Tip na dárek: realistický model auta Škoda

Detailní kovové modely aut Škoda, RC autíčka a stavebnice škodovek. Hračky pro kluky / dárky pro tatínka, sběratelé autíček a všechny fanoušky značky Škoda auto.

Modely aut Škoda

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Na první podívání jen další obyčejné autíčko pro kluky. Ale vykládejte to hrdému fanouškovi značky Škoda auto. To neskrývané nadšení z realistického modelu škodovky! To zaujetí každým propracovaným detailem na autíčku! Pro někoho sběratelský skvost do sbírky autíček. Pro jiného zmenšená replika fanaticky zbožňovaného auta, kterým jezdí. Pro ty ostatní skvělý tip na dárek.

Proč koupit?

Proč koupit realistický model auta Škoda? Proč se nespokojit s obyčejným autíčkem „nějaké“ značky? Detailní modely aut člověk nekupuje pouze dítěti na hraní. Důležitým aspektem je nadšení z věrného zpracování automobilu. A to ocení nejen kluci, ale především automobiloví znalci, tedy tatínci a sběratelé autíček.

Co dítěti tatínkovi hračka přinese?

 • je to hračka na hraní a zároveň i model na výstavku třeba do vitríny
 • pro fanouška škodovek nesmírné potěšení
 • ukojení sběratelské vášně
 • příjemná pozornost pro majitele opravdového vozu značky Škoda

Modely aut Škoda – o co jde?

Modely aut jsou věrné (někdy více, někdy méně) zmenšené napodobeniny skutečných aut značky Škoda. Model auta Škoda je vyroben podle konkrétního skutečného modelu automobilu. Proto by každá taková hračka měla být z právního hlediska vyrobená pod licencí samotné automobilky, ale praxe je taková, že na trhu se objevují i napodobeniny, které licencované nejsou.

Základní popis hračky:
 • věrný vzhled podle skutečného modelu škodovky
 • detailní zpracování
 • kvalitní materiál, kovové nebo plastové díly
 • mívají pohyblivé části, tj. otevírací dveře a kapota

Předlohou pro modely autíček mohou být auta z aktuální modelové řady výrobce, ale velmi oblíbená jsou také historická auta, ať už jde vyloženě o veterány nebo jen motorová retro vozidla z doby nedávné.

Modely aut se vyrábějí v různých měřítkách. V případě autíček Škoda například 1:14, 1:24, 1:28 1:35 a 1:43.

V zásadě existují dva druhy modelů:

 • hračky kompletně sestavené již z výroby
 • stavebnice auta, které je potřeba poskládat

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 169 do 169 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 170 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.


Pro koho je hračka určená?

Jsou hračky, které kupujeme dětem. Těch je většina. A vedle toho existuje několik speciálních hraček, po kterých touží mnohem více dospěláci než děti; v tomto konkrétním případě hlavně tatínci.

Hračka (model autíčka Škoda) je vhodná pro:
 • kluky - malé i ty hodně velké (dospělé)
 • všechny příznivce automobilové značky Škoda
 • majitele skutečné škodovky
 • sběratele autíček
 • pro kohokoliv z uvedených jako dárek
Věk dítěte věčného kluka, kterému model škodovky udělá radost:
 • od 3 let
 • do 99+ let

Početnou skupinou lidí, které modely autíček Škoda zaujmou, jsou fanoušci této značky. Automobily Škoda jsou neodmyslitelně spojené s historií Česka a Československa. Říká se, že je to naše rodinné stříbro (co na tom, že už to tak úplně „naše“ není). Škodovky každého českého motoristu provázely a provází od dětských let. Pro mnohé z nás to byl první vůz, který jsme řídili. Škodovka je zkrátka srdeční záležitost celého našeho národa. Hezký model škodovky udělá příznivci značky velikou radost. Může to být také vhodný dárek pro řidiče, který ve škodovce ročně najezdí tisíce kilometrů, nebo pamětníka, který za volantem škodovky strávil spousty let (snad bez nehody!).

Někteří motoristé se ke svému vozidlu chovají doslova jako k živému tvoru. Milují své auto jako nějakého domácího mazlíčka. Neustále ho leští, opečovávají a dopřávají mu jen ten nejlepší benzín a olej. Zmenšené modely aut různých značek si často pořizují právě takovíto majitelé skutečných „velkých“ vozů. Možná se řídí heslem:

Co v garáži, to na čestném místě v obýváku.

A právě tento typ lidí bude mít ze zmenšeného modelu jejich milovaného auta, co jim stojí před domem a říká pane, tu největší a nefalšovanou radost.

Je to zábavná hračka?

Hodnocení – z pohledu zaujatého fanouška značky Škoda auto

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky. Nakolik dokáže hračka dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★★

Doba strávená s hračkou

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.
★★★★★

Využití hračky

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce vrací, když už pro něj hračka není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 100%

RC autíčka Škoda

Když chcete něco speciální, s čím si může vydatně vyhrát otec i syn, s čím si užijete parádní jízdu, pořiďte si auto na dálkové ovládání. RC autíčka modelů aut značky Škoda asi nebudou tím nejvhodnějším RC autem na ztřeštěnou jízdu terénem ani nejspíše nebudou lámat rychlostní rekordy na asfaltovém okruhu, ale naprvní pohled připoutají pozornost svým vzhledem, který je pro všechny důvěrně známý.

Na nejoblíbenější nebo nejlevnější škoda se můžete podívat na srovnávači cen Heureka:

Stavebnice škodovek

Oproti hotovým replikám aut mají stavebnice autíček tu výhodu, že žádný jejich detail nemůže uniknout pozornosti. Stavitel stavebnice musí brát do rukou dílek po dílku, které navrhl konstruktér. Pečlivým okem si nejprve dílek prohlédnout a až pak umístit na správné místo skládanky. Tento postup však pochopitelně nezvládne každé dítě. Před koupí stavebnice se proto nezapomeňte seznámit s údajem, pro jak staré dítě je stavebnice určená.Většinou jde o skládačky od 5, 6 nebo 8 let.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

23. 10. 2019, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: