Zažehlovací korálky – kreativní zábava

Obrázek Zažehlovací korálky – kreativní zábava

Hrajeme si se zažehlovacími korálky.

Víte, co jsou zažehlovací korálky? Zažehlovací korálky, to je rodinná zábava, která u dětí rozvíjí jemnou motoriku a učí trpělivosti nejen děti, ale i jejich rodiče.

Této trendové zábavě, která frčí v mnoha českých i zahraničních domácnostech, jsme podlehli i my s Barborkou a jednu sadu zažehlovacích korálků si pořídili (a jednu dostali jako dárek od babičky:-), takže se zažehlovacími korálky trávíme kdejakou volnou chvilku a skládáme a vytváříme, protože z korálků je možné vyrobit spoustu předmětů – podtácky pod sklenice a hrnečky, podložky i obrázky.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Je pravda, že občas se nám stane, že je třeba obrázek poskládat ještě jednou, v horším případě i několikrát, protože než ho přeneseme na žehlicí prkno, korálky se nám při naší šikovnosti rozsypou, ale nevzdáváme se. Víme totiž, že výsledek vážně stojí za to a pokud jím někoho blízkého obdarujete, určitě ho potěšíte.

Z praxe vím, že děti rády nejen sestavují z korálků obrázky, ale chtěly by si korálky i zažehlit. Zde je však na místě poprosit o pomoc rodičů, zažehlování korálků není zas až tak jednoduché. Žehličku je třeba rozpálit na ten nejvyšší stupeň a žehličkou je třeba několikrát přejet tam a zpět, aby se obrázek nerozpadl a aby korálky držely pěkně při sobě. Úskalí: někdy to vypadá, že už je obrázek zažehlen, ale po zvednutí se nějaké korálky vysypou – nezbývá než znovu obrázek sestavit – fakt piplačka! a naopak se může stát, že se šablonka roztaví (ano, i to se nám povedlo). Při zažehlování proto prosím dbejte zvýšené opatrnosti!

Obrázek ze zažehlovacích korálků
Obrázek ze zažehlovacích korálků

Co je potřeba k vytváření ze zažehlovacích korálků

  • zažehlovací korálky (na trhu jsou k dostání jak celé sady s různě barevnými korálky, tak sáčky vždy s jednou konkrétní barvou)
  • šablony (existuje mnoho šablon – dopravní prostředky, pohádkové postavy, zvířata, věci apod., šablony si můžete nakreslit i ručně)
  • žehlička a pečicí papír
Hvězda ze zažehlovacích korálků
Hvězda ze zažehlovacích korálků

Postup

1.

Sestavíme obrázek na šablonku, třeba podle nějakého obrázku nebo podle vlastní fantazie.

2.

Korálky zažehlíme přes pečicí papír.

3.

Počkáme, až obrázek vystydne a sám se odlepí od pečicího papíru.

Srdce ze zažehlovacích korálků
Srdce ze zažehlovacích korálků
red | 06. 06. 2016
Štítky: