Velikonoční výzdoba

Obrázek Velikonoční výzdoba

Nápady na výzdobu bytu na Velikonoce

Velikonoce se kvapem blíží, a mně jakožto mamince holčičky velikonoční „šmirgust“ zase až tak k srdci nepřirostl. Jenže co naplat, tradice je tradice...

Takže pokud jste na tom podobně, najděte si na těchto svátcích (stejně jako já) něco pozitivního. Tím může být krásná velikonoční výzdoba bytu.

Budete koukat, jak děti rády zdobí okna, nalepují na ně obrázky, jak pomáhají zapichovat velikonoční zápichy do květináčků, skládají na tácek s velikonočními motivy vajíčka, kuřátka, zajíčky, slepičky, kohoutky aj. a aranžují dekorační předměty po celém bytě.

Velikonoční zajíček
Velikonoční zajíček

Co budeme potřebovat

  • nálepky a různé okrasné fólie na okna s velikonočními motivy
  • zápichy do květináčků (těm jsem se věnovala v minulém tvoření)
  • velikonoční dekorace, velikonoční předměty (zajíčci, kuřátka, slepičky, kohoutci, vajíčka...)
  • tácky, ubrousky, talířky s velikonoční tematikou
Velikonoční kohoutek
Velikonoční kohoutek

Pracovní postup

Připravíme si nálepky, samolepky, samodržicí fólie do okna s velikonočními motivy a společně se svým prckem okna našeho bytu vyzdobíme. Taktéž můžeme „oživit“ pokojové rostliny velikonočními zápichy, stoly a poličky ozdobit dekoračními předměty a těšit se na přicházející Velikonoce.

Velikonoční slepička
Velikonoční slepička

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

red | 25. 03. 2013
Štítky: