Zahradnické nářadí pro děti
Dětskou motyku, hrábě, kolečko a ostatní dětské nářadí na zahradu ocení každý malý zahradník. A každého malého zahradníčka pomocníčka ocení zase dospěláci.
Vybrali jsme
Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).
Ať se blíží jaro, zahrádkářská sezóna je už v plném proudu nebo je potřeba na podzim pomoc se sklizní, po celý rok, tedy kromě zimy, ale jinak v každém ročním období od jara až do podzimu, si děti mohou hrát venku na zahradě na zahradníky, malé pěstitelé, zemědělce nebo farmáře. Když svou hrou navíc pomohou rodičům nebo babičce s dědou s prací na zahrádce, bude z této zábavy dvakrát větší potěšení.
Dětské nářadí na zahradu bývá plastové. A je tedy bezpečné. Některé díly zahradnických nástrojů mohou být i z kovu. A tedy se s nimi dá doopravdy pracovat. Takové zahrádkářské nářadí a nástroje děti uplatní na poli při okopávání záhonků nebo třeba na louce při shrabování listí.
Co všechno se dá koupit jako dětské nářadí pro zahradníka?
Počínaje různými lopatkami a hráběmi, přes motyky na okopávání záhonků nebo tolik populární konvičky na zalévání kytek až po složitější nástroje jako jsou zahradnické nůžky, např. na zastřihování živého plotu. Koupit se dají ale i mnohem techničtější věci jako je sekačka na trávu nebo rovnou malý dětský traktor.
Ale kdybych měl vybrat tu nejoblíbenější hračku z kategorie dětského zahradnického nářadí, pak to bezpochyby bude kolečko. Děti s kolečkem rádi jezdí, vozí v něm cokoliv a pokud pořídíte dětem kolečko robustní konstrukce, co něco vydrží, nejlépe tedy plechové, určitě žádný kluk neodolá a bude chtít někoho (třeba sestřičku) v kolečku svést. A to pak je ta pravá zábava!
Pro koho je hračka určená?
- holky
- kluci
- od 3 let
- do cca 8 let (starší děti již zpravidla zvládnou bezpečně pracovat s opravdovým manuálním nářadím)
Je to zábavná hračka?
Hodnocení
Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.
Prvotní nadšení
Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.
Doba strávená s hračkou (hrou)
Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.
Využití hračky (hry)
Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.