z ničeho“ (takový MacGyver) nebo „velký“ silák, který své věci rád přenáší z jednoho místa na druhé. Velmi dobře si toho jsou vědomé i výrobci hraček, např. firma Plastica, kteří na trh přinášejí hračku pro kluky, které žádný chlapec neodolá.

Na nejoblíbenější nebo nejlevnější pracovní ponk se můžete podívat na srovnávači cen Heureka:

Jedná se o plastový nebo dřevěný pracovní ponk, čili dětský pracovní stůl, který nejenže slouží jako takový pracovní stolek pro malé kutily, ale funguje mnohokrát také jako židle, na kterou se prcek může posadit. Často se pracovní ponk dá zavřít a díky uchu ho lze i snadno přenášet. Stolek se stává neodolatelným také pro své barevné provedení. Barvy jsou syté, jasné a pestré.

A protože i já mám doma takového malého (15měsíčního) zapáleného domácího kutila, jeden plastový pracovní ponk pro malé kutily jsem pořídila svému malému prckovi i já. Ke koupi mě přesvědčily pozitivní vlastnosti, které tato hračka pro kluky má. Konkétně jsem pořídila plastový ponk Woody značky Plastica.

Kvalitní odolný plast

Woody plastový pracovní ponk je vyroben z kvalitního odolného, pevného plastu, který splňuje přísné bezpečnostní evropské standardy (takže nehrozí, že by váš kluk dýchal nějaké nelibě vonící ftaláty). Pro mě jako mámu je také důležité, že je hračka dobře omyvatelná. Lze ji opláchnout, aniž by se poškodila.

Jednotlivé součásti hračky

Woody plastový pracovní ponk pro malé kutily obsahuje nářadí, na které si váš malý průzkumník jen vzpomene – malou pilku, dva šroubováky, kleště, klíč a kladívko, kterým si navíc určitě neublíží (a neublíží ani nikomu jinému). Dále jsou součástí výrobku malé poličky a háčky na zavěšení. Šroubky a matičky i další věci, které malý kutil ocení, jsou samozřejmostí. Celkový počet součástí je 30.

Hračka pro rozvoj jemné motoriky

Woody plastový pracovní ponk pro malé kutily lze považovat za pomůcku pro rozvoj jemné motoriky. Hračka je určena pro děti od 3 let, nicméně my plastový ponk používáme od Pepánkova jednoho roku a hračka jeho jemnou motoriku pomohla zdokonalit.

Uzavíratelný a přenosný box

Jakmile si chlapec s pracovním stolečkem dohraje, lze stoleček složit do malého boxu, který je dobře uzavíratelný. Navíc se dá díky uchu snadno přenášet z místa na místo.

Pracovní stolek s nářadím a židle v jednom

Tato hračka nemusí být jen pracovní stoleček s nářadím, ale může sloužit i pro odpočinek jako malá židlička.

Jestli vás nepřesvědčily přínosy a pozitiva, které Woody plastový pracovní ponk pro malé kutily má, pak vás určitě přesvědčí zapálení, s jakým si váš kluk u pracovního ponku vyhraje. Nic nenahradí radost v jeho očích, když bere do ruky součástku po součástce.

A hračka má jedno plus i pro vás, oprášíte slovní zásobu a připomenete si názvy všelijakého pracovního nářadí, které myslím ještě mnohokrát při objevování klučičího světa využijete.

17. 10. 2015, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: