Nahřívací plyšové hračky do mikrovlnky

Nahřívací vložku plyšové hračky dejte na minutku do mikrovlnné trouby. Hřejivý plyšák vyhřeje postýlku a příjemně působí na bolavé bříško nebo třeba záda.

Nahřívací plyšáci a polštářky

Uvnitř plyšové hračky nebo polštářku se nachází sáček, který je naplněný něčím, co dokáže akumulovat teplo. Mohou to být např. lněná semínka, pecky z třešní, proso a podobné přírodní materiály. Do některých hřejivých plyšáků se také přidává jako vonná složka levandule. A jak je známo: s vůní levandulí krásně se spí.

Zajímavosti z minulosti: Nahřívací polštáře jsou součástí domácností již mnoho let. Klasický termofor s teplou vodou (lidově řečeno vašek) si brali s sebou do postele už naše babičky. Někdo si od studených nohou pomáhá obyčejnou PET láhví napuštěnou teplou vodou nebo termolahví, která je primárně určená na pití, a proto není divu, že se s ní velmi špatně spí, neřku-li mazlí. Nevýhoda těchto předmětů je tedy zřejmá: termolahev je tvrdá, není tvarovatelná, nedá se k ní přitulit. Na rozdíl od speciálního termopolštáře, který přesně tyto požadované vlastnosti nabízí.

V poslední době se na trhu objevila celá řada designově zajímavých hřejivých polštářů, které poskytují dostatečné teplo a disponují hebkým, na omak příjemným povrchem a jsou snadno tvarovatelné a poddajné. Jejich stylový vzhled navíc může vhodně oživit interiér bytu.

Hřejiví plyšáci do mikrovlnky

V současné době si velkou oblibu získaly také nahřívací plyšáci. Zamilovaly si je především děti, protože jim slouží nejen jako relaxační a zdravotní pomůcka, ale zároveň také jako hračka.

Mezi hřejivými plyšáky najdete snad všechna možná zvířátka. Plyšáci jsou především hračkami, takže výběr záleží na preferencích konkrétního dítěte. Pokud bychom sledovali dlouhodobé trendy, pomyslný žebříček oblíbenosti vede asi hřejivý medvídek, ale ani pejsek, kočička, opička, panda, žába nebo pohádkové postavičky v oblibě výrazně nezaostávají. Rozměry hřejivých plyšáků jsou také různé, nejčastěji se kupují velikosti kolem 35 cm.

Každý hřejivý plyšák, jelikož jde o hračku pro děti, musí splňovat evropské hygienické a bezpečnostní normy (raději si to před nákupem ověřte u prodejce).

Co „umí“ nahřívací polštářek

 1. zahřeje tělo
 2. provoní byt

Proč používat hřejivý polštář

Jednoduše řečeno protože zahřeje, což má pozitivní dopad hned na několik oblastí. Teplo zvyšuje prokrvení tkání, čímž se zrychluje přísun živin do tkání. To příznivě působí na regeneraci těla a pomáhá zmírnit zdravotní problémy a utišit bolest.

 • zahřeje studené nohy a jakékoliv partie lidského těla.
 • slouží k regeneraci a relaxaci. Teplé objetí roztomilého plyšového zvířátka potěší a z nepříjemných chvil může učinit chvíle hezké nebo alespoň snesitelné. s nahřátým polštářem se nádherně mazlí.
 • Hřejivý polštářek oceníte, pokud vás trápí svalové potíže nebo bolesti kloubů (artróza), kyčlí, zad, páteře apod. (existují např. hřejivé bederní polštáře, krční polštáře). Pomůže i při chronické bolesti.
 • Pomůže zmírnit menstruační bolest.
 • Při bolesti břicha.
 • Na ledviny.
 • Při nachlazení a na průdušky. Uvolní dutiny a „usazenou“ rýmu. Nahřátí průdušek usnadní vykašlávání.
 • A další široké zdravotní využití.
 • Vhodný dárek pro děti a miminka

Složení hřejivého polštáře a plyšáka

Na výrobu vnějšího povrchu polštáře bývají použity různé textílie, na plyšáka potom plyš či podobné materiály. To zajímavější se ale skrývá uvnitř termopolštářů.

Jako výplň hřejivého polštáře nebo plyšáka bývají používány různé přírodní materiály, které dobře akumulují teplo, např: třešňové pecky, špalda, pohankové slupky, pšenice či jiné obiloviny.

Většina nahřívacích polštářků a plyšáků obsahuje také aromatickou složku. Polštářek po nahřátí příjemně voní a dokáže provonět uklidňující vůní celou místnost nebo ty intenzivnější vůně dokonce i celý byt. Jako aroma přísada bývají použity různé bylinky a sušené květiny, např dobromysl, levandule, máta, mateřídouška nebo meduňka.

Výplň nahřívacího polštáře bývá často vyjímatelná, polštář se proto může snadno vyprat. U hřejících plyšáků je vyjímatelná vložka pravidlem.

Návod jak polštář nahřívat

Vyjměte z polštáře nahřivatelnou vložku a nechte ji minutu až dvě zahřívat v mikrovlné troubě. Spolu s nahřívací vložkou je dobré do mikrovlnky vkládat také sklenici s vodou.

Další variantou v průběhu topné sezony je nechat polštářek nahřát na topení. Tento způsob nahřátí polštáře či plyšáka vyžaduje ale delší čas přípravy.

Kromě nahřívacích polštářů, které své teplo získávají nahřátím v mikrovlné troubě nebo na topení, existují také nahřívací polštáře, které fungují na odlišném principu. Nejznámější jsou termofory na teplou vodu (vašek). Obdobně funguje rašelinovou směsí plněný rašelinový termofor. Koupit se dají také elektrické vyhřívací polštáře, které vytvářejí teplo pomocí elektrické energie. A v neposlední řada je tady široká nabídka hřejivých polštářů a zábalů, jež využívají pro tvorbu tepla nějakou chemickou reakci nebo fyzický proces, např. Red fusion.

Výhody nahřívacího polštáře do mikrovlnky

Největší výhodou nahřívacích polštářů do mikrovlnky je rychlé nahřátí, snadné čištění a údržba a v neposlední řadě pořizovací cena, která bývá řádově nižší než u elektrických přístrojů.

Jak dlouho hřejivý plyšák nebo polštář hřeje

Po nahřátí v mikrovlnce polštářek hřeje přibližně dvě hodiny.

Kolik stojí nahřívací polštář nebo hřejivý plyšák

Cena nahřívacího polštáře nebo plyšáka se odvíjí od konkrétního tipu. Dají se pořídit ale už poměrně levně za částku kolem 120 Kč. Člověk si většinou připlatí za originální design. Ne jinak je tomu i v této kategorii zboží, kde detailně zpracovaný hřejivý plyšák bude stát více. Cena se v takovém případě může přehoupnout i přes 1.000 Kč.

Ovšem i levné nahřívané polštáře většinou vypadají hezky a stylově mohou zapadnout právě do vašeho interieru. Ale především ani levné hřejivé polštáře nejsou nijak ošizeni na své funkčnosti, takže vás zahřejí stejně intenzivně a stejně dlouho, jako ty dražší.

Jak si nahřívací polštář vlastnoručně vyrobit?

Zručnější hospodyňky si mohou ušít polštář samy.

Výhoda je, že si mohou ušít polštář, který bude mít tvar přesně podle jejich požadavků. Např. pokud vás bolí ramena, ušijte si polštář ve tvaru podkovy, který si dáte za krk, kde vám krásně bude hřát ramena. Jako výplň můžete použít třešňové pecky, slupky ze špaldy či pohanky nebo třeba kroupy.

Nevýhodou je, že pokud nemáte doma potřebný materiál, může vás jeho koupě přijít dráž, než nákup hotového nahřívacího polštáře v obchodě.

red | 12. 12. 2019
Štítky: