Nahřívací plyšové hračky do mikrovlnky

Nahřívací vložku plyšové hračky dejte na minutku do mikrovlnné trouby. Hřejivý plyšák vyhřeje postýlku a příjemně působí na bolavé bříško nebo třeba záda.

Nahřívací plyšáci a polštářky

Uvnitř plyšové hračky nebo polštářku se nachází sáček, který je naplněný něčím, co dokáže akumulovat teplo. Mohou to být např. lněná semínka, pecky z třešní, proso a podobné přírodní materiály. Do některých hřejivých plyšáků se také přidává jako vonná složka levandule. A jak je známo: s vůní levandulí krásně se spí.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Hřejivá plyšová zvířátka tygr

za 489 Kč na Hračky 4kids.cz
Tygr je jedním z plyšových zvířátek, která umí krásně zahřát. Kromě nahřátí provoní okolní prostředí jemnou levandulovou vůní. Harmony Collection nabízí různá zvířátka, jako je medvídek, ovečka, slon, panda, opička, sova, aligátor nebo třeba tuleň. Holčičky a kluci se mohou bez obav ke zvířátku přitulit a získat tak věrného společníka pro každodenní usínání.  Skladba a funkčnost: 100% přírodní náplň lněná semínka, semínka z prosa, levandule po 2 minutách nahřátí v mikrovlnce hřeje až 2 další hodiny Kupte dětem hřejivé plyšové zvířátko! Vhodné pro děti od 3 let Materiál povrchu: 100% polyester Ohřev: výkon 600 - 100W max. 2 min. Rozměry: cca 30 x 22 cm
Výrobce (značka): Albi
Do obchodu

Hračka mazlíček s termoforem buddiezzz liška

za 449 Kč na Hračky 4kids.cz
Plyšová liška v sobě ukrývá milé a účinné překvapení, termofor. Nejen, že se může stát pro děti milým plyšovým kamarádem, umí ulehčit i od bolesti bříška a pěkně zahřívat. Také naopak v moment, kdy děti bolí zoubky či narůstá teplota, je může příjemně ochladit. Skladba a funkčnost: termofor lze nahřívat i chladit termofor obsahuje netoxický gel je vhodný do mikrovlnky i do chladničky lze prát za teploty do 30 ° Kupte dětem plyšáka s termoforem! Vhodné pro děti od narození Materiál: příjemný materiál Možnost praní na 30 ° C Rozměry produktu: 19 x 2,5 x 25 cm
Výrobce (značka): Nattou
Do obchodu

Hračka mazlíček s termoforem buddiezzz žirafa

za 399 Kč na Hračky 4kids.cz
Plyšová žirafa v sobě ukrývá milé a účinné překvapení, termofor. Nejen, že se může stát pro děti milým plyšovým kamarádem, umí ulehčit i od bolesti bříška a pěkně zahřívat. Také naopak v moment, kdy děti bolí zoubky či narůstá teplota, je může příjemně ochladit. Skladba a funkčnost: termofor lze nahřívat i chladit termofor obsahuje netoxický gel je vhodný do mikrovlnky i do chladničky lze prát za teploty do 30 ° Kupte dětem plyšáka s termoforem! Vhodné pro děti od narození Materiál: příjemný materiál Možnost praní na 30 ° C Rozměry produktu: 19 x 2,5 x 25 cm
Výrobce (značka): Nattou
Do obchodu

Plyš do mikrovlnky - dráček

za 349 Kč na Pompo.cz
Krásné heboučké a vonící zvířátko na nahřátí do mikrovlnky. Návod k použití Před použitím odstraňte všechny visačky. Před nahřátím musí být plyš suchá a čistá. Ohřívejte v mikrovlnné troubě max. 1,5min. při výkonu do 600-1000W. Pokud zvířátko přehřejete, nepoužívejte jej a počkejte dokud nevychladne. Při několika prvních zahřátích může být plyš vlhká, nechte ji proto před dalším použitím přes noc vychladnout. Před dalším použitím vždy nechte plyš zcela vychladnout.
Výrobce (značka): Mac Toys
Do obchodu

Plyš do mikrovlnky - sob

za 279 Kč na Pompo.cz
Hřejivý plyšový sob z jemného plyše. Stačí nahřát 2 minuty v mikrovlnné troubě a zvířátko hřeje a voní po levanduli až 2 hodiny. Na bolavá záda nebo na bříško.
Výrobce (značka): Mac Toys
Do obchodu

Hřejivé srdce

za 259 Kč na Hračky 4kids.cz
Červené plyšové srdce není obyčejným měkkým polštářkem. Nejenže krásně voní po levanduli, ale dá se s ním i zahřát či ochladit. Obsahem je přírodní náplň lněných semínek a levandule. Pokud vložíte srdce do mikrovlnné trouby, stačí na 2 min, tak nahřejete srdíčko na další 2 hodiny. Pokud vložíte srdce do ledničky krásně se ochladí. Potěšte někoho koho máte rádi hřejivým srdcem! Vhodné pro děti od 3 let Materiál: 100% polyester - plyš, lněné semínko, proso, levandule Ohřev: výkon 600 - 100W max. 2 min. Rozměry srdce: 21 x 20 cm Mikrovlnná trouba při výkonu 600-1000 W
Výrobce (značka): Albi
Do obchodu

Plyš do mikrovlnky - zajíček

za 249 Kč na Pompo.cz
Hřejivá zajíček z jemného plyše. Stačí nahřát 2 minuty v mikrovlnné troubě a zvířátko hřeje a voní po levanduli až 2 hodiny. Na bolavá záda nebo na bříško.
Výrobce (značka): Mac Toys
Do obchodu

Zajímavosti z minulosti: Nahřívací polštáře jsou součástí domácností již mnoho let. Klasický termofor s teplou vodou (lidově řečeno vašek) si brali s sebou do postele už naše babičky. Někdo si od studených nohou pomáhá obyčejnou PET láhví napuštěnou teplou vodou nebo termolahví, která je primárně určená na pití, a proto není divu, že se s ní velmi špatně spí, neřku-li mazlí. Nevýhoda těchto předmětů je tedy zřejmá: termolahev je tvrdá, není tvarovatelná, nedá se k ní přitulit. Na rozdíl od speciálního termopolštáře, který přesně tyto požadované vlastnosti nabízí.

V poslední době se na trhu objevila celá řada designově zajímavých hřejivých polštářů, které poskytují dostatečné teplo a disponují hebkým, na omak příjemným povrchem a jsou snadno tvarovatelné a poddajné. Jejich stylový vzhled navíc může vhodně oživit interiér bytu.

Hřejiví plyšáci do mikrovlnky

V současné době si velkou oblibu získaly také nahřívací plyšáci. Zamilovaly si je především děti, protože jim slouží nejen jako relaxační a zdravotní pomůcka, ale zároveň také jako hračka.

Mezi hřejivými plyšáky najdete snad všechna možná zvířátka. Plyšáci jsou především hračkami, takže výběr záleží na preferencích konkrétního dítěte. Pokud bychom sledovali dlouhodobé trendy, pomyslný žebříček oblíbenosti vede asi hřejivý medvídek, ale ani pejsek, kočička, opička, panda, žába nebo pohádkové postavičky v oblibě výrazně nezaostávají. Rozměry hřejivých plyšáků jsou také různé, nejčastěji se kupují velikosti kolem 35 cm.

Každý hřejivý plyšák, jelikož jde o hračku pro děti, musí splňovat evropské hygienické a bezpečnostní normy (raději si to před nákupem ověřte u prodejce).

Co „umí“ nahřívací polštářek

  1. zahřeje tělo
  2. provoní byt

Proč používat hřejivý polštář

Jednoduše řečeno protože zahřeje, což má pozitivní dopad hned na několik oblastí. Teplo zvyšuje prokrvení tkání, čímž se zrychluje přísun živin do tkání. To příznivě působí na regeneraci těla a pomáhá zmírnit zdravotní problémy a utišit bolest.

Složení hřejivého polštáře a plyšáka

Na výrobu vnějšího povrchu polštáře bývají použity různé textílie, na plyšáka potom plyš či podobné materiály. To zajímavější se ale skrývá uvnitř termopolštářů.

Jako výplň hřejivého polštáře nebo plyšáka bývají používány různé přírodní materiály, které dobře akumulují teplo, např: třešňové pecky, špalda, pohankové slupky, pšenice či jiné obiloviny.

Většina nahřívacích polštářků a plyšáků obsahuje také aromatickou složku. Polštářek po nahřátí příjemně voní a dokáže provonět uklidňující vůní celou místnost nebo ty intenzivnější vůně dokonce i celý byt. Jako aroma přísada bývají použity různé bylinky a sušené květiny, např dobromysl, levandule, máta, mateřídouška nebo meduňka.

Výplň nahřívacího polštáře bývá často vyjímatelná, polštář se proto může snadno vyprat. U hřejících plyšáků je vyjímatelná vložka pravidlem.

Návod jak polštář nahřívat

Vyjměte z polštáře nahřivatelnou vložku a nechte ji minutu až dvě zahřívat v mikrovlné troubě. Spolu s nahřívací vložkou je dobré do mikrovlnky vkládat také sklenici s vodou.

Další variantou v průběhu topné sezony je nechat polštářek nahřát na topení. Tento způsob nahřátí polštáře či plyšáka vyžaduje ale delší čas přípravy.

Kromě nahřívacích polštářů, které své teplo získávají nahřátím v mikrovlné troubě nebo na topení, existují také nahřívací polštáře, které fungují na odlišném principu. Nejznámější jsou termofory na teplou vodu (vašek). Obdobně funguje rašelinovou směsí plněný rašelinový termofor. Koupit se dají také elektrické vyhřívací polštáře, které vytvářejí teplo pomocí elektrické energie. A v neposlední řada je tady široká nabídka hřejivých polštářů a zábalů, jež využívají pro tvorbu tepla nějakou chemickou reakci nebo fyzický proces, např. Red fusion.

Výhody nahřívacího polštáře do mikrovlnky

Největší výhodou nahřívacích polštářů do mikrovlnky je rychlé nahřátí, snadné čištění a údržba a v neposlední řadě pořizovací cena, která bývá řádově nižší než u elektrických přístrojů.

Jak dlouho hřejivý plyšák nebo polštář hřeje

Po nahřátí v mikrovlnce polštářek hřeje přibližně dvě hodiny.

Kolik stojí nahřívací polštář nebo hřejivý plyšák

Cena nahřívacího polštáře nebo plyšáka se odvíjí od konkrétního tipu. Dají se pořídit ale už poměrně levně za částku kolem 120 Kč. Člověk si většinou připlatí za originální design. Ne jinak je tomu i v této kategorii zboží, kde detailně zpracovaný hřejivý plyšák bude stát více. Cena se v takovém případě může přehoupnout i přes 1.000 Kč.

Ovšem i levné nahřívané polštáře většinou vypadají hezky a stylově mohou zapadnout právě do vašeho interieru. Ale především ani levné hřejivé polštáře nejsou nijak ošizeni na své funkčnosti, takže vás zahřejí stejně intenzivně a stejně dlouho, jako ty dražší.

Jak si nahřívací polštář vlastnoručně vyrobit?

Zručnější hospodyňky si mohou ušít polštář samy.

Výhoda je, že si mohou ušít polštář, který bude mít tvar přesně podle jejich požadavků. Např. pokud vás bolí ramena, ušijte si polštář ve tvaru podkovy, který si dáte za krk, kde vám krásně bude hřát ramena. Jako výplň můžete použít třešňové pecky, slupky ze špaldy či pohanky nebo třeba kroupy.

Nevýhodou je, že pokud nemáte doma potřebný materiál, může vás jeho koupě přijít dráž, než nákup hotového nahřívacího polštáře v obchodě.

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 239 do 489 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 270 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.

Nejlevnější hračka

Nahřívací zvířátko opička

Obrázek hračky Nahřívací zvířátko opička

red | 12. 12. 2019 Facebook icoE-mail ico
Štítky: