Figurky Shopkins

Malé zábavné figurky Shopkins

Shopkins S6 jsou gumové figurky miniaturní velikosti ve tvaru kuchyňských surovin a malých spotřebičů, které mají obličej. O předchozí sérii hraček Shopkins (již pátou) děti projevily nevídaný zájem, a proto se výrobce (společnost ADC Blackfire) rozhodl uvést na trh šestou sérii postaviček Shopkins.

ADC Blackfire Shopkins S6 jsou roztomilé figurky jídla a nápojů, kuchyňských drobných spotřebičů, nádobí, dámských doplňků, bytových doplňků, kosmetiky, drogerie apod., prostě všech běžných věcí, doplňků a drobností, s nimiž se setkáváme každý den. Zvláště tedy dívky. ADC Blackfire vychází z toho, že malé dívky, holky i slečny rády pomáhají svým maminkám v kuchyni, rády s nimi vaří a pečou, a tak si vedle své mámy mohou hrát na vaření s malými figurkami Shopkins. (Když holčička pomůže mamince v kuchyni s vařením, maminka má pak trochu času a může na oplátku pomoct své dcerce uvařit nějaké zdravé a chutné jídlo podle receptu a ze surovin Shopkins :-))

Každá hračka Shopkins má své jméno, stejně jako tomu bylo i v předchozí páté řadě, kde jsme se seznámili s Čoklitkou, Růženkou Rtěnkou, Pejsánkem Mlíčko, Karolínkou Kapradinkou nebo třeba Lucinkou Bruslinkou a dalšími.

Šesté řadě Shopkins dominují čtyři panenky nazvané Bublinka, Koblížka, Dorka Dorťačka, Zuzka Zmrzka (panenky), které jsou výbornými cukrářkami, zmrzlinářkami a kuchařkami. A nesmíme ani zapomenout na jejich malé pomocníky (Máša Máslenka, Vejcinka, Míla Mlíčka, Toník Toustík, Petra Petrželka, Michalka Míchanka, Moni Mouka, Jahodníček, Medinka, Sirupka Javorová, Banánek, Kostka Ledovka, Čenda Čajsáček, Olivie Olejka, Majda Čajda, Slávek Syrda, Cecilka Citrónka a mnohé další figurky Shopkins), bez kterých by nebylo možné „uvařit“ žádné dobré jídlo.

Shopkins S6 lze pořídit jako jednotlivé hračky, kupují se však celé hrací sety i s dalšími hračkami (jako např. lednice, kuchyňka apod.). Děti shání Shopkins také kvůli sběratelským edicím.

Shopkins S6 se vyrábí buď jako sáček (1-pack), uvnitř kterého dítě najde jednu hračku Shopkins, dále knížku receptů a sběratelského průvodce, nebo jako plastová krabička (2-pack) ve tvaru šroubovací sklenice s dvěma figurkami Shopkins a také knížkou receptů a sběratelským průvodcem. Jinou formou je malé balení s pěti figurkami Shopkins (5-pack) a 1 kartičkou s recepty + sběratelský průvodce a kniha receptů je samozřejmostí. Výjimkou není ani velké 12postavičkové balení Shopkins, které nabízí 2 kartičky s recepty, 2 knížky receptů, 1 sběratelský průvodce a 12 postaviček Shopkins. Jinou variantou hraček Shopkins jsou malé sady Vaflovač, který obsahuje kuchyňský spotřebič, stůl, mísu, metlu a suroviny (resp. figurky Shopkins) potřebné k výrobě vaflí, nebo Ovocný koktejl nabízející ve svém balení odšťavňovač, stůl, pohár s brčkem a postavičky Shopkins. Dále se dají zakoupit panenky Shopies ve čtyřech různých variacích, ke kterých jsou navíc přibaleny hřebínek, zástěrka, čelenka a boty a také 2 figurky Shopkins. Jinou variantou hraček Shopkins jsou dva herní sety. Tím prvním je Chladnička s mrazicím boxem a dvěma postavami Shopkins, druhým je Kuchyňka s myčkou, odpadkovým košem a dvěma figurkami Shopkins. Poslední formou hraček Shopkins S6, která je na českém trhu dostupná, je Kuchyňka s jídelním stolem, židlemi, mikrovlnkou, sporákem, troubou, skříňkou se šuplíky a s dvěma figurkami Shopkins.

Hračky Shopkins jsou u dětí velmi populární. Nejen díky zdraví nezávadnému materiálu, z kterého jsou vyrobeny (guma – lehká, ohebná, nerozbitná, když figurka Shopkins spadne, nic se s ní nestane), ale také díky barvám, které jsou použity (pestré, barevné, veselé, syté) a jednotlivým propracovaným detailům, které přitahují dětskou pozornost.

Postavy Shopkins teď u dětí prostě letí.

02. 06. 2017, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: