Barbie Mořská panna

Panenka Barbie mořská panna. Oblíbená holčičí postavička.

Co zde najdeš:

Hračky mívají někdy svůj předobraz v postavě z pohádky nebo filmovém hrdinovi. Občas tomu bývá ale i naopak, že podle hračky je vyroben film. Tento případ platí také pro panenku Barbie od firmy Mattel. Panenka Barbie Mořská panna je animovaná pohádka a zároveň i hračka, figurka z této pohádky.

Hračka Barbie Mořská panna

Kromě filmu s Barbie, ve kterém se panenka Barbie představila v roli bájné mýtické postavy Mořské panny, existuje také hračka Barbie Mořská panna. Mezi dětmi se panenka Barbie těší dlouhodobě velké oblibě a právě varianta této panenky Mořská panna trhá v poslední době prodejní rekordy nejen v českých e-shopech.

BARBIE

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Na otázku, proč tomu tak je, je velmi snadná odpověď. Blíží se Vánoce a rodiče už začali nakupovat dárky pro své dcerky (doporučeno pro děti 3+ let). A panenka Barbie Mořská panna splňuje všechny předpoklady výborného dárku, který každá dívka přijme s obrovským nadšením.

Barbie Mořská panna totiž není jen obyčejná panenka. Vyniká několika vlastnostmi, pro které tuto panenku budou děti milovat. Kromě toho, že je opravdu krásná, je panenka voděodolná, takže dítě si ji může vzít s sebou do vany. Koupání bude zase o dost radostnější a plné zábavy! Dále rybí ploutev, která tvoří spodní část trupu Barbie Mořské panny, tak jako u každé opravdové mořské panny, dokonce svítí, stačí stlačit náhrdelník. Pod vodou se Barbině mění barva vlasů a objevuje se tetování.

Cena panenky je něco kolem pětistovky, záleží ve kterém obchodě ji koupíte; originální panenka Barbie Mořská panna se ale dá sehnat i mnohem levněji, třeba za necelých 350 Kč. Přitom ještě nedávno se tato panenka prodávala za cenu skoro dvojnásobnou a navíc byla docela těžko k sehnání.

Myslím, že tato panenka může být výborným tipem na dárek pro letošní Vánoce.

Knihy o Barbie mořské panně

Barbie 2 – Příběh mořské panny

Tato 31stránková knížka o panence Barbie pro holky a jejich maminky, která vyšla v roce 2013 v nakladatelství Egmont, vypráví příběh mořské panny Merlii Summersové, která se dokáže proměnit v pozemskou dívku, konkrétně v surfařku díky čarovnému náhrdelníku, který jí věnovala její matka Calissa, královna podmořské říše Oceánie. Merliinou velkou vášní je právě surfování a vše, co se točí kolem tohoto sportu, a tak se pravidelně účastní surfařských závodů. Její největší rivalkou je tmavovláska Kylie Morganová, která se také snaží vyhrávat a získávat první ceny.

Obal knížky Barbie 2 – Příběh mořské panny
Kniha Barbie 2 – Příběh mořské panny

V podmořském světě jsou Merliinými nejlepšími kamarády lachtan Čumáček a delfín Zuma. Královna Merlie oznámí, že každých dvacet let se v jejich říši pořádá Slavnost přílivu a odlivu. Při ní se musí někdo z královské rodiny vrátit do Aquelie a usednout na starodávný trůn. Tím získá magickou moc vytvářet a udržovat Merílii, čarovný proud života v celém oceánu. Čarovná moc je však tak silná, že bere schopnost mořských pan proměňovat se v dívky. Den Slavnost navíc připadne na termín světového šampionátu v surfování, který proběhne v Austrálii.

Merlia si nakonec volí šampionát, kde dojede sice druhá, ale stejně o ni novináři projeví velký zájem a je jí nabídnuto, že se stane tváří nové kampaně plavek. Kylie tento zájem o svou rivalku, kterou porazila, neunese, na radu kouzelné duhové mluvící ryby Merlie vezme čarovný náhrdelník a skočí do vody, kde se promění v mořskou pannu. Tu uvězní ve velkém vodním víru zlá Eris, Calissina sestra, která se touží zmocnit celého oceánu. Merlia Kylie přispěchá na pomoc a z vodního víru ji vytáhne a vysvobodí. Společně se pak snaží zastavit zlou Eris, která chce překazit Slavnost přílivu a odlivu. Podaří se jí to, ale za cenu toho, že musí usednout na starověký trůn a vzdát se možnosti proměňovat se v pozemskou dívku. Jenže díky její odvaze se kouzlo zruší a ona se dál může proměňovat v dívku a věnovat se surfařským závodům. Vítězkou šampionátu se stává Kylie, ale přednější než pohár vítězství jí je nová kamarádka Merlia.

Příběh o odvaze a pravém přátelství.

Film Barbie Příběh mořské panny

Film se jmenuje Barbie: Příběh mořské panny. Děj pohádky nejen pro holčičky a holky, ale i pro jejich maminky se odehrává pod mořskou hladinou. Panenka Barbie, která tentokrát vystupuje pod jménem Merliah, je surfařskou šampiónkou z Malibu. Jenže ze zdánlivě běžné dívky se vyklube pravá a nefalšovaná mořská panna. A tak se děti spolu s Merliah a delfínem Zumou vydávají na podmořské dobrodružství. Krásná, moderně animovaná pohádka trvá přes hodinu a zazní v ní také hezké písničky.

A pokud přeci jen dáváte přednost klasice, tedy Malé mořské víle od Hanse Christiana Andersena, doporučuji k panence přibalit také tuto krásnou knížku pohádek.

Barbie: Příběh mořské panny 2

Pokračování animované 3D pohádky s postavičkou Barbie v roli mořské panny. Pokud jste viděli video Barbie Příběh mořské panny 1, pak si jistě nenechte ujít ani toto video, které je také inspirováno oblíbenou panenkou pro holky Barbie od firmy Mattel. V druhém pokračování Příběhu mořské panny se opět setkáme s krásnou dívkou Merliah, která není tak docela obyčejnou dívkou, jelikož se ve vodě cítí doslova jako ryba. Merliah výborně surfuje na moři, mění se v mořskou pannu a je takovou princeznou oceánu. Další dobrodružství panenky Barbie vtělené do Merliah je opět velmi napínavé. Pohádka je v češtině a trvá přes hodinu.

Kde mám sehnat kouzelnou mořskou vílu?

Anebo jeden příběh ze života :-)

Moje malá tříletá cácorka docela dlouhou dobu mluvila o tom, že by „počebovala koupit moskou víju“. Nejprve jsem tomu nevěnovala pozornost, ale když ve svém úsilí získat malou mořskou vílu nepřestávala a tutéž hlášku opakovala několikrát za den, rozhodla jsem se, že její prosbu vyslyším (nejsem přece žádná krkavčí matka, která ignoruje dětské přání).

Netušila jsem však, jak taková kouzelná mořská víla vypadá, a tak mým prvním krokem bylo jednoho rána si přivstat a zhlédnout kreslené pohádky na Barrandově. Mezi pohádkami totiž běží reklama na hračky a malé děti (a teď už i jeden rodič) se nestačí divit, co se všechno dá pořídit. V jedné z reklam jsem poprvé spatřila také onu kouzelnou mořskou vílu, hračku od Epline.

Druhým krokem (a myslela jsem, že i tím posledním) bylo navštívit pár hračkářství a doufat, že na hračku někde narazím. Teď už můžu říct, že to byla zcela mylná představa. Hračku jsem nenašla v žádném z obchodů, prostě v dnešní době nedostatkové zboží.

A protože jsem matka moderní, usedla jsem k internetu a minimálně hodinu strávila tím, že jsem vybranou panenku složitě hledala. Nakonec jsem ji nalezla: Barbie Mořská panna.

Rychle jsem ji objednala a na hračku se těšila jak malá (tedy stejně jako naše malá).

Teď už stačilo jen čekat, kdy k nám kouzelná mořská víla dopluje. Připlavala k nám velmi brzy, takže malá byla celá nedočkavá, aby už tu panenku vybalila z krabice.

Když jsme krabici otevřeli, místo mořské víly na nás vykoukla růžová mušle. Ha, asi nás podvedli, nebo ne? Kde je ta mořská víla? Nezbývalo než sáhnout po návodu. Zde psali, že mušli je třeba odbalit z igelitu a ponořit do teplé vody. Mušli jsme tedy poslušně odbalili a ponořili do prosklené misky, abychom viděli, co se ve vodě děje. Voda začala bublat, prskat a šumět (jako bychom ve vodě rozpouštěli vitamín c), mojí dcerce svítila očka a všichni jsme napětím ani nedýchali. Vodu jsme hypnotizovali pohledem. Jakmile přestala voda zurčet a bublinkovat, na dně se objevila roztomilá malá blonďatá mořská víla s růžovou ocasní ploutví, vyrobená z pryže. Malá se ujala důležitě naběračky a začala malou panenku lovit z vody. 

Aby toho nebylo málo, v návodu jsme se dále dočetli, že ocasní ploutev mění barvu, pokud se ponoří do studené vody. Takže malá se hned dožadovala další misky se studenou vodou a že bude čekat a koukat, jak se víla barví do oranžova. Ale kromě toho, že jsme měli všechno mokré od vody, protože malá neustále z misky vytahovala vílu a zase ji tam s velkým šplouchnutím vracela, máchala si v misce ruce a všude dělala mokré stopy, se nic nestalo a ke změně barvy nedošlo (resp. alespoň u víly, mně obličej zbrunátněl pokaždé, kdy jsem musela utíkat pro hadr, abych ty louže vody setřela).

Do dnešního dne mořská víla barvu ocasu nezměnila, ale i tak patří k dceřiným favoritkám, a já jsem ráda, že malá je šťastná a dokáže se radovat z takových „maličkostí“.

28. 10. 2012, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: