Velikonoční dekorace z rychleschnoucí hmoty

Obrázek Velikonoční dekorace z rychleschnoucí hmoty

Vyrábíme dekorace na Velikonoce.

Za necelé dva týdny tu jsou opět Velikonoce. Tohle jarní období mám opravdu moc ráda. Ačkoli musím přiznat, že jako malá jsem Velikonoční pondělí zrovna dvakrát v lásce neměla. Zaprvé jsem nemohla chodit na koledu společně s kluky, takže jsem si o sladkostech mohla nechat jenom zdát, zadruhé jsem vždycky dostala na zadek, ať už jsem Velikonoce trávila doma, u prarodičů nebo u příbuzných, a to mně zrovna taky fér nepřišlo. Až v dospělosti jsem tuto hezkou českou tradici patřičně ocenila. Je super, potkat se s přáteli, posedět s rodinou, připravit pohoštění, obdarovat dětské koledníky, vyřádit se a radovat spolu s dětmi.

Pokud tedy máte doma malou holčičku, stejně jako mám já, a víte, že se na Velikonoce zrovna dvakrát netěší, můžete ji předvelikonoční čas zpříjemnit, a třeba ji i přesvědčíte, že slavit Velikonoční pondělí je moc hezká tradice. Vysvětlete jí, že Velikonoce nejsou spjaty jen s velkým gruntováním. Ale také s pečením beránků a perníčků, vařením všelijakých dobrot, barvením vajíček, zdobením perníků a výzdobou celého bytu či domečku, tedy s věcmi, které můžete dělat společně se svými ratolestmi.

Pokud se vyžíváte v té poslední možnosti, tedy zbožňuje výzdoby a dekorace vašeho bytečku, ale říkáte si, že velikonoční dekorace vyjde docela na hříšné peníze, pak mám pro vás tip. Už jste vyzkoušeli třeba takové modelování velikonočních dekorací z rychleschnoucí hmoty na vzduchu? Pokud máte děti, zkuste to. Uvidíte, že děti nejen zabavíte, ale pěkně se s nimi pobavíte a vyhrajete. A drahé to vůbec není, za hmotu a pár barviček zaplatíte kolem stokoruny.

Velikonoční čas je tím pravým pro kreativní dětičky a šikovné maminky a tatínky. Protože vyrobit se toho dá opravdu hodně. Tak např. z rychleschnoucí hmoty můžete tvořit od velikonočních zvířátek (zajíčků, kachniček, slepiček, kuřátek a dalších) přes typické velikonoční motivy, jako jsou vajíčka a pomlázky, až po další předměty spojené s jarní tematikou (vyrobit můžete např. květiny, motýly aj.).

Po zaschnutí dekoračních předmětů si věci z rychleschnoucí hmoty můžete vymalovat a vybarvit podle svých představ.

Co budeme potřebovat na výrobu velikonočních dekorací

  • rychleschnoucí hmota
  • kelímek s vodou
  • noviny, starý ubrus
  • paleta a štětec
  • akrylové barvy nebo tempery
Vymodelované velikonoční předměty z rychleschnoucí hmoty
Vymodelované velikonoční předměty z rychleschnoucí hmoty

Postup výroby dekoračních předmětů na Velikonoce

1)

Z rychleschnoucí hmoty si podle návodu vymodelujeme požadované předměty či figurky zvířat. Hmota rychle schne, proto je potřeba připravit si kelímek s vodou a máčet si trochu prsty, abychom z hmoty vymodelovali potřebný tvar.

2)

Hmotu necháme nejlépe do druhého dne uschnout.

3)

Pokud jsou dekorační předměty na Velikonoce již suché, nachystáme si temperové či akrylové barvy a vybarvíme si kuřátka, slepičky, zajíčky, vajíčka, ošatky či pomlázky podle svých představ. Nejlépe sytými pestrými barvami, které symbolizují jarní období a velikonoční čas.

Vajíčka s ošatkou a pomlázkou z rychleschnoucí hmoty
Vajíčka s ošatkou a pomlázkou z rychleschnoucí hmoty
red | 27. 03. 2015
Štítky: