Velikonoční dekorace z rychleschnoucí hmoty

Vyrábíme dekorace na Velikonoce.

Obrázek Velikonoční dekorace z rychleschnoucí hmoty

Za necelé dva týdny tu jsou opět Velikonoce. Tohle jarní období mám opravdu moc ráda. Ačkoli musím přiznat, že jako malá jsem Velikonoční pondělí zrovna dvakrát v lásce neměla. Zaprvé jsem nemohla chodit na koledu společně s kluky, takže jsem si o sladkostech mohla nechat jenom zdát, zadruhé jsem vždycky dostala na zadek, ať už jsem Velikonoce trávila doma, u prarodičů nebo u příbuzných, a to mně zrovna taky fér nepřišlo. Až v dospělosti jsem tuto hezkou českou tradici patřičně ocenila. Je super, potkat se s přáteli, posedět s rodinou, připravit pohoštění, obdarovat dětské koledníky, vyřádit se a radovat spolu s dětmi.

Pokud tedy máte doma malou holčičku, stejně jako mám já, a víte, že se na Velikonoce zrovna dvakrát netěší, můžete ji předvelikonoční čas zpříjemnit, a třeba ji i přesvědčíte, že slavit Velikonoční pondělí je moc hezká tradice. Vysvětlete jí, že Velikonoce nejsou spjaty jen s velkým gruntováním. Ale také s pečením beránků a perníčků, vařením všelijakých dobrot, barvením vajíček, zdobením perníků a výzdobou celého bytu či domečku, tedy s věcmi, které můžete dělat společně se svými ratolestmi.

Pokud se vyžíváte v té poslední možnosti, tedy zbožňuje výzdoby a dekorace vašeho bytečku, ale říkáte si, že velikonoční dekorace vyjde docela na hříšné peníze, pak mám pro vás tip. Už jste vyzkoušeli třeba takové modelování velikonočních dekorací z rychleschnoucí hmoty na vzduchu? Pokud máte děti, zkuste to. Uvidíte, že děti nejen zabavíte, ale pěkně se s nimi pobavíte a vyhrajete. A drahé to vůbec není, za hmotu a pár barviček zaplatíte kolem stokoruny.

Velikonoční čas je tím pravým pro kreativní dětičky a šikovné maminky a tatínky. Protože vyrobit se toho dá opravdu hodně. Tak např. z rychleschnoucí hmoty můžete tvořit od velikonočních zvířátek (zajíčků, kachniček, slepiček, kuřátek a dalších) přes typické velikonoční motivy, jako jsou vajíčka a pomlázky, až po další předměty spojené s jarní tematikou (vyrobit můžete např. květiny, motýly aj.).

Po zaschnutí dekoračních předmětů si věci z rychleschnoucí hmoty můžete vymalovat a vybarvit podle svých představ.

Co budeme potřebovat na výrobu velikonočních dekorací

Vymodelované velikonoční předměty z rychleschnoucí hmoty
Vymodelované velikonoční předměty z rychleschnoucí hmoty

Postup výroby dekoračních předmětů na Velikonoce

1)

Z rychleschnoucí hmoty si podle návodu vymodelujeme požadované předměty či figurky zvířat. Hmota rychle schne, proto je potřeba připravit si kelímek s vodou a máčet si trochu prsty, abychom z hmoty vymodelovali potřebný tvar.

2)

Hmotu necháme nejlépe do druhého dne uschnout.

3)

Pokud jsou dekorační předměty na Velikonoce již suché, nachystáme si temperové či akrylové barvy a vybarvíme si kuřátka, slepičky, zajíčky, vajíčka, ošatky či pomlázky podle svých představ. Nejlépe sytými pestrými barvami, které symbolizují jarní období a velikonoční čas.

Vajíčka s ošatkou a pomlázkou z rychleschnoucí hmoty
Vajíčka s ošatkou a pomlázkou z rychleschnoucí hmoty
red | 27. 03. 2015 Facebook icoE-mail ico
Štítky: