Houpací kůň a nejkrásnější houpadla pro děti

Houpací koník je symbolem dětství. Kůň anebo jiné zvířátko na houpání: Kohout, oslík, ovečka, jednorožec… Podívejte se na ta nejkrásnější houpadla pro děti.

Na nejoblíbenější nebo nejlevnější houpací koník se můžete podívat na srovnávači cen Heureka:

Každé dítě miluje houpačky a houpadla, protože každé dítě miluje houpání!

Každé dítě musí mít svého houpacího mazlíka. Nebo alespoň křesílko na houpání. Zkrátka bez houpacího náčiní by přeci dětství bylo tak… tak… …tak neúplné!

Dřevěný houpací koník

Klasika mezi hračkami pro nejmenší děti. Houpací kůň ze dřeva a na něm se houpe dvouletý špunt. Na hlavě klobouk, v ruce flintu a řítí se prérií kdesi na Divokém západě po stopách indiánů. Nebo malinká slečna, která právě předvádí obecenstvu v cirkuse svou krasojízdu na koni. Spojení světa dětské fantazie a generacemi dětí osvědčených echtovních hraček.

Plyšový houpací kůň

Oproti dřevěnému koníku má plyšové zvířátko jednu velkou výhodu. Houpe se na něm stejně. Ale jeho „srst“ je tak heboučká, tak opravdivá, že dítě svádí se o koníka starat jako o opravdového. Může ho hřebelcovat, česat, hladit, mazlit se s ním. A pak se hned zase jít pěkně pohoupat.

Houpací koník s křesílkem

Některé houpací hračky pro děti jsou osazené křesílkem. Křesílko může být polstrované, to je pohodlnější. Houpací koníci s křesílky jsou určeny pro ty nejmenší děti. Dítě se pohodlně usadí do křesílka a rodič nemusí mít obavu, že by dítě z koníka spadlo. Z hlediska bezpečnosti je křesílko tedy jedním z prvků, po kterém se dívat, když kupujete houpacího koně pro opravdu malé dítě. A pokud dokonce dítě samo ještě ani příliš jistě nesedí, je křeslo na koníkovi naprostou nutností.

Komu koupit houpacího koníka?

Hračka je vhodná pro:
  • kluky
  • holky
Věk dítěte:
  • od 1-3 let
  • do cca 6 let

Je to zábavná hračka?

Hodnocení

Pozor, každé dítě je individualita, každé při hraní preferuje něco jiného. A zrovna třeba to vaše by tuto hračku (hru) zhodnotilo úplně jinak, takový už je holt život rodiče.

Prvotní nadšení

Nadšení z nové hračky (hry). Nakolik dokáže hračka (hra) dítě nadchnout, zaujmout a pobavit.

★★★★★

Doba strávená s hračkou (hrou)

Délka hraní. Jak dlouho si dítě dokáže s hračkou (hrou) nepřetržitě hrát, na jak dlouho ho zabaví.

★★★★

Využití hračky (hry)

Opakované hraní. Jak často se dítě k hračce (hře) vrací, když už pro něj hračka (hra) není „dost“ nová.

★★★★★

Celkové hodnocení: 93%

01. 09. 2020, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: