Modelína Play-Doh

Neobyčejná modelína a hrací sety na kreativní tvoření s dětmi

Každé dítě je od přírody zvídavé. Nové věci děti rády poznávají nejen očima, ale také svýma ručkama. Proto si rády hrají s hračkami, které si mohou důkladně osahat. Zábava, která takovéto ohmatávání přímo vyžaduje, pak u dětí sklidí největší úspěch. Ptáte se, kde takový typ hračky hledat? Možná byste ani nevěřili, kolik radosti dítěti udělá taková obyčejná modelína. Modelínu si dítě může hezky uhňácat rukama podle své fantazie, může z ní vytvářet nejrůznější figurky a předměty.

Tento článek ale nebude o obyčejné modelíně, kterou všichni moc dobře známe. O tom, co se dá všechno vytvářet z modelíny, jsme psali již dříve. Dneska si představíme modelínu, která zase tak úplně obyčejná není.

Tou neobyčejnou modelínou mám na mysli hrací sety Play-Doh od hračkářské společnosti Hasbro. V čem je jejich, jak se dnes s oblibou říká, přidaná hodnota?

Modelína Play-Doh splňuje požadavky, které dnes už splňují všechny lepší plastelíny. Nabízí paletu nejrůznějších barev, snadno se formuje, nelepí, nešpiní ruce a nenechává mastné fleky. Vzpomínáte si z dětství na ty mastné stopy na oblečení nebo ubrusu? S tím se dnes už příliš nesetkáte. A co je asi hlavní, u modelíny Play-Doh si můžete být jistí, že je zdravotně nezávadná, na rozdíl od těch všech různých plastelín, které se prodávají po vietnamských tržnicích a jež jsou sice obvykle docela levné, ale mají nejasné složení a nedoložený původ – a proto mohou být pro malé dítě potenciálním rizikem.

Hrací sety Play-Doh od Hasbro ale nabízejí ještě něco navíc. Modelína je jen jednou, i když základní součástí těchto hracích setů. To, co modelínu Play-Doh odlišuje od konkurenčních výrobků, jsou tematické kolekce, ve kterých se tato formovací hmota prodává. Můžete tak dítěti pořídit například sadu na „výrobu zmrzliny“, která kromě modelíny v barvách všech oblíbených zmrzlin obsahuje také formičky a tvořítka na zmrzlinu, nádobu na míchání zmrzliny, automat na polevu a různá zdobení. Jde vlastně o malou cukrárnu, kde dítě může vyrábět pestrobarevné „sladkosti“ podle vlastní fantazie, např. „zmrzlinu“ v kornoutku nebo poháru, malé „bonbonky“, „koláčky“, „preclíky“, a dokonce můžete ozdobit i „dort“.

Podobnou zábavu nabízejí sady na výrobu pizzy (Hrací set Hasbro Play Doh - PIZZA), cukrovinek, dortů, bonbónů (Bonbónová smršť Hasbro Play-Doh), zmrzlinových pohárů a nápojů PLAY-DOH atd. Je jich nepřeberné množství. Celou kolekci těchto hracích setů si můžete prohlédnout třeba tady nebo tady.

Hrací sety s modelínou Play-Doh umožní vašemu dítěti rozvíjet fantazii naplno, a přitom, na rozdíl od jiných interaktivních hraček nebo třeba počítačových nebo mobilních her, klade tento druh zábavy na dítě velké požadavky na opravdový, reálný (nikoli virtuální) tvůrčí přístup a zásadní měrou pomáhá dítěti budovat jeho manuální zručnost.

Takový typ hraček se mi osobně moc líbí. A děti (alespoň co pozoruji doma) je navíc zbožňují.

11. 03. 2013, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: