Tip na Vánoční dárek: Lego City 4204 Důl

Pozoruhodná stavebnice ze série Lego City

Pokračujeme v našem seriálu tipů na Vánoční dárky pro naše ratolesti.

Jednoznačně nejprodávanější hračkou tohoto týdne byla stavebnice Lego City 4204 Důl. Proto si tuto hračku v krátkosti představíme, aby potenciální zájemce o koupi tohoto dárku pro své děti byl takříkajíc v obraze.

Lego City

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

City 60336 nákladní vlak

za 3929 Kč na Hračky 4kids.cz
Dálkově ovládatelný model nákladního vlaku s autentickými prvky a funkcemi si mohou děti sestavit z 1153 dílků. Přednosti: kvalitní materiál precizně do sebe zapadající dílky stavění rozvíjí u děti představivost i motoriku Obsah balení: celkem 1153 dílků, 6 minifigurek lokomotiva s technologií Lego Powered Up plošinový vůz se 2 kontejnery, otevřený vůz dvoupodlažní vagón pro převoz automobilů 33 dílů kolejí, překladač, 2 elektromobily jednoduchý návod na stavění Vyberte dětem kvalitní stavebnici LEGO® City! Vhodné pro děti od 7 let Materiál: plast Počet dílků: 1153 Baterie: 1 x AAA 1,5V (nejsou součástí)
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60339 kaskadérská dvojitá smyčka

za 2889 Kč na Hračky 4kids.cz
Kaskadérská dvojitá smyčka  nabízí odvážným kaskadérům působivou překážku na trati. Jejich výzvou bude překonání ohnivé stěny, smyčky s hadí tlamou a ohnivá smyčka. Tato sada lze dobře kombinovat s dalšími kaskadérskými stavebnicemi z řady LEGO City Stuntz. Přednosti: kvalitní materiál precizně do sebe zapadající dílky stavění rozvíjí u děti představivost i motoriku Obsah balení: celkem 598 dílků, 7 minifigurek 2 kaskadérští jezdci, 2 kaskadérské motorky se setrvačníkem monster truck s rampou pro předvádění skutečných triků jednoduchý návod na stavění Vyberte dětem kvalitní stavebnici LEGO® City! Vhodné pro děti od 7 let Materiál: plast Počet dílků: 598
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60294 kaskadérský kamión

za 1549 Kč na Hračky 4kids.cz
Kaskadérský tréninkový park si mohou děti sestavit ze 418 dílků. Poté se mohou pustit do akčních triků s kamiónem a na motorce se setrvačníkem. Budou mít před sebou ke zvládnutí vyzývavé překážky, jako je kaskadérská nádrž. Po jejich zvládnutí mohou modely přestavět. Digitální průvodce Instructions Plus, co by zdarma stažitelná aplikace pro chytré telefony a tablety, nabízí interaktivní návod. Přináší nástroje pro přibližování a otáčení. Přednosti: stavění rozvíjí představivost kvalitní, přesně do sebe zapadající dílky Obsah balení: celkem 418 dílků 4 minifigurky, motorka se setrvačníkem modulární kaskadérský park se 2 rampami kamión s rampami, kaskadérská nádrž Kupte dětem kvalitní stavebnici Lego City! Vhodné pro děti od 6 let Materiál: plast Počet dílků: 418 Rozměr modelu: 16 x 48 x 7 cm
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60320 hasičská stanice

za 1189 Kč na Hračky 4kids.cz
Hasičskou stanici s příslušným asistenčním vybavením si mohou děti sestvait z 540 dílků. Po sestavení budovy, vrtulníku a hasičského auta si mohou děti přehrát akční situaci, kdy při vyhlášení požáru budou Finn McCormack a Freya McCloud sjíždět v rychlosti po tyči do garáže. Budou spěchat se záchranným žebříkem do nastarovaného vrtulník,aby se co nejrychleji nablížili uvízlému koťátku, které je v ohrožení plamenů. Stavebnice LEGO jsou velmi kvalitními výrobky na trhu s hračkami, ověřené dlouhodobým působením na evropském trhu. Jsou navrženy a vyrobeny tak, aby byly bezpečné a jednotlivé dílky do sebe precizně zapadaly. Pro chytré telefony a tablety lze využít interaktivní návod po stažení bezplatné aplikace LEGO, která přináší nástroje pro přibližování a otáčení. Funkčnost: z hasičského vrtulníku lze vystřelovat dílky v podobě vody z hasičského auta vodní šipky Obsah balení: dílky pro 3 patrový model hasičské stanice řídicí místnost, hasičská základna, recepce a garáž vrtulník vystřelující dílky LEGO v podobě vody, hasičský vůz vystřelující vodní šipky minifigurky hasičů, včetně 2 postav z LEGO City TV, k tomu figurka kočky a psa 4 helmy, vysílačka, sekera, hrnek, krabice s pizzou a hasicí přístroj Kupte chlapcům jednu ze stavebnic LEGO City! Vhodné pro děti od 6 let Počet dílků: 540 Rozměry stanice: 34 x 32 x 30 cm
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Architecture 21028 new york city

za 989 Kč na Hračky 4kids.cz
New York City je sada, ve které kluci i holky od 12 let mohou stavět prestižní stavby světa vzepjaté do výšky. Mrakodrapy Chrysler, Empire State Building, věž světového obchodního centra, Socha svobody a budova Flaitron jim může vyrůst pod rukama z 598 dílků výborné stavebnice LEGO. Děti i dospělí si mohou vychutnat poklid při stavění těchto vysokých staveb v bezpečí svého domova, kdy nečelí stresu, povětrnostním podmínkám a obrovské zodpovědnosti, při skutečné stavbě mrakodrapu, jednoho patra po druhém. Postavte si s dětmi LEGO model jednoho z nejdynamičtějších měst na světě! Vhodné pro děti od 12 let Materiál: plast Počet dílů: 598 Rozměry: 25 x 4  x 26 cm Země původu: EU
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60281 hasičský záchranný vrtulník

za 599 Kč na Hračky 4kids.cz
Hasičský záchranný vrtulník, motorku a elektrárnu si mohou děti sestavit z 212 dílků. Poté si mohou přehrát dobrodružný příběh s minifigurkou pilota , kterému mohou pomoci hasit požár tak, že budou z vrtulníku hasit plameny pomocí dílků znázorňující vodu. Ke stavebnici je také připravena ke stažení  zdarma aplikace Instructions Plus do chytrého telefonu či tabletu. Děti s ní získají interaktivní návod s nástroji pro přibližování a otáčení. Přednosti: rozvíjí kreativitu, trpělivost a jemnou motoriku precizně tvarované, do sebe zapadající dílky Obsah balení: celkem 212 dílků jednoduchý návod v tištěné podobě minifigurka dělníka, pilota vrtulníku a hrdiny Clemmonse Kupte dětem kvalitní stavebnici Lego City! Vhodné pro děti od 5 let Počet dílků: 212
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

City 60238 výhybky

za 459 Kč na Hračky 4kids.cz
Sada výhybek, se kterými si mohou děti rozšířit stávající trať. Snadno se jim budou vlakové soupravy odstavovat na vedlejší trať. Přednosti: stavění rozvíjí jemnou motoriku a trpělivost precizní zpracování přesně zapadajících dílků Obsah balení: levá výhybka, pravá výhybka 4 koleje Vyberte dětem kvalitní stavebnici LEGO City! Vhodné pro děti od 5 až 12 let Materiál: plast Počet dílků: 6 Rozměry balení: 6 x 35 x 19 cm
Výrobce (značka): Lego
Do obchodu

Lego City Důl je, jak již samotný název napovídá, stavebnice dolu. Konkrétně se jedná o důl zlatý. Pokud znáte sérii stavebnic, které se označují Lego City, jistě víte, že jde o hračky určeny primárně pro kluky. Osobně si nemyslím, že to platí bezvýhradně. I dívky totiž mívají vášeň pro stroje a techniku, jen možná ne v tak statisticky velké míře jako chlapci. Nicméně právě s touto stavebnicí by si jistě i dívky vyhrály "do syta". Označit sérii Lego City jako hračky určené klukům je nejspíše především marketingový tah výrobce této hračky, aby posílil váhu své série stavebnic Lego pro holky, nic více. (O těchto stavebnicích pro holky ze série Lego Friend si naopak myslím, že kluky neosloví.)

Stavebnice Lego City Důl obsahují 748 kostiček a dílů a k tomu 4 malé figurky Lego panáčků. Spolu s dalšími stavebnicemi ze série City mohou vaše děti vytvořit celé město s mnoha zajímavými budovami (policejní stanice, hasičská zbrojnice) a do série patří například také Lego vlak.

Něco málo chci také napsat k tomu, proč mně osobně se Lego City Důl líbí o něco více než ostatní stavebnice Lego z této série. Zpracování je samozřejmě tradičně na velmi vysoké úrovni ve všech stavebnicích Lego. Návod bývá velmi srozumitelný a názorný. Ale jedna věc na Lego City Důl se mně fascinuje.

Myslím si, že stavebnice Lego City Důl v sobě ukrývá ještě jednu přidanou hodnotu. A sice to, že v naší finančně orientované době není vůbec od věci již od útlého mládí dětem vštěpovat vztah k takovým hodnotám, jakou je zlato. Dítě prostřednictvím této stavebnice pochopí, jak je důležitý a zároveň komplikovaný proces dobývání drahých surovin ze země. Získá ke zlatu vztah a dokáže později odlišit hodnotu jednotlivých surovin, které se dobývají ze země.

Stavebnici Lego samu osobě není samozřejmě potřeba nijak zvlášť představovat. Jde o hračku, která rozvíjí tvořivé schopnosti dětí, umožňuje dítěti naplno zapojit svou fantazii, ale zároveň mu poskytuje návod "jak věc správně udělat, postavit". Na tomto principu staví většina stavebnic, které jsou dostupné na trhu. Velkým rozdílem Lega oproti mnoha těmto podobným stavebnicím je ale kvalita zpracování. Lego je ve své třídě bezkonkurenční.

Kolik to stojí – cena

Pořizovací cena zboží z našeho výběru se pohybuje na škále od 195 do 3929 Kč. Přičemž je potřeba vzít v úvahu, že některé produkty, zejména ty nejlevnější, mohou být zlevněné pouze dočasně v důsledku probíhající slevové akce.

V průměru pak tento produkt stojí kolem 800 Kč. Takže pro získání základní představy o ceně počítejte s podobnou částkou.

Ovšem reálně nejlepší cenu, za kterou můžete toto zboží aktuálně koupit, zjistíte jedině přímo na stránkách prodejce = u konkrétního produktu klikněte na tlačítko přejít Do obchodu.


Hračka za 3929 Kč

City 60336 nákladní vlak

Obrázek hračky City 60336 nákladní vlak
24. 11. 2012, aktualizovano 04. 10. 2022 Facebook icoE-mail ico
Štítky: