Pexeso pro uši

Zvuková varianta oblíbeného pexesa pro děti

Že existuje tradiční pexeso, kdy obracíte kartičky s obrázky a hledáte dva stejné obrázky (čímž si procvičujete svou paměť), je zřejmé. Ale málokdo ví, že existuje také pexeso pro uši. Pexeso, kde se nesnažíte najít dva stejné obrázky, ale dva shodné zvuky. Jedno takové od firmy Alexander máme doma. Pexeso pro uši je skvělá společenská hra, která navíc rozvíjí kreativitu a učí člověka soustředění.

PEXESO PRO UŠI

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Alexander je polská firma, která na trh přináší interaktivní (vzdělávací) hry pro děti, které kladou důraz na paměť, rozvoj myšlení, poznávání nových věcí a manuální dovednosti. Podobnou hračku vyrábí také společnost Pexi.

Pexeso pro uši je hra ze série naučných her s logem „Sova Moudrá hlava“, u níž musíte zapojit svůj sluch, svou koncentraci i paměť. Se svým dítětem se nejen pobavíte, ale také si vyzkoušíte, jak jste na tom se zapamatováním si rozličných zvuků. Kdo rozezná přesýpání písku od chrastění kamínků? Kdo rozliší štěrkání korálků od břinkotu sklíček? Vy, nebo vaše dítě? Možná budete překvapeni, že děti slyší častokrát lépe než my dospělí.

Zvukové pexeso

Hra je určena 2–3 hráčům a na krabici je napsáno, že je vhodná od 5 let. Nicméně, udaný věk je pouze orientační, protože i moje tříletá dcera se v pexesu pro uši vyžívá a neustále mě nutí, abych ho s ní hrála. Cílem hry je zapamatovat si určité zvuky a získat co největší počet párů krychliček vydávajících stejný zvuk. Že jste se nezmýlili a kostičky k sobě opravdu patří, poznáte podle barevného označení (vždy dvě kostky mají stejnou barvu). Tudíž s tímto pexesem si můžete zahrát i tradiční „vizuální“ pexeso.

Hra obsahuje 16 zvukových krychliček (8 barevných párů), 1 barevnou kostku, 1 hrací desku, návod a poznámkový blok.

Hra je vhodná také pro nevidomé a děti s poruchou zraku, a dále pro starší děti, které si můžou zahrát hru na hrací desce spolu s házecí barevnou kostkou (pravidla hry najdete v českém návodu).

15. 07. 2013, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: