Zvířátko ze čtvrtky s pohyblivými končetinami

Obrázek Zvířátko ze čtvrtky s pohyblivými končetinami

Návod na výrobu figurky z papíru, které se hýbou nohy a ruce.

Zvířátko ze čtvrtky s pohyblivými končetinami neboli zvířátko na patentky jsme kdysi vyráběli v první či druhé třídě na základní škole. A protože moje dcera letos začala s povinnou školní docházkou, řekla jsem si, že výroba medvídka ze čtvrtky, který může hýbat nohama a rukama (resp. tlapami), je pro ni jako stvořená. Samozřejmě se k nám a našemu vyrábění přidal i Barunčin mladší brácha, a i když bude mít teprve tři roky, je velmi zručný, takže Barunce pomáhal, co mu síly stačily.

S výsledkem byly obě děti spokojené, takže nás v dohledné době čeká vytvořit ještě postavu klauna, který bude mít taktéž nohy a ruce pohyblivé díky kovovým patentům.

Co budete vyrábět, záleží jen na vás, mohou to být různé figurky hrdinů, postavy z kreslených seriálů, zvířata reálná i z pohádek, hračky apod.

Co budete potřebovat k výrobě postavy ze čtvrtky s pohyblivými končetinami

  • čtvrtka
  • barevné papíry
  • tužky, pastelky, fixy
  • lepidlo
  • nůžky
  • kovové patenty, 4–5 podle toho, zda chcete mít pohyblivou i hlavu
Medvěd s tlapkami na patenty
Medvěd s tlapkami na patenty

Postup výroby postavy ze čtvrtky s pohyblivými končetinami

1.

Na čtvrtku si nakreslíme postavu, kterou chceme vyrábět. V našem případě to byl medvěd, zvlášť nakreslíme tělo, hlavu a všechny čtyři končetiny.

2.

Jednotlivé části vystřihneme, vybarvíme, popř. polepíme barevným papírem a jinak ozdobíme.

3.

Opatrně proděravíme konce končetin, aby se daly spojit k sobě na kovový patent. Takto postupujeme u všech končetin a my jsme vytvořili pohyblivou i hlavu.

4.

Medvěda sestavíme.

red | 22. 03. 2017
Štítky: