Vánoční obrázky z originálního materiálu

Obrázek Vánoční obrázky z originálního materiálu

Kreativní využití ořezků z ostrouhaných pastelek.

Že se dají obrázky namalovat, nakreslit a polepit nálepkami či papír zkombinovat s jinými materiály, třeba s látkou, plastem, alobalem, to je známá věc. Ale věděli jste, že obrázky se dají vytvořit i z toho, co nám zbylo v ořezávátku po ostrouhaných pastelkách?

Jednou takhle, když jsme s Barunkou ořezávali pastelky do školy, protože moje Baruška už chodí do první třídy, nás zaujaly krásně barevné „ořezávánky“, které zůstaly v ořezávátku. Chvíli jsme tu nádheru pozorovali a pak nás napadlo, že si z nich vyrobíme nějaký ten krásný obrázek. Ze strouhátka jsme vybrali jen ty větší kusy „ořezávánek“ a ty jsme si daly na tácek stranou, aby se nám neztratily.

Nejprve jsme společně vytvářeli obrázek kapra, pak jsem nechala volnou ruku své dcerce, a ta si vyrobila pěknou koláž. Obrázky se nám fakt povedly a už visí na „výstavce“ v obývacím pokoji.

Výroba takového obrázku např. s vánočním motivem je vcelku snadná, jen si dejte pozor na to, že „ořezky“ z pastelek dost špiní.

Co budete potřebovat

  • čtvrtku nebo bílý papír
  • tužku na obreslení šablony či předkreslení obrázku
  • lepidlo a štětec
  • navlhčený hadřík na utření rukou
Ořezávánky, které zbyly v ořezávátku po ostrouhaných pastelkách
Ořezávánky, které zbyly v ořezávátku po ostrouhaných pastelkách

Postup výroby

1.

Na čtvrtku si tužkou nakreslíme obrys motivu, který chceme vyzdobit (vánoční motivy: stromeček, kapr, dárek nebo jiná témata, jako např. jarní: květiny atd.)

2.

Obrys natřeme pomocí štětce lepidlem.

3.

Nalepujeme jednotlivé „ostrouhánky“.

Barunčina koláž
Barunčina koláž
red | 22. 11. 2016
Štítky: