Hrozen velikonočních vajíček na zavěšení

Obrázek Hrozen velikonočních vajíček na zavěšení

Vyrábíme dekoraci na Velikonoce.

Přivítejte Velikonoce krásnou velikonoční dekorací. Ozdobte si svůj byt hroznem velikonočních vajíček, která se dají zavěsit na okno či na větvičku zlatého deště nebo kočiček ve váze. Výroba hroznu velikonočních vajíček je docela snadná. Vyfouknutá vejce (nejlépe bílá) se nabarví, pověsí na stužku a nakonec se vajíčka (vajíček je libovolný počet, záleží jen na vás, kolik vajíček chcete svázat) svážou stuhou k sobě.

Na tento nápad jsme přišly společně s dcerou. Vymýšlely jsme totiž, co jsme společně na Velikonoce ještě nedělaly, resp. jakou metodou jsme doposud nezdobily vajíčka a jak jsme vajíčka ještě nepřipravovaly. Už jsme barvily vejce akrylovými barvami, potravinářskými barvivy, potravinami a kořením (kurkuma, slupka od cibule, červená řepa, špenát), temperami, vodovými barvami a klovatinou apod. Stejně tak jsme už vajíčka napichovaly na špejli, ukládaly do ošatek a různých košíčků, vázaly na stužky.

Pro tyto velikonoční svátky jsme proto zvolily něco nového, a to barvení vyfouknutých bílých vajíček barvami na sklo. Barvy uschnou poměrně brzy a navíc zanechají na vajíčkách lesklou glazuru. A rozhodly jsme se vajíčka svázat k sobě, aby nám udělaly krásnou velikonoční dekoraci.

Co budeme potřebovat na výrobu hroznu velikonočních vajíček na zavěšení

  • vyfouknutá vejce
  • stužky
  • nůžky
  • špejle, modelína
  • barvy na sklo
Malování velikonočních vajíček barvami na sklo
Malování velikonočních vajíček barvami na sklo

Postup výroby hroznu velikonočních vajíček na zavěšení

1)

Vyfouknutá vajíčka pořádně umyjeme a pomocí jaru či písku na nádobí smyjeme červené označení na každém vajíčku. Vajíčka osušíme.

2)

Na špejli si napíchneme kousek modelíny a na špejli dáme vajíčko, které nahoře na špejli upevníme opět kouskem modelíny tak, aby se nám vajíčko při barvení neotáčelo a aby se nám neušpinili ruce při barvení vajíček.

3)

Vajíčka nabarvíme barvičkami na sklo, motivům a počtu barev se meze nekladou.

4)

Po zaschnutí barev navlékneme vajíčka pomocí špejle na stuhu, na jednom konci uděláme uzlík, na druhém očko. Takto navlékneme vždy na jednu stuhu jedno vejce a kolik jich uděláme, záleží jedině na nás.

5)

Nakonec všechny očka, která jsme na stuhách uvázali, spojíme k sobě a stejnou stužkou je svážeme dohromady. Na konci vytvoříme další očko, abychom hrozen velikonočních vajíček mohli zavěsit na kliku od okna, na větvičku ve váze nebo třeba na kliku od skříně.

Hrozen velikonočních vajíček jako dekorace na Velikonoce
Hrozen velikonočních vajíček jako dekorace na Velikonoce
red | 04. 04. 2015
Štítky: