Dětská pokladna

Holčička prodavačka stojí u dětské pokladny a čeká na svého prvního zákazníka. Do obchodu vstoupí chlapec a hned si dychtivě prohlíží regály s hračkami…

„Co si přejete? Co si chcete koupit?“ zeptá se holčička.

„No přece hračky!“ vyhrkne ze sebe kluk a oči se mu rozzáří jako prskavky na vánočním stromečku.

Dívenka ťukne prsem do kasy: „Jen jestli máte peníze! Máte? Protože bez peněz do obchodu nelez! A zadarmo ani kuře nehrabe!“

„To se ví,“ odvětí klučina sebejistě a poklepe si na zadní kapsu kalhot. Má tam schovanou šrajtofli, která je naditá penězi ze hry dostihy a sázky.

„Tak to je ovšem jiná. Tak to si, pane, račte prohlédnout naše prvotřídní zboží a vybírejte, vybírejte a neostýchejte se. Co vám mohu nabídnout? Co se vám tak nejvíce líbí? Jakou hračku sháníte?“

…a pak penízky zašustí, pokladna vesele zacinká, vysune se z ní šuplík s bankovkami a mincemi, vyjede účet, paní prodavačka se loučí se svým zákazníkem, šťastný chlapec si v podpaží odnáší svou vysněnou hračku, kterou si právě koupil, od dveří hračkářství ještě zamává, ale to už slečna za pokladnou vyhlíží svého dalšího zákazníka, kterému dnes také prodá kousek té radosti…

Pro koho jsou tyto hračky určené?

Hračka dětská pokladna je vhodná pro:
  • holky
  • kluky
Věk dítěte:
  • od cca 3-5 let

Hra na obchod

Hra na obchod je oblíbená dětská hra. K tomu, aby hraní vypadalo co nejautentičtěji, je potřeba správná výbava. Obchod nemůže fungovat bez pokladny. Ať už jde o velký supermarket nebo malý krámek, pokladnu musí mít. A děti zase při hře na obchod potřebují dětskou pokladnu. Ať už nějakou improvizovanou, třeba vyrobenou z krabice od bod, nebo doopravdickou, tedy dětsky skutečnou, pokladnu na hraní, tedy hračku.

Pokladnu děti využijí ale i jinde než v obchodě. Zboží se prodává i v kavárně, cukrárně, zkrátka ty zákusky a kakao a další dobroty taky něco stojí a musí se zaplatit a každý účet musí projít pokladnou. A za každou kasou musí někdo stát (nebo sedět) a ten někdo musí umět počítat – díky dětské pokladně si dítě může procvičovat počty.

DĚTSKÉ POKLADNY

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Popis hračky, recenze, srovnání, tipy…

Stručné informace o této hračce v několika bodech. Jaké má tato hračka přednosti, výhody a klady, ale také případné nedostatky, nevýhody a zápory.

  • děti získají povědomí o penězích a o hodnotě peněz
  • pokladna je skvělý pomocník při učení čísel a jednoduchých matematických operací
  • děti se seznámí s číselníkem nebo rovnou kalkulačkou
  • naučí se „používat“ platební kartu a terminál na platební karty
  • hraní si s dětskou pokladnou může zvýšit finanční gramotnost
  • hra na obchod také pomáhá rozvíjet komunikační schopnosti, protože při prodeji prodavač a zákazník spolu komunikují, baví se o zboží při vybírání, zafixují si fráze jako: co si přejete, děkuji, prosím, pozdrav atd.

Je dětská pokladna zábavná hračka?

Jak by tuto hračku v průměru hodnotily děti.

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★

Celkové hodnocení: 87%

02. 12. 2020, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: