Sponkovníček – medvědice Editka

Obrázek Sponkovníček – medvědice Editka

Vyrábíme praktický držáček na holčičí sponky.

Dnešní téma tvoření s dětmi je jako stvořené zejména pro maminky, které mají doma dlouhovlasé cácorky. Jedině ony totiž dokážou pochopit, jak je občas nervydrásající, když své dceři učešete culík a neposedné prameny vlasů chcete připnout sponkami, jenže žádné sponky prostě neseženete. Ne proto, že žádné nemáte, ale protože vaše holka si ráda zdobí panenky, medvídky a různé další plyšáky svými sponečkami. Takže v momentě, kdy sponky vážně potřebujete, zjišťujete, že žádné nejsou k sehnání. A proto jsem si řekla, že by s tím chtělo vážně něco udělat.

Nejprve jsem koupila obyčejnou krabičku a Barborce řekla, že je to krabička určena pouze na sponky. Tento nápad se mi však příliš (vlastně vůbec) neosvědčil, protože krabička je věčně prázdná. Marně jsem si lámala hlavu s tím, jak tento zapeklitý problém vyřešit, když jsem při brouzdání na netu narazila na obrázek sponkovníku –z látky ušité zvířátko, které má na sobě našitý dlouhý proužek látky, na který se sponky pohodlně připnou a v případě potřeby se snadnou odepnou. Byla jsem nadšená, to je ono!

A protože moje dcera miluje medvídky, vyrobily jsme si spolu lední medvědici s rybou v bříšku, která je nejen roztomilá, ale i praktická. A vůbec, celý nápad ušít si sponkovník stál za to. Barborka si medvědici sama sestavila (což podporuje její umělecké nadání a výtvarné cítění) a dokonce si párkrát vyzkoušela šití (trénuje manuální zručnost). Výsledkem je medvědice Editka :-), s níž jsem hodně spokojená, protože teď už Barborku ani nenapadne, aby Editku odzdobila. Sponky nechává připnuté na své medvědici, protože ta by byla velmi smutná, kdyby se její sponky ztratily...

Co budeme potřebovat na výrobu sponkovníku ve tvaru medvídka

  • zbytky látek
  • výplň (joko, vata)
  • jehla a niť
  • nůžky
  • korálky, knoflíky a jiné ozdoby
  • stužka či niť, která bude sloužit k zavěšení
Sponkovník se sponkami
Sponkovník se sponkami

Postup výroby sponkovníku

1

Nejprve si rozmyslíme, jaké zvířátko či postavu budeme vytvářet (my jsme vytvářely medvěda). A připravíme si různé korálky a flitry na oči, nos, ozdoby apod.

2

Z látky, kterou si přehneme napůl, vystřihneme medvídka. Z látky dále vystřihneme dlouhý proužek, na který se budou zavěšovat sponky.

3

Ustřihneme si stužku či provázek nebo silnější niť (ta bude sloužit k zavěšení).

4

Na přední část medvěda našijeme oči, nos, břicho, ozdoby apod. Pak k sobě přiložíme obě části medvěda, stužku i proužek na sponky a sešijeme to k sobě smyčkovým stehem. Necháme si kousek nesešitý, abychom mohli medvěda naplnit.

5

Naplníme, zašijeme a máme hotovo:-)

red | 20. 09. 2014
Štítky: