Domeček z krabice na cvrnkání kuliček

Obrázek Domeček z krabice na cvrnkání kuliček

Vyrábíme „důlek“ na hraní kuliček doma v bytě.

Vymýšlet zábavu pro dvouletého kluka dá někdy zabrat. U ničeho nevydrží příliš dlouho a stále potřebuje nabízet nové a nové hračky, možnosti, podněty. Tak to vypadá konkrétně u nás, a proto nás s Barborkou napadlo, že bráchovi vyrobíme domeček z krabice, do kterého bude snažit dokutálet či docvrnkat skleněné kuličky, které doma máme.

My jsme jako děti cvrnkání kuliček do důlku venku přímo zbožňovaly, ale ne každý má možnost vyrobit si takový důlek doma v pokojíčku (nebojte, my také takovou možnost nemáme), a proto jsme hledali něco, kam ty kuličky budeme cíleně mířit.

Při pohledu na starou krabici od žehličky jsme si s dětmi řekli, že by mohla být vhodný cíl, a dali jsme se do vyrábění. Josífek nám s velkým zájmem pomáhal, nosil nůžky, podával lepidlo a vymýšlel obrázky, které chce na krabici (domečku) mít.

Po zhotovení domku na cvrnkání kuliček byla radost dívat se, jak se děti v cvrnkání kuliček vyžívají a soutěží mezi sebou, komu se podaří dostat kuličku do cíle dříve, nebo kolik celkem bodů získají.

Co budete potřebovat na výrobu domečku na cvrnkání kuliček

  • krabice
  • nůžky
  • lepidlo
  • barevné papíry, obrázky, nálepky
  • izolepa
  • skleněné kuličky na cvrnkání
Domeček na kuličky
Domeček na kuličky

Postup výroby domečku z krabice

1.

Vezmeme krabici, z které budeme chtít vytvořit domeček na cvrnkání kuliček (například krabici od bot či z malého domácího spotřebiče, my jsme měli krabici od žehličky).

2.

Na krabici z přední strany vystřihneme otvory na kuličky. Kolik jich zvolíte, je na vás. My jsme udělali tři, každý jsme bodově ohodnotili (když spadne kulička do prvního otvoru, je to za 1 bod, když do prostředního, je to za 2 body apod.). Dovnitř krabice nalepíme papírové drážky (my je vyrobili z tvrdého kartonu), aby nám kuličky zůstaly v konkrétním bodovém „chlívečku“ (viz foto). Jednotlivé dráhy můžeme k vnitřku krabice přichytit lepidlem nebo izolepou.

3.

Nakonec krabici různě polepíme barevnými obrázky, nálepkami, ozdobnými papíry atd. A můžeme začít hrát! 

Vnitřní drážky z kartonu
Vnitřní drážky z kartonu
red | 03. 04. 2017
Štítky: