Kuželky z PET lahví

Obrázek Kuželky z PET lahví

Vyrábíme domácí kuželky z použitých plastových láhví.

Momentálně nejčastější zábava mé čtyřleté dcery u nás doma je vzít si míč do ruky a házet s ním po všem, co vidí, resp. když se jí podaří míčem trefit něco, co poté shodí, má neuvěřitelnou radost. O to menší radost má pak její maminka :-)

A tak jsem si řekla, že holčičce vymyslím nějakou kreativní zábavu, u které se vyřádí a ještě to bude mít nějaký smysl. Napadlo mě, že by si mohla vyrobit z PET lahví kuželky. Doma se nám válí neuvěřitelné množství PET lahví... Nestíhám je každý den vynášet do kontejneru na tříděný odpad, tak je sbíráme, dokud se jich nenastřádá více.

Vybrala jsem čtyři PET lahve a Barborce navrhla, že si je může všelijak ozdobit, aby si s nimi pak mohla hrát jako s kuželkami. Až je vyzdobí a polepí obrázky, postaví si je do chodby a bude se snažit míčkem shodit co největší počet kuželek (PET lahví). PET lahve mají tu výhodu, že pro méně trpělivé děti se úspěch dostaví okamžitě, protože PETky jsou lehké a hned spadnou. (Pokud to chcete udělat dětem těžší, stačí plastové lahve naplnit vodou.)

Můžu vám říct, že u nás se při hře s kuželkami z PET lahví vyřádíme celá rodina. Hrajeme turnaje a soutěžíme o to, kdo dříve shodí zelenou kuželku, kdo kuželek shodí na první hod nejvíc apod. Pravidla se dají různě obměňovat, takže hra není monotónní a baví všechny soutěžící a soutěživé. A co vy? Zkusíte to taky?

Co budeme potřebovat k výrobě kuželek z PET lahví

  • několik PET lahví (nejlépe stejnobarevných)
  • pravítko
  • tužka
  • barevné papíry
  • lepidlo
  • nůžky
  • jakékoli obrázky (např. z letáků)
Věci potřebné k výrobě kuželek z PET lahví
Věci potřebné k výrobě kuželek z PET lahví

Pracovní postup

1)

Na různě barevné papíry si tužkou naměříme obdélník o velikosti 30 cm x 10 cm, který následně vystřihneme. Vystřižený obdélník nalepíme na původní místo etikety, již jsme předtím odstranili.

Vystřižené obdélníky z barevných papírů o velikosti 35 cm x 10 cm
Vystřižené obdélníky z barevných papírů o velikosti 35 cm x 10 cm

2)

Poté PET lahve zdobíme a polepíme je obrázky podle naší fantazie.

3)

Posledním bodem je sehnat míč a začít hrát. Koulejte míčem a snažte se trefit do co největšího počtu kuželek. Příjemnou zábavu!

Stačí sehnat už jen míč a začít hrát
Stačí sehnat už jen míč a začít hrát
red | 14. 02. 2014
Štítky: