Jídlo pro panenky

Obrázek Jídlo pro panenky

Vyrábíme originální potraviny pro panenky.

S mou dcerou si velmi často a rády hrajeme na to, jak panenky či medvídci jedou na výlet, aby si udělali piknik na louce. Nedávno jsme však zjistily, že toho jídla, které vezou s sebou, příliš nemáme, a tak jsme našly na internetu recept, jak si takové jídlo doma udělat. Stačí sehnat ingredience na těsto, z těsta vytvořit kousky jídla, ty dát upéct a po zaschnutí se chopit štětce a barev a jídlo pořádně vymalovat. Tuto aktivitu zvládne každá maminka! Jen je třeba brát v úvahu, že jsou to droboulinké věcičky, a ty mohou některé děti s oblibou strkat do svých úst, takže dávejte pozor na své děti a poučte je, že toto rozhodně do pusy nepatří.

Co budeme potřebovat

  • těsto (1 díl soli, 1 díl vody a 2 díly hladké mouky)
  • pečicí papír, plech, misku, vál
  • štětec
  • kelímek
  • barvičky
  • popř. bezbarvý lak, kterým nabarvené kousky jídla můžete přelakovat, aby se z nich při hraní nestírala barva

Pracovní postup

1)

Nejprve si připravíme mísu na těsto. Dáme do ní 1 malý hrnek (menší než 1 dcl) soli, 1 malý hrnek vody a 2 hrníčky hladké mouky. Uděláme těsto, přendáme je na vál a vyválíme z něj požadované tvary – my jsme vyválely housky, rohlíky, chleba, banány, mrkev, jablka, hrušky, lilek, knedlík, bublaninu, pizzu aj.

Jídlo pro panenky
Jídlo pro panenky

2)

Plech si vyložíme pečicím papírem, na něj vymodelované potraviny položíme, vložíme do trouby vyhřáté na 110–120 °C a pečeme zhruba 45 minut.

3)

Až se malé kousky jídla upečou, plech vyndáme a věcičky na něm necháme vychladnout. Mezitím si připravíme potřeby na malování – štětec, zástěrku, noviny, kelímek s vodou a temperové či vodové barvy.

Jídlo pro panenky
Jídlo pro panenky

4)

Jídlo vybarvíme, a až pořádně uschne, můžeme ho ukládat do košíčku pro panenky, do ledničky pro medvídky či do kuchyňské linky, kterou budu spolu s Barborkou vyrábět příště.

Využití tohoto výrobku

  • kromě jídla pro panenky lze z těsta vytvořit a upéct zvířátka
  • korálky a jiné módní doplňky
  • nábytek či doplňky do bytu či domečku pro panenky

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

red | 10. 06. 2013
Štítky: