Křídla pro víly Winx

Obrázek Křídla pro víly Winx

Vyrábíme křídla pro panenku Winx.

Moje malá dcera neustále brebentí o tom, že musíme koupit další víly Winx. Nedokázala jsem ji přesvědčit, že když už má jednu panenku z klubu Víl, která se jmenuje Múza, měla by si jí vážit, protože zatím neplánuji kupovat žádné další Múziny kamarádky.

Moje holka ale argumentovala tím, že její Múza ale nemá křídla (byla totiž ze sady Panenka Winx Love & Pet 28 cm a tyto panenky jsou prostě bez křídel).

Dobře, pomyslela jsem si, nějaká křídla panence a jejímu medvídkovi vyrobíme. K tomu budeme potřebovat věci, které každá maminka určitě někde doma vyštrachá (čtvrtku, fix a gumičku).

Co budeme potřebovat

  • tvrdý papír barevný
  • fix, tužka
  • nůžky
  • nálepky, obrázky
  • jehla, niť a kousek gumy

Pracovní postup

1)

Ze čtvrtky nebo z tvrdého papíru si vystřihneme křídla, která jsme si předtím načrtli podle velikosti panenky, figurky apod. Práci nám usnadní, pokud je papír už barevný či ozdobný. 

Materiál na křídla pro víly Winx
Materiál na křídla pro víly Winx

2.

Pak na křídla našijeme gumičku, aby se dala panenka či medvěd provléknout a křídla jim držela.

3.

Dítě si může křídla ozdobit podle svého. Může je vybarvit pastelkami, fixy i temperami, nebo polepit nálepkami apod.

Křídla pro víly Winx
Křídla pro víly Winx

4.

Pak už je stačí jen navléknout panence, zvířátku či figurce a letu zdar!

O seriálu Tvoření s Barborkou

S malou Barborkou jsme rády kreativní. Rády spolu tvoříme a necháváme se unášet fantazií. Mám radost z toho, že společně strávený čas využíváme smysluplně, a že navíc nenásilnou a zábavnou formou svému dítěti pomáhám s rozvojem psychomotoriky, jemné motoriky a kreativity. Při „tvoření“ učím své dítě, že je potřeba být trpělivý a že je krásné těšit se na výsledek. Krom toho všeho se u tvoření pěkně vyřádíme.

red | 04. 07. 2013
Štítky: