Plyšoví ptáci, co vypadají jako živí

Jen zamávat křídly a vzlétnout! Řeklo by se obyčejný plyšový pták, ale jak dokáže nadchnout. Realistická podoba, roztomilý vzhled, hebký materiál. Podívejte se na plyšové hračky, které vypadají jako živé.

Plyšoví dravci i exotičtí ptáci

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Naši prohlídku plyšových ptáků, kteří jsou věrně zpracovaní dle jejich reálné podoby, začněme zlehka domácím ptactvem a drůbeží. Tyto plyšové hračky využijí zejména děti při svých hrách na statek, při hraní divadla se zvířátky apod.

Plyšáci ale často slouží také coby dárky blízkým. A tady jsem trochu zaváhal: Přiznám se, že si nedokážu představit situaci, kdy mládenec dává své slečně z lásky plyšáka husy. Na druhou stranu takový plyšový kačer (pestrobarevný frajer) může zcela klidně putovat opačným směrem od holky ke krásnému klukovi a nikoho to pohoršovat nebude, naopak: hoch se bude dmout pýchou, jakého uznání se mu a jeho sličnosti od dívky dostává.

Jako dárek k narozeninám nebo svátku pro vysoké lidi je tady k dispozici plyšový čáp. A plyšový krkavec by si jistě také svého majitele dokázal najít. To naopak od krkavce toho moc neočekávejte.

Plyšové sovy

Sova symbolizuje moudrost. Plyšová sovička jako dárek na památku za složenou maturitní zkoušku udělá radost – a to přinejmenším symbolickou. A kdybyste pro absolventa chtěli pořídit něco, co mu bude navíc i motivací do dalších studií, vězte, že se dá koupit dokonce i plyšová sova v taláru s promoční čepicí na hlavě. Plyšová sova je zkrátka ideální dárek pro čerstvé absolventy školy nebo dílčích zkoušek.

Kromě moudrosti by ale sova docela klidně mohla být také symbolem nočního života, vždyť pro sovu je noc dnem a den nocí. Což náramně koresponduje s životním stylem mnoha vysokoškolských studentů. Jen náhoda? Nemyslím si, určitě i v tom mají sovy pevně zaseknuté své drápky. Koneckonců vzpomeňte na sovu z pohádky medvídek Pú, jak ta to tam měla všechno pod palcem (pod drápem).

A věděli jste, že slavný knižní čaroděj Harry Potter vlastnil sovu, která se jmenovala Hedvika?

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Plyšový orel, sokol, sup

Nemusíte mít ostříží zrak, abyste si všimli, že zde strkáme do jednoho pytle (klece) ptáky, kteří vyvolávají tak rozdílné pocity: orel, sokol a další dravci symbolizující sílu a udatnost a vedle nich mrchožravý sup.

Tělovýchovná jednota Sokol. Moravská nebo Slezská orlice – heraldická zvířata, dravci, kteří hrdě drží stráž v erbech zemí, znacích a jménech organizací. Draví ptáci, kteří budí respekt.

A na druhé straně věčně hladový sup. Podivně přitažlivý mrchožrout.

Jenže prostě jsem nevěděl, kam zařadit orlosupa*. A tak jsem všechny tyto ptáky nahnal společně jako jedno hejno právě sem. Koneckonců u plyšového orla nebo supa už tak velký rozdíl vidět není. Mno nemám pravdu, nejsou ti plyšáčci jeden jako druhý stejně roztomilí?

Na nejoblíbenější nebo nejlevnější draví ptáci se můžete podívat na srovnávači cen Heureka:

*) orlosup patří mezi dravce, samozřejmě (pouze pokus o vtip;)

Plyšový papoušek, plameňák a další exotičtí ptáci

Andulku – nikoli tu Šafářovou, ale skutečně toho malého exotického ptáčka, spolu s ní papouška nebo korelu chovají lidé doma v klecích a voliérách jako takové ptačí domácí mazlíčky. Někdo má psa, kočku, jiní mají ptáčky.

Někteří „šikovní“ ptáci se naučí mluvit, zobou z ruky, dokáží si sednout člověku na rameno nebo na nos, škrabkají svého pánička (chovatele) ve vlasech nebo vousech, cvrlikají mu do ouška… zkrátka dělají přesně to, co dělávají běžní domácí mazlíčci. To se potom není co divit, že mezi člověkem a ptáčkem vzplane láska, kterou ten, kdo ptáčka nechoval, nikdy nemůže pochopit. Chovatel, který má takovýto vřelý vztah ke svému ptáku, si pak velmi rád pořídí i plyšového ptáka, jenž jakoby z oka vypadl svému živému předobrazu, chovatelovu mazlíkovi. Plyšák si pak může hovět mezi polštáři jako stylová dekorace a chovateli dělat společnost při sledování televize nebo i v noci v posteli.

Exotičtí plyšoví ptáčci nacházejí ve svých řadách i větší ptáky, které si doma jen tak někdo nechová: pštros, plameňák, pelikán nebo tukan, abych neuváděl pouze ptáky od „P“.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Plyšoví tučňáci

Víte o tom, že mnoho lidí netuší, že tučňák patří také mezi ptáky? Toto roztomilé zvířátko může pro někoho symbolizovat třeba zimu, chlad, led, ale kdybyste se zeptali fanoušků počítačového operačního systému Linux, co pro ně znamená tučňák, vzrušením by se jim rozbušilo srdce a útrobami by se jim rozlilo teplo. Vždyť přeci tučňák jménem Tux je symbolem (logem) jejich často až tak fanaticky milovaného Linuxu.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Pro koho jsou plyšáci ptáků určení?

Plyšové hračky neslouží pouze na dětské hraní. Plyšáci jsou oblíbeným dárkem, kterým se obdarovávají zamilované páry. Plyšáci se dávají z lásky, na památku a na připomenutí nějaké hezké chvíle. Slečny rády dostávají plyšáky z poutě, které jejich přítel vlastnoručně vystřelí na střelnici.

Realisticky vypadající plyšáky si děti rády odnášejí z návštěvy ZOO. I když radostná svítící očička dětí a dětské nadšení z plyšového zvířátka je často zkaleno vyšší cenou, kterou musí rodiče zaplatit, protože v zoologických zahradách jsou hračky holt většinou o něco dražší než v hračkárnách nebo v eshopech na internetu.

Dárečky pro „ptačí jména“

Plyšoví ptáci mohou být i nápaditým a vtipným dárkem pro člověka, který nosí ptačí jméno – a že jich v češtině máme! Třeba pan Vrána, Drozd, Holub, Kačer, Vrabec, Sokol, Racek nebo rovnou Ptáček. Neznáte také někoho, kdo se jmenuje takto nebo podobně?

Plyšáci jsou vhodní pro:
  • holky
  • kluky
  • slečny a ženy z lásky
  • muži z legrace
  • nositele ptačích příjmení
Věk dítěte:
  • od 3 let
  • do 99+ let

Jak se vám plyšoví ptáci líbí?

Podle mého názoru jde vesměs o povedené plyšové hračky. Mnohé překvapí detailním zpracováním. Ale nejdůležitější na těchto plyšácích je asi ta chvíle, kdy, od koho a proč ho člověk dostane. Protože ta bývá nezapomenutelná a člověk na ni vzpomíná po celý život.

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 80%

10. 11. 2019, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: