Originální tužkovníky

Obrázek Originální tužkovníky

Vyrábíme různé stojánky na tužky.

V sobotu, tedy den před Dnem matek (který se slaví vždy druhou květnovou neděli) za mnou Barborka přišla s tím, že by mi moc ráda (jakože tajně) vyrobila tužkovník na tužky, aby se mi propisky už nemusely válet všude po stole a v šuplíku. A protože si na to sama netroufne, potřebovala by moji pomoc. A taky by potřebovala poradit, jaký tužkovník vyrobit, protože v hlavě měla nápady dva, ale má jen jednu maminku, tak pro jakou variantu se má rozhodnout?

Poradila jsem jí, že ať klidně vyrobí tužkovníky dva, jeden dá mamince a jedním může obdarovat třeba tatínka, protože za měsíc se slaví Den otců (tento den připadá na třetí červnovou neděli). Anebo ho může dát dědovi či babičce, nebo bratrancům třeba teď ve čtvrtek 15. května, kdy se slaví Den rodiny.

Chvilku na mě nevěřícně koukala, jestli jsem si všechny ty dny matek, otců a rodiny nevymyslela, ale pak to přešla a vzala si moje rady k srdci. Vytvořila tedy dva tužkovníky, s jejichž výrobou jsem jí maličko pomohla. Jeden tužkovník byl vyrooben z vymyté sklenice po zavařených okurkách, druhý z plechovky zbylé z jahodového kompotu.

Co budeme potřebovat k výrobě dvou originálních tužkovníků

Verze A (skleněný tužkovník):

  • sklenice
  • barvy na sklo
Tužkovník vyrobený z použité sklenice
Tužkovník vyrobený z použité sklenice

Verze B (plechový tužkovník):

  • plechovka
  • papír
  • nůžky
  • lepidlo
  • tužky, pastelky nebo fixy
  • pravítko
Tužkovník vyrobený z plechovky
Tužkovník vyrobený z plechovky

Jak postupovat při výrobě originálních tužkovníků

Verze A:

1)

Sklenici od zavařeniny či zavařených okurek nebo kompotu pořádně vymyjeme a pomocí čisticích prostředků na nádobí odstraníme papírovou etiketu na sklenici. Sklenku utřeme do sucha.

2)

Pomocí barviček na sklo malujeme obrázky a motivy, které nás napadnou. Necháme zaschnout nejlépe do druhého dne.

Originální tužkovník verze A
Originální tužkovník verze A

Verze B:

1)

Plechovku z fazolí či kompotu omyjeme a sundáme etiketu. Necháme uschnout.

2)

Na bílý či barevný papír si naměříme výšku plechovky a přidáme k tomu 2 cm (záhyb, papír se ohne přes ostrou hranu plechovky směrem dovnitř). Zbytek papíru odstřihneme a dovnitř vzniklého obdélníku nakreslíme pastelkami nebo fixy obrázek.

3)

Plechovku potřeme lepidlem a nalepíme na ni obrázek tak, aby byl přečnívající papír založen dovnitř plechovky. Necháme zaschnout.

Originální tužkovník verze B
Originální tužkovník verze B
red | 14. 05. 2014
Štítky: