Malování obrázků na okna

Obrázek Malování obrázků na okna

Malování obrázků na fólii, ze které se obrázek přenese na sklo.

Pokud jste se rozhodli, že si chcete zkrášlit svá okna, a koupili jste si barvičky na okna (window colors), možná jste uvnitř krabičky našli krásné šablony. A možná také ne. Pak není nic jednoduššího než si šablonu vytvořit vlastním přičiněním. Stačí najít tu správnou předlohu – nějakou postavu, zvířátko či věc, které má váš prcek v oblibě. Udělejte vašemu dítku radost a ozdobte okna jeho oblíbenými postavičkami.

Co budeme potřebovat

  • barvy na okna
  • šablony, popř. předlohy
  • průhledná fólie
Malování obrázků na okna
Malování obrázků na fólii - barvičky a šablony

Pracovní postup

1.

Připravte si průsvitnou fólii, kterou použijeme na překreslení šablony či obrázků jakožto předlohy. Fólii na vámi zvolený obrázek přitiskneme a pomocí konturovací černé barvy obtáhneme jeho obrys. Překreslenou šablonu necháme pár hodin uschnout – je dobré nechat to zaschnout klidně i přes noc. (Moje rada zní – obrázek položte někam, kam dítě ani manžel nedosáhnou, schne to opravdu dlouho.)

Obrázek na sklo
Obrázky na okna

2.

Pokud už je obrázek na fólii suchý, můžeme pokračovat dál. Vnitřek obrázku vybarvíme barvičkami, které se nám líbí, a opět necháme pár hodin zaschnout.

3.

Když je obrázek zcela suchý, opatrně jej sloupneme z fólie a nalepíme na okno či zrcadlo. Fólii si uschováme na příště.

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

red | 02. 03. 2013
Štítky: