Velikonoční zvířátko z vyfouknutého vajíčka

Obrázek Velikonoční zvířátko z vyfouknutého vajíčka

Vyrábíme veselé dekorace na Velikonoce.

Jednoho dne přišla Barborka s nápadem, že si chce mermomocí vyrobit velikonočního medvídka z vyfouknutého vajíčka. Marně jsem se jí snažila vysvětlit, že symboly Velikonoc jsou od pradávna zvířátka jako zajíček, ovečka, kuřátko. Její nápad jsem jí nevymluvila a nakonec mi čtyřletá dcera argumentovala tím, že se velikonoční medvídek skvěle hodí do naší ošatky s velikonočními zápichy, kterou jsme tu vytvářely minule.

Nakonec jsem si řekla, že nebudu utlumovat její kreativitu a s jejím návrhem souhlasila. Navíc Velikonoce se kvapem blíží, a tak je třeba přemýšlet nad velikonoční výzdobou.

Pustily jsme se do výroby, tentokrát na mě zbylo jen vyfukování vajíčka. Škoda jen, že jsme měly v lednici pouze hnědé vajíčko, kdyby bylo bílé, výsledný efekt by byl mnohem působivější. Ale i tak stál výsledek za to, moje čtyřletá dcera si vyrobila velikonoční madam medvědici se slušivým jarním kloboučkem. Řekněte sami, není krásná?

Co budeme potřebovat na výrobu zvířátka z vyfouknutého vajíčka

  • špejle a kousek modelíny
  • vyfouknuté vejce
  • lepidlo
  • tempery
  • štětec, kelímek s vodou, paleta
  • barevný papír
  • nůžky
  • (my jsme ještě potřebovaly dvě bambulky na uši a jednu bambulku jako ocas a dvě nalepovací očka)
Potřebný materiál k výrobě velikonočního zvířátka z vyfouknutého vajíčka
Potřebný materiál k výrobě velikonočního zvířátka z vyfouknutého vajíčka

Pracovní postup

1)

Nejprve si vyfoukneme vajíčko, umyjeme ho jarem a vodou a necháme řádně uschnout. Mezitím si vymyslíme, jaké zvířátko budeme vyrábět (zajíček, kuřátko, slepička, beránek aj.).

2)

Špejli protáhneme vajíčkem a vršek i spodek vajíčka na špejli přichytíme kouskem modelíny, aby nám vajíčko drželo na špejli a aby se nám dobře malovalo.

3)

Dítě vajíčko namaluje temperovými barvičkami podle své fantazie. Vymalované vejce necháme opět uschnout (nejlépe do druhého dne).

Malování vajíčka temperovými barvami
Malování vajíčka temperovými barvami

4)

Když barvy na vajíčku zaschnou, vajíčko opatrně sundáme ze špejle. Z barevného papíru vystřihneme uši, oči, čumák, popř. tlapky a ocas a lepidlem nalepíme na vajíčko (můžeme použít i nálepky, ozdobné nalepovací kamínky, flitry apod.).

5)

Zvířátko z vyfouknutého vajíčka je hotovo. Teď už zbývá jen ho položit do nějaké té pěkné velikonoční ošatky a doufat, že si ho nikdo při koledě nevybere :-)

red | 26. 03. 2014
Štítky: