Velikonoční vejce Super Mario Bros

Obrázek Velikonoční vejce Super Mario Bros

Inspirace na netradiční velikonoční kraslice.

Když se řekne velikonoční vejce, co si představíte? Nejspíše barevné kraslice krásně zdobené ornamenty nebo nějakým křesťanským či přírodním motivem. Případně vám možná vaše chuťové buňky připomenou čokoládová vajíčka, která jsou zabalená v líbivém barevném alobalu s veselým potiskem a většinou příliš dobře nechutnají (protože většinou čokoládová velikonoční vajíčka nejsou z čokolády, ale z nějaké čokoládové náhražky).

Ale o chuť velikonočních vajec mi teď nejde. Jde mi o jejich vzhled.

Velikonoční vajíčka totiž mohou vypadat úplně jinak, než na co jsme zvyklí. Mohou být originální a legrační zároveň.

Přesvědčit se o tom (a nechat se inspirovat) můžete v jednom návodu na výrobu nevšedních velikonočních vajíček na anglicky psaném webu www.instructables.com. Velmi nápaditý způsob přípravy toho, co se obvykle dává do velikonoční ošatky, představila jedna členka komunity, která se kolem tohoto webu sdružuje. Její syn miluje počítačovou hru Super Mario Bros. Proto na Velikonoce vyrobila vajíčka, která jsou touto skákací hrou inspirována.

Nezůstala ale pouze u toho, že vymalovala na vajíčko obličej hrdiny se jménem Mario. Nezapomněla ani na parťáka Super Mária, který si nechá říkat Luigi, a na další, ty záporné postavičky ze hry. Z velikonočních vajíček poskládala dokonce celou herní konzoli, legendární Nintendo. Doslova Nintendo Easter Edition (velikonoční edici).

Obrázek Velikonoční vejce Super Mario Bros
Velikonoční vejce Super Mario Bros

Jelikož video hra Super Mario Bros se zrodila již v klasické éře počítačových her, kdy se ještě hrálo na 8 bitových počítačích a konzolích, je této jednoduché grafice přizpůsobený také styl malby na vejcích.

K výrobě těchto neobyčejných velikonočních vajíček posloužila obyčejná bílá vejce od obyčejných slepiček. Malovalo se akrylovými barvami. K tomu bych měj jen jednu připomínku, že akrylové barvy nejsou ze zdravotního hlediska zrovna těmi nejbezpečnějšími barvičkami pro děti. Ale zato na vajíčku vypadají dobře, takže důvod, proč byly použity právě tento druh barev, existuje. Je jen potřeba dávat pozor, aby dítě nemělo tendenci vajíčku Super Mariovi dávat pusinky či jinak ho oblizovat.

Jakub Dokoupil | 21. 03. 2013
Štítky:

O autorovi

Na webu doPohádky.cz se věnuji recenzím hraček. Jakožto šťastný otec dvou dětí jsem každodenním účastníkem dětských her. Vím, jaké to je šlápnout bosou nohou na plastového dinosaura. Dětské hračky beru do rukou častěji než (opravdovou) vařečku či (skutečný) šroubovák.