Vybíráme hračku na kočárek

Kolotoče, řetězy, hrazdičky a další závěsné hračky na kočárek

I když jsem se už setkala s několika rodiči, kteří z různých důvodů odmítají své děti vozit v kočárku, většina z nás si naopak nemůžeme kočárek vynachválit. Dětské kočárky jsou velmi praktické věcičky, skvělí pomocníci. V tomto článku ale nebudu vyjmenovávat důvody, díky kterým si dětské kočárky tolik cením. Nebudu se snažit poukázat na to, proč jsou kočáry dobré. Prostě jsou. Podíváme se na něco, co jízdu v kočárku může miminku ještě více zpříjemnit. Ukážeme si, jak a čím dětský kočárek můžeme dítěti vyzdobit, aby se do něj vždy opravdu těšilo. Vybereme hračku na kočárek.

Kolotoč na kočárek

Kolotoče pro miminka dobře známe z dětských postýlek. Zavěsit se ale dají také na korbičku kočárku. Mimča kolotoče milují, vydrží je pozorovat dlouhé minuty. Hračky na kolotoči se jim pohybují před očičkama a upoutávají jejich pozornost. Zpravidla bývají na kolotoči zavěšené pestrobarevné předměty, které jsou pro dětská očička velice přitažlivé.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Hračka s úchytem na kočár

Nejjednodušší věc, kterou můžeme udělat, abychom miminku zpříjemnili pobyt v kočárku, je na kočárek zavěsit nějakou hezkou hračku. Panenku, plyšáka, zvířátko. Jak takovou hračku na kočárek zavěsit? Buď použijete klips s řetízkem anebo se prodávají přímo hračky na kočárek se speciálním k tomu určeným úchytem. Takové hračky se zavěsí na kočárek pomocí speciálního úchytu, očka, poutka.

Plyšáci pro miminka mívají často i některé funkční prvky. Například se dají některé části plyšáka použít jako kousátko. Bývají také ušité ze šustivého materiálu nebo mívají na sobě přišité třeba rolničky. Tím vším tato hračka v dítěti probouzí zvědavost. A miminko při jízdě v kočárku se zabaví a poznává nové věci.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Řetěz na kočárek

Klasika, kterou vyzdobit kočárek, je kočárkový řetízek. Do kočárků je nám dávali již naše maminky a možná i babičky.

Řetězy a spirály na kočárek se jednoduše natáhnou mezi stěny korbičky. Řetěz bývá často plastový, kdežto spirála z textilu.

Vybrali jsme

Ukázka hraček, které se dají koupit v českých obchodech (sponzorované odkazy).

Hrazdička na kočárek

Hrací hrazdička se dá zavěsit i na kočárek. Obvykle se ale dá pořídit i s herní podložkou pro miminka. Více o tomto tématu se dočtete v článku K čemu je dobrá hrazdička pro miminko.

07. 10. 2019, aktualizováno 07. 05. 2024
Štítky: