Navlékej, nečekej!

Navlékání korálků cvičí jemnou motoriku dítěte

Naučná a zručnostní hra Navlékej, nečekej! je určena dětem ve věku tří až šesti let a slouží k procvičení zručnosti a paměti. Ale jak je z obrázku, který není v žádném případě ilustrační, patrné, hru mohou hrát i dospělí:-)

NAVLÉKEJ NEČEKEJ

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Navlékej, nečekej!

za 399 Kč na Hračky 4kids.cz
Alexander Navlékej, nečekej! Zábavná hra , při které děti trénují svoji paměť a zručnost. Cílem je podle vzoru na kartě co nejrychleji navléknout kuličky ve stejné skladbě, které si děti mohou během chvilky zapamatovat, než se karta otočí. Čas je odměřen přesýpacími hodinami. Přednosti: rozvíjí jemnou motoriku trénuje vizuální vnímání Obsah balení: 55 karet se vzory, 18 ks barevných kuliček přesýpací hodiny, 3 ks provázků, 80 ks žetonů český a slovenský návod Kupte dětem společenskou hru! Vhodné pro děti od 3 let Počet hráčů: 2-4 Země původu: Polsko
Výrobce (značka): Alexander
Do obchodu

Výroba náramků

za 229 Kč na Pompo.cz
Vyrob si svůj originální náramek. Vymýšlej, navlékej a zdob si podle svéh.
Výrobce (značka): Mac Toys
Do obchodu

Hra Navlékej, nečekej! patří do série interaktivních her s logem „Sova Moudrá hlava“, s kterou na trh vstoupila polská firma Alexander. Ta se zaměřuje na vzdělávací hry pro děti, které kladou důraz na paměť, rozvoj myšlení, poznávání nových věcí a manuální dovednosti.

Tuto hru si naše tříletá holčička velmi oblíbila (ale můžu potvrdit, že ji mají rádi i kluci, to máme vyzkoušené:-) Hra obsahuje 18 různě barevných kuliček (průměr 3 cm), 55 karet, 3 provázky (takže najednou mohou hru hrát pouze tři hráči), přesýpací hodiny, 80 žetonů („blechy“) a návod.

Úkolem hráčů je podívat se na pár vteřin na kartičku, na které jsou zobrazeny tři, čtyři, pět, šest nebo sedm barevných kuliček (podle stupně obtížnosti) a zapamatovat si jejich pořadí. Následně se karta otočí, aby na ni nebylo vidět, hráči si do rukou vezmou provázek, připraví se k navlékání kuliček, nastaví se přesýpací hodiny, které určují čas na splnění úkolu, a hra může začít. Hráči se snaží co nejrychleji zpaměti navléci kuličky na provázek v pořadí přesně podle zobrazení, které viděli. Když se přesype písek v hodinách, otočí hráči zakrytou kartu a porovnávají uspořádání navlečených kuliček s pořadím na kartě. Za každou správně navlečenou kuličku obdrží žeton.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je kouzelné pozorovat malé děti, jak ještě neohrabaně, zato s takovým vypětím, soustředěním a úsilím opakovaně na provázek navlékají velké korálky (kuličky). A ještě zajímavější je vidět pokrok, jak po několikerém hraní této hry se jejich jemná motorika zdokonaluje.

16. 07. 2013, aktualizovano 15. 09. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: