Jak vyrobit adventní věnec?

Obrázek Jak vyrobit adventní věnec?

Vyrábíme s dětmi adventní věnec.

Možná se vám zdá, že na výrobu adventního věnce je ještě brzy, ale nenechte se mýlit! Za dva týdny začíná první adventní neděle, kdy se zapaluje první svíčka na adventním věnci, a tak je vhodná doba na to, abychom se s dětmi ponořili do vytváření této tradiční vánoční dekorace. Možná si řeknete, proč se pouštět do něčeho takového, když si adventní věnec můžete koupit na mnoha místech (domácí doplňky, květinářství, super- a hypermarkety aj.). Jenže pamatujte, že nic nenahradí vaše osobní úsilí, které do výroby adventního věnce vložíte. A děti? Děti jsou unešené, když se s mámou, tátou, tetou či babičkou mohou podílet na výrobě něčeho tak krásného, jako je adventní věnec, který u vás bude minimálně jeden měsíc zdobit stůl v adventním čase.

Nebojte se toho. Vyrobit adventní věnec není zas až tak složité. Stačí mít po ruce drátek, šablonu věnce a větvičky z jehličnatých stromů. Jasně, děti předškolního věku nebudou připevňovat na šablonu věnce smrkové či borovicové větvičky, ale následně mohou věnec zdobit. Nebo mohou vybarvit různé ozdoby, které se budou na věnec připevňovat. My jsme si například v lese nasbírali šišky, které jsme usušili v sušičce (šišky se nám nádherně usušily a navíc se pěkně rozevřely). Můžu vám říct, že bylo radost se dívat, když můj dvouletý syn maloval šišky a všelijaké ozdobičky, které se daly barvit.

Nejtěžší na výrobě adventního věnce je zakoupit si odpovídající ozdoby a stuhy a vybrat si ty správné adventní svíčky, které budou ladit s výzdobou na vašem stole.

Co budete potřebovat

  • pěnovou šablonu věnce (nebo jakoukoli jinou)
  • drátek
  • smrkové větvičky
  • 4 adventní svíčky
  • 4 podstavce na svíčky
  • ozdoby, mašle, stuhy
  • šišky a jiné ozdoby
  • tavicí pistol
  • nůžky a rukavice
Malujeme šablony a ozdoby na adventní věnec
Malujeme šablony a ozdoby na adventní věnec

Postup výroby adventního věnce

1.

Připravíme si šablonu věnce. My měli šablonu z polystyrenu a tu jsme si s dětmi nabarvili na zeleno. Stejně tak jsme si nabarvili usušené šišky a větvičky a další ozdoby.

2.

Navlékneme si rukavice a k věnci přikládáme jednu větvičku po druhé a obmotáváme drátkem, až nám vznikne krásný zelený, pichlavý, ale voňavý adventní věnec.

3.

Adventní svíčky umístíme do podstavců a zapíchneme do připraveného věnce.

4.

Pomocí tavné pistole přilepíme ozdoby.

5.

Hotovo a adventní čas může přijít!

Připravené šablony a ozdoby na adventní věnec
Připravené šablony a ozdoby na adventní věnec
red | 15. 11. 2016
Štítky: