Bubínek z plechovky

Obrázek Bubínek z plechovky

Vyrábíme dětský hudební nástroj z plechovky od Salka.

Po rodinné oslavě mi zbyla prázdná plechovka od Salka. A protože se svými dětmi ráda vyrábím, přišlo mi škoda ji vyhodit. Jenže co z plechovky udělat? Doma máme plno tužkovníků, plechových krabiček plných tajemství apod., a proto je na čase vyrobit něco jiného.

Hrajeme na vlastnoručně vyrobený buben
Hrajeme na vlastnoručně vyrobený buben

Inspirovala jsem se na internetu a daly jsme se s mou 5letou dcerkou a ročním synem do výroby plechového bubínku. Není to žádná velká věda. Barborka si nejprve rozmyslela, jak by měl buben vypadat, a ačkoli ji maminka přemlouvala, abychom společně vyzdobili proužek papíru, kterým bude plechovka oblepena, neuspěla jsem. Barborka měla zcela jinou představu, a tak si nakreslila na červený papír obrázek medvěda.

Vy si samozřejmě můžete proužek papíru ozdobit zcela jinak. Můžete použít různé nálepky, ozdobné kamínky, pastelky stejně tak jako tempery. Prostě fantazii se meze nekladou! A pak už stačí jen nastřihnout nafukovací balonek libovolné barvy (my jsme opět zvolili červenou) a navléct na plechovku.

Vznikne tak plně funkční a originální bubínek, který vyluzuje perfektní tóny. Ale popravdě řečeno jednu vadu přece jen má, a tou je, že je jen jeden! Takže už se těším, až budu zase péct nějaký karamelový zákusek a zbyde mi zase nějaká ta plechovka.

Co budeme potřebovat na výrobu bubínku z plechovky

  • prázdnou a čistou plechovku či konzervu (např. od Salka, od tuňáka, od čajů apod.)
  • nůžky
  • barevní nebo bílý papír
  • pastelky či fixy
  • pevnou gumičku
  • nafukovací balonek
Materiál na výrobu plechového bubínku
Materiál na výrobu plechového bubínku

Postup výroby plechového bubínku

1

Připravíme si prázdnou plechovku, kterou jsme předtím řádně umyli a usušili.

2

Změříme obvod plechovky a podle toho ustřihneme proužek papíru (barevného nebo bílého), který později na plechovku nalepíme. Teď si ho vybarvíme a ozdobíme podle své fantazie.

3

Nafukovací balonek nastřihneme tak, aby se nám vešel na hrdlo plechovky a aby nám celé hrdlo objal. Natáhneme balonek na plechovku a pevnou gumičkou pečlivě připevníme.

4

Pomocí štětce naneseme na náš proužek papíru lepidlo a papírem oblepíme plechovku. Necháme zaschnout.

5

Bubínek je hotový a děti si můžou konečně zahrát!

red | 14. 09. 2015
Štítky: