Zvířátka z barevných papírů a ruliček od toaletního papíru

Kreativní využití ruliček od toaleťáku.

Obrázek Zvířátka z barevných papírů a ruliček od toaletního papíru

Dnes si společně vyrobíme zvířátka z barevných papírů a z ruliček, které nám zbyly od toaletního papíru. Pokud nemáte ruličku od toaletního papíru, zbytečně toaletní papír neodmotávejte ;), můžete použít třeba ruličku od kuchyňských utěrek, kterou přeříznete na dvě poloviny. Nebo si můžete nechat ruličku takto dlouhou a vyrobit si třeba žirafu.

Základem je rozhodnout se, jaká zvířata budeme vytvářet. A dohodnout se, zda se necháme inspirovat reálnými zvířaty, či vyrobíme živočišné druhy zcela jedinečné a originální čili tvory z říše Fantazie. Pak už se můžeme pustit do díla.

My s Barborkou jsme si udělaly myš, kočku, kuřátko a zajíce. Vy se svým dítětem můžete vymyslet zvířata úplně jiná.

Co budeme potřebovat

Pracovní postup

1.

Nejprve si předem řekneme, jaká zvířata si společně se svou holčičkou nebo klukem vytvoříme. Každé zvířátko je jinak barevné (barvy zvířat mohou být reálné, nebo nereálné, záleží na fantazii dítěte). Zvolený barevný papír ustřihneme podle velikosti ruličky (kterou jsme si změřili pravítkem a rozměry přenesli na papír). Ruličku od toaletního papíru potřeme lepidlem, zabalíme ji do papíru a okraje pořádně připevníme směrem dovnitř ruličky.

Zvířátka z barevných papírů a ruliček od toaletního papíru
Zvířátka z barevných papírů a ruliček od toaletního papíru

2.

Pak z papíru vystřihneme a vyrobíme uši, ocásky, oči, čumáky, tlapky, fousky, zobáky aj. Co budeme potřebovat dokreslit, dáme svému dítěti na vymalování (Barborka vymalovala kuřeti zobáček, zatímco já jsem přilepovala drápky kocourovi). Části zvířecího těla pomocí lepidla připevníme k zvířecímu trupu (resp. k již barevné ruličce). Necháme zaschnout.

Zvířátka z barevných papírů a ruliček od toaletního papíru
Zvířátka z barevných papírů a ruliček od toaletního papíru

Využití vyrobených zvířátek

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

red | 22 .04. 2013 Facebook icoE-mail ico
Štítky: