3 tipy, co vyrobit na Halloween

Halloweenské vyrábění pro děti.

Obrázek 3 tipy, co vyrobit na Halloween

Hurá! Zanedlouho, přesně 31. října k nám dorazí Halloween. Svátek duchů a strašidel. Už se s dětmi nemůžeme dočkat a poctivě se připravujeme. Máte-li Halloween rádi stejně jako my, ale přemýšlíte-li marně, co vyrobit na Halloween, resp. snažíte-li se přijít s nápadem, jak si Halloween neboli svátek duchů ozvláštnit, jaký výrobek jste ještě o Halloweenu nevytvářeli, pak jste na správné adrese.

Také jsem s dětmi vymýšlela, co budeme letos na Halloween vyrábět, čím si vyzdobíme byt v halloweenském duchu, co jsme ještě žádný rok nedělali. A protože když se řekne Halloween, každého napadne: dýně, netopýři, čarodějnice, strašidla, kostlivci, lampiony apod., dumali jsme nad těmito motivy i my s dětmi.

Jako první jsme vyrobili z obyčejné sklenice od zavařeniny a oranžového krepového papíru halloweenskou lampičku, která po rozsvícení navodí halloweenskou atmosféru. Zadruhé nás napadlo vytvořit upíry z kaštanů, kterých jak jsem již v předchozím článku informovala, máme nadbytek, a jako třetí jsme si usmysleli vytvořit netopýry z ruličky od toaletního papíru, kteří visí buď hlavou dolů, nebo sedí s hlavou nahoře.

Halloweenské lampičky, upíři z ruličky od toaletního papíru a netopýři z kaštanů ve dvou verzích (hlavou dolů nebo hlavou nahoru) se nám povedli a nyní slouží jako čestná dekorace nadcházejících podzimních dnů nesoucích se v halloweenské strašidelné atmosféře.

Co všechno se dá vytvořit na Halloween
Co všechno se dá vytvořit na Halloween

Co budete potřebovat na výrobu halloweenských lampiček

Halloweenská lampička
Halloweenská lampička

Postup výroby halloweenských lampiček

1.

Naměříte si velikost sklenice na krepový papír. Proužek krepáku vystřihnete a nalepíte kolem dokola sklenice.

2.

Dotvoříte obličejovou stranu lampičky a necháte uschnout.

3.

Dovnitř lampičky vložíte zapálenou čajovou svíčku. Užijte si pohled na originální halloweenskou lampičku.

Lampička na Halloween
Lampička na Halloween

Co budete potřebovat na výrobu upírů z kaštanů

Postup výroby kaštanových upírků

1.

Vybereme nějaký kulatý a symetrický kaštan. Nalepíme na něj oči. Nad očima pomocí manikurních nůžek či ostrým nožem uděláme dva zářezy pro uši.

2.

Z barevných papírů si vystřihneme dva trojúhelníky, které slouží jako uši, proužek jako pusu, dva upírské špičáky a dvě křídla.

3.

Vše nalepíme pomocí lepidla či tavicí pistole na svá místa a těšíme se z krásného upíra, kterého jsme si vyrobili z kaštanu.

Upíři z kaštanů
Upíři z kaštanů

Co budeme potřebovat na výrobu netopýrů z ruliček od toaletního papíru

Postup při výrobě netopýrů z ruliček od toaletního papíru

1.

Připravíme si ruličku od toaleťáku. Buď ji obalíme barevným papírem (v případě netopýra, který visí hlavou dolů), nebo ji necháme v přirozeném odstínu (netopýr s hlavou nahoru).

2.

Z barevných papírů si vystřihneme potřebné části, a to buď celého netopýra (v případě s hlavou nahoru), kterého pak nalepíme lepidlem rovnou na ruličku a doprostřed mu přilepíme kousek vaty jako břicho. Nebo jednotlivé tělní části – hlavu, packy, křídla (ta vystřihneme a skládáme z krepáku, skládáme je do tvaru harmoniky).

3.

Vše přilepíme, hlavu netopýra dokreslíme a pak nalepíme, nakonec k netopýrovi visícímu hlavou dolů připevníme provázek, za který netopýra pověsíme třeba na kliku od okna, za úchyt na skříni či k lustru do obývacího pokoje.

Netopýři z ruliček od toaletního papíru
Netopýři z ruliček od toaletního papíru
red | 21. 10. 2016 Facebook icoE-mail ico
Štítky: